Naukowcy ustalili gdzie są bramy do piekła! „Niektóre wrota znajdują się w Europie” [VIDEO]

zdj. ilustracyjne. Foto: YouTube
zdj. ilustracyjne. Foto: YouTube

Jak długo od wieków ludzie zastanawiali się czy niebo i piekło istnieje, szukano przysłowiowych „Bram do Piekła”. Ostatecznie naukowcy wskazali kilka lokalizacji, gdzie te mroczne miejsca mogą się znajdować. Zazwyczaj są to regiony o niezwykłej aktywności geologicznej, zwłaszcza wulkanicznej. Jedno z wejść do krainy Lucyfera ma znajdować się w Europie. 

Od wieków ludzie szukają tajemniczej „Bramy do piekieł”. Początek legend ma swój początek w starożytności. W Grecji i Rzymie w mitach opowiadano historie śmiertelników, którzy weszli lub zostali uprowadzeni do podziemnego świata właśnie przez takie bramy.

Mityczny Eneasz wszedł do podziemi Hadesu, wchodząc do jaskini na skraju jeziora Avernus nad Zatoką Neapolitańską. Herkules również.

Kolejna „Brama Piekielna” ma znajdować się pośrodku Forum Romanum a dokładniej w Lacus Curtius, gdzie według legendy rzymski żołnierz o imieniu Curtius odważnie wjechał swoim koniem do wejścia, starając się go zniszczyć. Zarówno on, jak i jego koń zginęli w męczarniach.

Za inne wejścia do piekieł uważano też jezioro Lerna czy wulkan Etna.

Obecnie naukowcy mówią o innych miejscach, niewiązanych już z Europą. Wejściem do królestwa Lucyfera ma być: „miasto duchów” – Fengdu w Chinach, Hellam Township w pobliżu Yorku w stanie Pensylwania czy ostatnio mocno promowany Derweze w Turkmenistanie – płonący ogień gazu ziemnego na środku pustyni Kara-kum.

Poniżej wejście do piekła w Turkmenistanie.

Źródło: wp.pl/ YouTube