Nowy bohater Demokratów? Lewak rzuca wyzwanie Trumpowi. „Nie spocznę dopóki ten rząd nie będzie służył ludziom pracy”

Bill de Blasio podczas tęczowego marszu / Fot. PAP/EPA
Bill de Blasio podczas tęczowego marszu / Fot. PAP/EPA

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił w czwartek, że będzie ubiegał się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku. – Znam Trumpa od dłuższego czasu i wiem jak go powstrzymać – zapowiada.

De Blasio jest 23. kandydatem Demokratów, który wyraził chęć startu w wyścigu o fotel prezydenta. Od 2014 roku sprawuje urząd burmistrza Nowego Jorku. Znany jest z lewicowych postulatów, które chciałby wdrożyć jako mieszkaniec Białego Domu.

W filmie promującym swoją kandydaturę De Blasio przypomniał, jak przeciwstawił się polityce imigracyjnej Donalda Trumpa, wysyłając na granicę amerykańsko-meksykańską swoich prawników. – Pokonałem go wtedy, pokonam i teraz. Nie cofnę się przed tym tyranem – twierdzi.

Nie spocznę dopóki ten rząd nie będzie służył ludziom pracy – ogłasza. Zapowiada, że wprowadzi ustawę gwarantującą pensję minimalną na poziomie 15 dolarów za godzinę, zapewni płatne zwolnienia lekarskie oraz wprowadzi kompleksowy, państwowy system opieki zdrowotnej.

De Blasio obiecuje również, że jeśli zostanie wybrany, jego pierwszą decyzją będzie ponowne przystąpienie USA do porozumienia paryskiego w sprawie zmian klimatu. Umowę podpisała już administracja byłego prezydenta Baracka Obamy, ale w 2017 roku Trump rozpoczął proces wycofywania się USA z globalnego porozumienia, które wymaga od Stanów Zjednoczonych ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Kandydaturę skomentował Michael Ahrens, dyrektor ds. komunikacji Republikańskiego Komitetu Narodowego. – Bill de Blasio jest liberalnym ekstremistą, który chce kontrolować wszystko. Od opieki zdrowotnej po to, co jedzą ludzie. Amerykanie mogą być pewni, że nie wygra, ale niestety jego socjalistyczna polityka pasuje do reszty jego towarzyszy – powiedział.

Źródło: FoxNews

7 KOMENTARZE

 1. Lepszy już lewak niż ta obecna żydowina. Przynajmniej jest szansa, że się od nas odczepią.

  • Lewak nigdy i od nikogo nie jest lepszy. Lewak to zło wsteczne w najczystszej postaci. Ja Bogu dziękuję za to, że postawił mnie w swoim czasie z karabinem w dłoni na przeciw lewakom i pozwolił mi skrócić im męki doczesnosci. Bić lewaków to największy honor dla żołnierza.

   • Powinieneś spojrzeć na tą sytuację z punktu widzenia *polskiej racji stanu*.
    Wtedy zrozumiesz, że lewak szybko osłabiający USA działa na naszą korzyść.
    Dlatego dobrze byłoby gdyby wygrał z Trumpem i trzeba mu tego życzyć.

    • wkroczy lewak i tak jak czarnuch, bedzie olewal europe i da zielone swiatlo niemcom,by mogli robic co chca, wtedy ty zrozumiesz jeszcze za twojego zywota, do czego sa zdolne szwaby.

  • starsi bracie obstawiają wszystkie pola wiec jak przyjdzie czas to i u tego gostka z rozporka wyjdzie główka bez kapturka

 2. „Ameryka nigdy nie będzie krajem socjalistycznym!” Donald Trump

  nczas.com/2019/02/06/ameryka-nigdy-nie-bedzie-krajem-socjalistycznym-burza-oklaskow-dla-donalda-trumpa-w-kongresie-usa-pisie-ucz-sie-od-najwiekszego-sojusznika/

  Amen! i nie ma co się śmiać, tylko zazdrościć !

 3. Nie ma większych różnic między tym lewakiem a socjalistą Adolfem Hitlerem?

  Główny socjalistyczny ideolog NSDAP Joseph Goebbels:
  „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa”
  Joseph Goebbels, 1931

  W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
  „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

  Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

  „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
  Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

Comments are closed.