Ojciec Rydzyk zabrał głos ws. filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu „Naszemu Dziennikowi”, w którym jednoznacznie wypowiada się o filmie braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu”. – Gdyby za tym, co dziś się dzieje, stała troska o dobro i rzeczywista chęć walki z pedofilią, pokazywano by to zjawisko w innych stanach i zawodach. Nie usprawiedliwiamy niczego, ale trzeba mówić prawdę, że odsetek księży jest nikły – twierdzi założyciel Radia Maryja.

Pedofilia jest czymś obrzydliwym, nie ma na to słów. Zauważmy jednak, że najpierw ktoś współczesny świat od lat seksualizuje. Gdzie są głosy oburzenia przeciwko deprawacji dzieci? Zamiast wychowywać do piękna, do dobra, epatuje się dzieci i młodych obrzydliwościami – mówi bez ogródek Rydzyk.

Stara się także ze wszystkich sił podkreślić, że kilka czarnych owiec nie może przekreślić całego dobra, które jest w Kościele. – W ciągu 30 lat znaleziono kilka osób, które dopuściły się tych przestępczych czynów, a ile było dobra, męczeństwa? Dlaczego o tym się nie mówi? Grzech należy wyrywać, ale nie niszczyć człowieka, nie niszczyć Kościoła. Bo Chrystus jest Miłością.

Wszyscy jesteśmy mniej czy więcej grzeszni. Kościół wydał i wydaje tylu wspaniałych kapłanów, tylu księży męczenników. Spójrzmy chociaż na XX wiek i zbrodnie na katolikach dokonywane z jednej strony przez sowiecką Rosję, z drugiej przez Niemcy. Wiemy przecież, jak cierpieli kapłani w Polsce w obozach koncentracyjnych, a potem w komunistycznych więzieniach, mordowani, poddawani represjom, torturom, jak ks. bp Czesław Kaczmarek czy ks. abp Antoni Baraniak – staje w obronie księży Rydzyk.

Rydzyk nie ma również wątpliwości, że film o pedofilii w Kościele nie ma na celu pochylenia się na problemem, lecz powstał, by toczyć ostrą, bezpardonową walkę. – To jeden z etapów walki z Kościołem. Pedofilia to głębokie zboczenie. Ale trzeba też dostrzegać, że z tego dramatu zrobiono „przemysł pedofilii”, chcąc zarabiać na oskarżeniach o pedofilię i niszczyć Kościół. To są zorganizowane działania, które już przetestowano za granicą – przypomina.

Apeluje, by dialog i współczesną Polskę budować na miłości, a nie podziałach. – Człowiek człowiekowi nie może być wilkiem. Powinniśmy być dla siebie braćmi i siostrami, pomagać sobie nawzajem, cieszyć się sukcesami innych. Na podziałach zależy zawsze diabłu – żeby jeden był przeciw drugiemu, bez wyrozumiałości, solidarności, bez merytorycznej rozmowy – nie ma wątpliwości Rydzyk.

Źródło: naszdziennik.pl

47 KOMENTARZE

 1. Pedofilia to jedno, ukrywanie sprawców, którzy składali śluby czystości, cokolwiek by to miało znaczyć to jest to co w filmie porusza najbardziej ⚠️

  • Wśród pedofili księży jest 2-3 %, nauczycieli 14%, homoseksualistów 50%. Widział ktoś film o gejach pedofilach, lub o nauczycielach pedofilach ?

   • Odsetek skazanych pedofili wśród księży to 0,3%, a nie 3%. Aktualnie na 900 osadzonych za pedofilię jest 2 księży i jeden zakonnik. Tow. Sekielski wykonuje po prostu zadanie partyjne.

 2. Ojciec Inkasent albo nie zrozumiał, albo udaje, że nie zrozumiał przesłania filmu, skoro przywołuje przypadki pedofilii w innych zawodach. Sęk w tym, że jeśli na przykład nauczyciel popełni przestępstwo pedofilskie, to przenosi się go do więzienia, a nie do innej szkoły. I o tym głównie był film Sekielskich.

  • a wszyscy lawendowi szkodnicy Kościoła w filmie Sekielskiego, to byli kapusie komunistycznej bezpieki,
   kto nie chce ujawnić aneksu WSI?
   kto kryje bolszewizm w strukturach i instytucjach państwa?
   kto tajnie spiskuje z żydami od 2009 r. na szkodę Polski?
   Kto oddaje władzę w ręce tęczowego neo-bolszewizmu Altiero Spineliego?

  • jan.kowalski chodzi o to, że nie zrozumiałeś albo udajesz, bo na ok. 800 więźniów – pedofili w polskich więzieniach jest tylko 4-5 księży /zawodu – jeżeli można tak napisać/ , a np. ok. 80 zawodowych murarzy.
   A jeżeli sprawa z zawiadomienia ofiary, bądź rodziny ofiary, trafi do prokuratora to nie ma różnicy w odpowiedzialności, czy ksiądz został przeniesiony, albo czy murarz pracuje już na innej budowie.

   • @realista
    hmm, to ciekawe bo nawet w filmie jest, że ujawniono bodajże 340 pedofilów. Skoro siedzi 4-5 to znaczy, że 335 uniknęło kary. I wiadomo, że wcześniej takie rzeczy były ukrywane więc to nie jest tak, że pozostali już wyszli.

    • Co to znaczy „ujawniono” ??? Mają wyroki albo przynajmniej procesy ??? W końcu zasada domniemania niewinności księży chyba też dotyczy, prawda ???

 3. szkoda, że ojciec Dyrektor nie wspiera Konfederacji,
  musi się liczyć, będzie miał cały legion sekielszczyzny wpierany masonerią,

  Boże chroń Polskę, więcej Łaski odwagi dla duchownych,
  którzy zawsze byli wierni Ojczyźnie

  • ja tam nie żałuję. gdyby wspierał straciliby mój głos.
   no ale wiem, zyskaliby miliony głosów moherowych beretów, więc bilans i tak wyszedłby na plus.

 4. Pedofilia księdza jest taka sama jak pedofilia Cohn-Bendita czy Polańskiego, księży-jak nauczycieli,trenerów,celebrytów,policjantów,wychowawców domów dziecka,sędziów i prokuratorów –czy nie dostrzegacie ohydnej manipulacji w wyeksponowaniu pedofilii księży?

  • do tej pory, zło, PiS+PO, kryli byłych bezpieczniaków TW, a teraz nagonka na cały Kościół,
   gdzie aneks WSI?
   czego się boicie?
   Polacy to mądry Naród! i chce znać prawdę!

  • Właśnie, michnikowska gazeta koszerna, która stanęła w pierwszym szeregu walki z „pedofilią w polskim kościele”, kilka czy kilkanaście lat temu przyznała tytuł Europejczyka(!) roku, pedofilowi Cohn-Benditowi. A osobnik ten sam się przyznał, że dokonywał czynów lubieżnych na dzieciach, jak był wychowawcą(sic!) (chyba) w przedszkolu. No ale on to nie żaden katolicki ksiądz, tylko żyd i pedał,.. więc Europejczyk pełną gębą.

 5. Nie ma watpliwosci ze film Sekielskich jest narzedziem do walki z Kosciolem. Ojciec T. Rydzyk ma calkowita racje, deprawowanie dzieci w szkolach, jest calkowicie pomijane, a jest zorganizowana akcja szerzaca zboczenia, obejmujaca 100% dzieci.

  • Ty sam jesses lajdakiem— zobacaz w lustro…
   Kto jest bez grzechu niech rzuci kamieniem! Jezus zapytal Nikt Cie nie potepil? Nie Ojcze , to i ja cie nie potepiam , idz i nie grzesz!!!!!!!!

 6. Brawo, Ojcze Ryzyk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRAWO RADIO MARYJA!!!!!!!!!!!!!

  Polscy Księża na całym swiecie sa dawni za przykład wspaniałych Księży oddanych P. Bogu i ludziom!
  Czyt. link; Heca z braćmi Sekielskimi.

  Wrogowie walcza z Polska ,,, Ambasador PL w ISraelu przez zydow pobity? cisza.
  S-447 chca uciszyc i sprzedac Polske zydom!

  Na WARSZAWSKIM Lotnisku—zydzi chodza z bronia…….. hanba hanba POPIS — to zydzi!!!!!!!!!!!!!!

  KONFEDERACJA TYLKO OBRONI POLSKE I NAROD POLSKI!!!!

 7. A kto wasze dzieci seksualizuje ?? i potem przychodzą takie bahory do biednych księży !! hahahaha co za KURVA !!

  • jasne… tak se tłumacz.
   uważasz, że za komuny, wtedy gdy działa się większość przypadków z filmu to co drugi przedmiot w szkole był o seksie, LGBTitd, itp.

  • A wszyscy twierdzą, że księża są bardzo bogaci. Szczególnie Ojciec Dyrektor

 8. „Komunistyczna agentura w latach 30-tych XX wieku wprowadziła do Kościoła 1100 agentów. Wśród nich byli ateiści, komuniści, a także homoseksualiści, którzy mieli za zadanie doprowadzić do zniszczenia Kościoła od wewnątrz.”

  pch24.pl/grzegorz-gorny–komunistyczna-agentura-od-lat-niszczy-kosciol-od-wewnatrz,62525,i.html#ixzz5np284DVZ

  „Skandal pedofilski w ONZ. Ekspert mówi o 60 tys. gwałtów!”

  stoppedofilii.pl/skandal-pedofilski-w-onz/?fbclid=IwAR16P564O50wZyFtEmQnkHxt-9dirKoFW7QOOa8Eopwr04jytP2cR-NsHow

  • prof. Jan Żaryn z Instytutu Pamięci Narodowej stwierdził w tygodniku „Głos” z 2008 r., iż wśród księży w diecezjach było 2142 tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa (TW), wśród zakonników -46, zakonnic – 12, na KUL – 24, w ATK – 16, a w wyższych seminariach duchownych – 39.

   szkoda, że nie mieli cywilnej odwagi, i publicznie nie przyznali się do współpracy z komunistyczną bezpieką

 9. No i Ojciec Rydzyk ma oczywiście rację. A kim jest ten Sekielski ? To katolik że wyraża się o naszym Domu ? Jaką opinię o nim ma jego proboszcz ?

 10. Ja muszę głosować na JKM.Nie na żonę jedną czy drugą,szwagra siódmego czy siostrę.Tylko na JKM.I to do Brukseli,sejmu i na prezydenta też.Tylko JKM nas uratuje.I na koniec pytanie:kto go prowadzi?

 11. Było nie było episkopat i iluś tam księży nafajdało Kościołowi śmierdzącą kupę. Teraz ostracyzm spadnie na wiernych. A przecież ksiądz Tadeusz Zaleski-Isakowicz pisał o problemie od lat, za co był szykanowany przez wielebnych. Pisał o pedofilii i współpracy z SB i nikt go nie słuchał. Najgorsze, że w Kościele nie ma autorytetu na miarę Hlonda, Wyszyńskiego czy Wojtyły. Bo kto, Polak? Wolne żarty! Jest gromada purpuratów wytresowana przez GW i TVN.

 12. proszę wszystkich obrońców katolicyzmu i KrK o wyjaśnienie mi zwykłemu Polakowi idei nowego katolickiego grzechu: suwerenizmu!!!
  czekam

 13. proszę nie zwalać winy na to,że jakiś dziennikarz nakręcił film o problemie ?/ gdyby urzędnicy KK byli czyści i nie było zamiatania pod dywan problemu metody wyparcia to nie byłoby pretekstu dla ludzi nie przyjaznych KK sytuacja ta to wina KK ! taka matoda uderza w nas wiernych to wina władzy KK ! świdomość wiernych jest duża i nie będą szli z pasterzem , który nie kroczy DROGĄ PRAWDY ! ludzie odejdą z Kościoła jako firmy instytucji ! jako pośrednika ! być chrześcijaninem mozna bez tej firmy !

 14. Zgadzam się z o.Rydzykiem, księża to śladowa ilość populacji pedofilów. Dlaczego zamilczano film Latkowskiego o pedofilach z Dworca Centralnego dot. wysokiej półki polityków,aktorów sędziów i innych. Potrzebne uderzenie w KK to Sekielskiemu bezpieka podsunęła swoich agentów i wszystko w momencie, gdy trzeba przykryć bezprawne żądania żydostwa.

 15. Swiety Apostolski Kosciol Rzymsko-Katolicki ma od wiekow problem z klerem, szcz. z biskupami odpowiedzialnymi za swoich wiernych. Wszystkie herezje, brak wiary, brak wizji dzialania oraz BRAK KONTAKTU z WIERNYMI to glowne bolaczki wiary katolickiej. I jeszcze ten nieszczesny Franciszek – Bergolio, szkoda slow. Co robic ? Wyplenic homoseksualistow z kleru – NATYCHMIAST !!!!! A potem wybrac papieeza ktory bedzie realizowal Tradycje Kosciola ! Innej drogi nie widze. Pozdrawiam wszystkich.

 16. Spieszac sie zle napisalem, sedno problemu Kosciola tkwi w tym ze biskupi w przewazajacej czesci nie realizuja nakazow Jezusa, poza tym jakie spoleczenstwo taka reszta….

 17. Najpierw ‚Kler” teraz film Sekielskich – widac ewidentnie chec urobienia narodu w kontrze do Kosciola, zwlaszcza mlodych.

 18. KOŚCIÓŁ KATOLICKI niech się wreszcie oczyści. Biskupi zgodzili się na usówanie dzieci z ZESPOŁEM DOWNA i bardzo dobrze. Wiadomo, że w normalnej rodzinie się usówa dziecko z ZESPOŁEM DOWNA, bo ono według wielu ludzi do niczego. Wypompować krew z takiego dziecka i rozkroić na organy. Przynajmniej będzie pożytek dla ludzi, którzy tego, co oni nie mają. Ja uczyłem się w ZAKŁADZIE DLA NIEWIDOMYCH W LASKACH, KTÓERY PROWADZONY JEST PRZEZ TOWARZYSTWO OPIEKI NAD OCIEMNIAŁYMI. I w SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNOWYCHOWAWCZYM DLA DZIECI NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH NA UL. TYNIECKIEJ 6. Nazywam się GRZEGORZ PRYMAK i UPOŚLEDZONYCH NIE TRAWIE.

 19. Myślę,że Sekielski zrobił film na zamówienie opozycji i z pomocą byłych esbeków.Oni dysponują wiedzą o TW księdzach, mają nazwiska księży i ofiar,adresy,szczegóły i pokierowali Sekielskim jak trzeba. A ponieważ esbecy zostali nieprawnie pozbawieni części emerytur/rent (tzw. odpowiedzialność zbiorowa), więc mieli dobry powód ,aby uderzyć.

Comments are closed.