PiS sprzeda Polskę za żołnierzy USA? Amerykanie grożą. Budowa Fort Trump uzależniona od kwestii roszczeń żydowskich

Jarosław Kaczyński, judeopolonia. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński, judeopolonia. Foto: PAP

Wciąż ważą się losy Polski w kontekście amerykańskiej ustawy 447 i reakcji polskich władz. Tymczasem naciski na nasz kraj przybierają na sile. Kongres USA ma rozważać inicjatywy, które zmusiłyby administrację Donalda Trumpa, by ta zażądała od Polski rozstrzygnięcia kwestii żydowskich roszczeń majątkowych. Miałoby się to odbyć zanim Amerykanie wybudują stałą bazę wojskową na terenie naszego kraju. Informacje podał portal The Washington Free Beacon.

Od jakiegoś czasu trwają rozmowy pomiędzy administracją prezydenta Trumpa a polskimi dyplomatami ws. ustanowienia nowej stałej bazy wojskowej USA na wschodniej flance NATO. Miałaby ona przeciwdziałać zagrożeniu ze strony Rosji.

Jednak część członków Kongresu i czołowi żydowscy urzędnicy lobbowali zakulisowo u prezydenta USA i sekretarza stanu Mike’a Pompeo, aby Stany usztywniły swoje stanowisko i uzależniło je od kwestii żydowskich roszczeń do mienia bezspadkowego.

Jak twierdzą cytowani przez Washington Free Bacon przedstawiciele Kongresu i społeczności żydowskiej, Kongres może wydać przepisy wstrzymujące finansowanie Fort Trump, dopóki kwestia żydowskich roszczeń „nie zostanie rozwiązana”. Do walki przeciwko Polsce stanęli również prawicy, którzy zaapelowali o wywarcie presji na nasz kraj. W liście kongresowym wezwano Mike’a Pompeo i Biały Dom do wywarcia nacisku na ich polskich odpowiedników.

„Zachęcamy do podejmowania śmiałych inicjatyw, które pomogą Polsce rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe” – czytamy w liście.

Departament Stanu będzie nadal angażował urzędników w Polsce, a także innych w regionie, w celu omówienia restytucji mienia z czasów Holokaustu, odszkodowań, edukacji o Holokauście oraz tego, jak najlepiej chronić i chronić ważne żydowskie miejsca dziedzictwa – mówił w rozmowie z amerykańskim portalem jeden z urzędników.

To bardzo istotne, że Pompeo poruszył tę kwestię. Niezmiernie doceniamy inicjatywę sekretarza w tej sprawie (restytucji – przyp. red.) – stwierdził przedstawiciel Waszyngtonu w Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego Eric Gallagher.

Źródło: onet.pl

78 KOMENTARZE

 1. Oddać nienależne zydom pieniądze za to że będziemy mieli sojusznika który dziś nam sprzyja ,a jutro może się odwrócić bo coś mu się nie spodoba .Jak may liczyć to liczmy na siebie.Przeznaczyć te pieniądze na broń niekoniecznie amerykańską i na tworzenie własnych projektów

 2. Precz z roszczeniami żydowskimi i precz z wojskiem USA ,które jest na naszym utrzymaniu!!..Nie chcemy tu żadnych obcych zwłaszcza żołnierzy!!.Ford Tramp jazda z Polski.

  • Nato jest to szajs kontrolowany przez zachodnie kraje, ktore przez kilkadziesiat lat istnienia tego klubu wyrobily sobie zdanie, co jest dla nich wazne w przypadku kryzysu wojennego. Niestety to co jest dla nas wazne , to jest dla nich nieistone i nie mozemy oczekiwac pomocy takiej o jakiej marzymy.
   Dlatego dobrze miec zrodla ,,wsparcia,, z roznych kierunkow. Historia nam czesto pokazywala, ze w waznych momentach ktos za granica blokowal dla nas dostawy amunicji i broni, w dzisiejszych czasach moga byc blokowane rakiety, czesci do nich, czy kody startowe, informacje radarowe, satelitarne.

  • Chcesz tych prawowitych właścicieli odzyskiwać z atmosfery?Żydowie powinni się zdecydować czy zginęli podczas tzw.holokaustu czy żyją nadal.

  • przeciez dostaliscie Auschwitz, odwiedzacie go kilkaset razy w roku, co byscie jeszcze chcieli dostac z powrotem, zlote zeby, diamenty, ktore przykleily sie ofiarom do jelita grubego?, to wszystko wasi krewni Z Y D Z I powyrywali i zlozyli niemcom w holdzie.

 3. Zydzi opluwają naszego ambasadora i narzekają na antysemityzm. Kradną nie swoje pieniądze i płaczą o Holokauście.

 4. Olalbym ten caly Fort Trump – amerykanie to zydowskie pacholki, na takich „sojusznikow” i tak nie mozna liczyc.

 5. Nie wybudują, bo tak stanowią umowy z Rosją i dlatego cały czas bazy są w Niemczech.

 6. PO CO NAM FORT TRUMP JESTESMY W NATO ? NIE ONI POSTAWIOM WOJSKA TAM ABY POLSKA BYLA BEZPIECZNA . POLSKA PLACIE DOSC DO TEGO FUNDUSZU.

 7. Kaczyński to nie nadaje się do negocjowania ceny za ziemniaki na targu. Cały portfel by oddał pod wpływem groźby „Daj wszystko, bo nic nie dostaniesz”. PO nie lepsze, tylko oni to świadomie robili przekręty, a ten, to chyba nawet nie rozumie, co robi.

 8. Ustawy norymberskie nie obowiązują w Polsce od 1944. Nigdy w Polsce po odzyskaniu niepodległości nie dzieliliśmy i dzielimy ludzi wobec prawa na żydów i gojów. Konstytucja nam zresztą zabrania. Nie jest ponadto prawnie możliwe ustalenie, kto z zamordowanych przez III rzeszę austriacko-niemiecką był żydem ani w jakim stopniu. Miał pradziadka Żyda to był? A jak miał prababcię ze strony ojca? A ze strony matki? A jak uważał się za chrześcijanina? A za ateistę? A za Napoleona?
  Oddawanie jakiemuś NGOsowi za granicą czegoś tylko dlatego, że twierdzi, że mu się należy, byłoby ciekawym precedensem.
  Swoją drogą te roszczeniowe NGOsy szarpały bezlitośnie kasę od Niemiec, Austrii; wymusiły „bezspadkowy” szmalec od bankierów szwajcarskich, od przewoźników kolejowych w Holandii i Francji oraz są dotowane przez rządy wielu krajów. Przytuliły w imię dobra ofiar holokaustu miliardy dolarów przez ostatnie 60 lat.
  Tymczasem słyszę i czytam, że w Izraelu ofiary holokaustu żyją w nędzy… To jak to tak?

Comments are closed.