Sekielscy nakręcili jakiś film, a biskupi oszaleli! Księża będą przechodzili specjalne kursy ws. pedofilii przed wyjazdem na wakacje z dziećmi

Kadr z filmu
Kadr z filmu "Tylko nie mówi nikomu"/fot. YouTube/SEKIELSKI

Trwa szaleństwo po filmie Sekielskich o pedofilii wśród współpracowników bezpieki w sutannach. Okazuje się, że w tym roku księża archidiecezji krakowskiej po raz pierwszy będą musieli przejść specjalne szkolenie w sprawie zapobiegania przemocy seksualnej, zanim pojadą na wakacje z dziećmi.

Jak poinformowało biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej, szkolenie jest adresowane zarówno do księży, którzy będą się opiekować dziećmi i młodzieżą podczas organizowanego wypoczynku wakacyjnego, jak i uczestników takich wyjazdów. Weźmie w nim udział około 500 osób.

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, poruszające problematykę profilaktyki przemocy i wykorzystywania seksualnego małoletnich – zaznaczono.

Szkolenie to inicjatywa metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, który w lutym tego roku podczas spotkania z diecezjalną Radą Młodzieży zdecydował o podjęciu działań, które mają na celu ochronę dzieci i młodzieży w czasie rekolekcji wakacyjnych.

Szkolenie odbędzie się 18 i 25 maja. Zajęcia obejmują tematykę m.in. związaną z przeciwdziałaniem przemocy wobec dziecka oraz pomocą dziecku skrzywdzonemu, pojawią się również informacje na temat regulacji prawnych dotyczących ochrony seksualności dzieci.

Szkolenie prowadzone będzie przez wykładowców podyplomowego studium profilaktyki przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży Akademii Ignatianum w Krakowie. Do jego odbycia zobowiązani są wszyscy odpowiedzialni za organizację wypoczynku dzieci i młodzieży; otrzymają oni zaświadczenia uczestnictwa.

Organizatorzy wystosowali list do proboszczów wszystkich parafii Archidiecezji Krakowskiej z prośbą o rejestrację uczestników.

Źródła: PAP/nczas.com

20 KOMENTARZE

 1. to taka postkomunistyczna choroba, jest zdarzenie, jest debata, jest prewencyjne podniesienie kary, i szkolenie kadry,
  I co? I nic. Dalej państwo leży na łopatkach do następnej afery.

  państwo z dykty i paździerzu

 2. Komunistyczno-lewacki- homo – pedalski -plan zniszczenia KOSCIOLA W POLSCE!!
  POPIS –zydzi!!!

  Ratujmy Ojczyzne Glosujmy na KONFEDERACJE !!!

 3. proszę wszystkich obrońców katolicyzmu i KrK o wyjaśnienie mi zwykłemu Polakowi idei nowego katolickiego grzechu: suwerenizmu!!!
  czekam

  • chciałbym też wiedzieć, czy Wielka Polska Katolicka dostanie suspensę na grzech suwerenzimu czy będzie to załatwione w jakiś inny katolicki sposób ?

 4. nie rozumiem po co
  prezydent, marszałek sejmu, senatu, parlamentarzyści, premier, członkowie rządu, klechy z górnej półki
  pójdą co najwyżej na sznurek do jakiejś bezpieki

  „pomocą dziecku skrzywdzonemu” jakiś biskup?
  „otrzymają oni zaświadczenia uczestnictwa” do powieszenia na?

 5. „Trwa szaleństwo po filmie Sekielskich o pedofilii wśród współpracowników bezpieki w sutannach.”
  ——‚
  W Australii, Chile, Brazylii, USA, Hiszpanii, Argentynie, Filipinach… itd, też bezpieka zwerbowała pedofili?

 6. A poza tym sądzę, że kościół rzymskokatolicki powinien zostać zniszczony.

 7. A poza tym sądzę, że islam powinien zostać zmieciony z powierzchni ziemi.

 8. Życie to nie bajka ale walka o zbawienie duszy. Gdy nie ma już Kościoła wojującego z piekłem i herezjami, każdy musi starać się sam o zbawienie, bo niebo to nie to samo co piekło, do którego ludzie wpadają jak deszcz.
  Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło.

 9. Biskupi (mam nadzieję, że nie wszyscy) swoją paniką potwierdzają tylko to co ukazał Sekielski – są bandą zniewieściałych tchórzy, jeśli nie homosiów.

 10. wieczność i błogostan nieba jeśli jest to każdy z nas sam swoimi dobrymi uczynakami może zaskarbić , każdy jest kowalem swojego losu a KK czy inna firma wyznaniowa to pośrednik zarabiający na hadlu ideą ! ale każdy sam musi się dyscyplinować ! tka firma może być pomocna ,ale nie dla wszystkich bo zalezy co komu pomoże i na jakiego trafimy księdza , bo są różni w tym żli !

 11. Pora na film pokazujący, że wysyłając dzieci na wakacje z księdzem, niebezpieczeństwo pedofilii, statystycznie, jest mniejsze niż z kimkolwiek innym.

 12. Pokazanie esbeckich konfidentów wystarczy do czyszczenia. Oczywiście potrzebne będą przyśpieszone wybory bo nasz Kneset przestanie istnieć siedząc w więzieniu.

 13. Polska jest krajem katolickim, tak pisze w konstytucji a bezbożnicy nie mają prawa głosu. Dzieki Kościołowi Katolickiemu Polska istnieje i rozwija sie. Jest tu bezpiecznie i życie jest coraz lepsze. Czy sceptycy i atakujący wszystko, co pozytywne, nie widzą i nie wiedzą co dzieje sie na prawosławnej Ukrainie, Rosji, Białorusi lub w islamskich kalifatach Francji, Belgii? Na wschodzie kwitnie sponsorowany przez państwo militarystyczny hitleryzm i neonazizm w najgorszej postaci, z kolei na zachodzie co kilka dni ataki terrorystyczne, napady na obywateli przez rozbestwionych imigrantów, lewactwo i pałowanie katolików przez policję. Tak wyglądają „prawa człowieka”, „tolerancja” i „demokracja” w wydaniu unii europejskiej. Jeżeli człowiek pozbawił sie „kręgosłupa moralnego” – to co go powstrzyma przed jakimkolwiek złym czynem? Zabicie dorosłego, czy własnego dziecka, oszustwo, klamstwo – będzie dla takiego osobnika niczym złym, będzie wręcz pozytywne. Więc nie należy atakować rodziny, bo zdarzył sie zły ojciec, czy matka, nie należy atakować hydraulików, bo zdarzył się zły i nieodpowiedzialny hydraulik i zalało mieszkanie, nie należy atakować duchowieństwa, bo zdarzył się zły ksiądz, nie należy atakować kościoła, gdyż Kościół – to wszyscy jego wyznawcy. Każdy, kto uczynił zło – ma prawo ponieść karę, ale nie należy robić nagonki na Księży, jak to się czyni teraz – są straszliwe ataki na Duchownych, a takze na Kościól, czyli wszystkich Katolików, nie ma natomiast takiej nagonki i nienawiści – np. na jechowych, nauczycieli, popów i ich schizmatyczną cerkiew prawosławną – a powszechnie wiadomo, że w tym środowisku przestępstw seksualnych, w tym przeciwko dzieciom, jest dużo więcej niż w Kościele Katolickim. Nie można niszczyć autorytetów, gdyż osoby, ktore tak czynią -niszczą samych siebie i plugawią duchowe wotum Chrystusa zaufane Polsce przez Jana Pawła II – katolika i najważniejszego człowieka w historii cywilizowanego świata.

Comments are closed.