Sekielscy nakręcili jakiś film, a biskupi oszaleli! Księża będą przechodzili specjalne kursy ws. pedofilii przed wyjazdem na wakacje z dziećmi

Kadr z filmu
Kadr z filmu "Tylko nie mówi nikomu"/fot. YouTube/SEKIELSKI

Trwa szaleństwo po filmie Sekielskich o pedofilii wśród współpracowników bezpieki w sutannach. Okazuje się, że w tym roku księża archidiecezji krakowskiej po raz pierwszy będą musieli przejść specjalne szkolenie w sprawie zapobiegania przemocy seksualnej, zanim pojadą na wakacje z dziećmi.

Jak poinformowało biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej, szkolenie jest adresowane zarówno do księży, którzy będą się opiekować dziećmi i młodzieżą podczas organizowanego wypoczynku wakacyjnego, jak i uczestników takich wyjazdów. Weźmie w nim udział około 500 osób.

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, poruszające problematykę profilaktyki przemocy i wykorzystywania seksualnego małoletnich – zaznaczono.

Szkolenie to inicjatywa metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, który w lutym tego roku podczas spotkania z diecezjalną Radą Młodzieży zdecydował o podjęciu działań, które mają na celu ochronę dzieci i młodzieży w czasie rekolekcji wakacyjnych.

Szkolenie odbędzie się 18 i 25 maja. Zajęcia obejmują tematykę m.in. związaną z przeciwdziałaniem przemocy wobec dziecka oraz pomocą dziecku skrzywdzonemu, pojawią się również informacje na temat regulacji prawnych dotyczących ochrony seksualności dzieci.

Szkolenie prowadzone będzie przez wykładowców podyplomowego studium profilaktyki przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży Akademii Ignatianum w Krakowie. Do jego odbycia zobowiązani są wszyscy odpowiedzialni za organizację wypoczynku dzieci i młodzieży; otrzymają oni zaświadczenia uczestnictwa.

Organizatorzy wystosowali list do proboszczów wszystkich parafii Archidiecezji Krakowskiej z prośbą o rejestrację uczestników.

Źródła: PAP/nczas.com

Comments are closed.