Słowacja przestaje finansować projekty LGBTIAA. Lewicowi lobbyści są wściekli i żądają wyjaśnień

Flaga LGBT/foto: pixabay
Flaga LGBT/foto: pixabay

Ľubica Laššáková jest słowacką minister kultury od 2018 roku. Odkąd zawiaduje ministerstwem, Słowacja przestała finansować projekty wnoszone przez organizację LGBTI. Lewicowi lobbyści uważają to za bezprawne i żądają wyjaśnień.

Ministerstwem Kultury u naszych południowych sąsiadów zawiaduje konserwatystka, która nie chce wydawać pieniędzy na realizację tęczowych projektów lewicowych aktywistów. Nie wyrażając zgody na finansowanie organizacji takich imprez jak „Tęczowy Pride” (19 tysięcy euro), czy „Filmowy Festiwal Innowacji” (35 tysięcy euro), sprzeciwiła się decyzji komisji branżowej. Wspomniane imprezy odbywały się w Bratysławie rokrocznie i dotąd bez problemu zdobywały pieniądze pochodzące z podatków, które płacą Słowacy.

Organizacje: LGBTI Iniciatíva Inakosť, Rainbow Pride Bratysława i Nomantinels Theatre wniosły w tym roku o dofinansowanie ośmiu projektów. Komisja branżowa zarekomendowała rządowi słowackiemu sześć z nich, jednak minister zablokowała dotacje.

Ministerstwo uzasadniło odrzucenie dotacji, mówiąc, że projekty są niewystarczająco dobre jakościowo. Lewicowe organizacje nie zamierzają się jednak poddawać i już teraz ogłaszają, że od decyzji będą się odwoływać. Lobbyści próbują wykazać jakieś nieprawidłowości w działaniu mechanizmu dofinansowań.

Póki co wychodzi jednak na to, że w tym roku projekty LGBTI nie dostaną od słowackiego rządu nawet eurocenta.

Źródło: SME Kultúra

6 KOMENTARZE

 1. Pogonić tą hołotę w siną dal! Otworzyć jeszcze ogień jeśli trzeba!

  • To co mowisz moze wydawac sie brutalne i przesadzone, ale prawda jest taka, ze jak nie zaczniemy ostro walczyc z teczowa zaraza, to za chwile dla normalnych ludzi nie bedzie juz miejsca w ich wlasnych krajach.

   • dziadkowie przezyli hitlera, stalina, balcerowicza przetrwali by neofeudalizm mikkego a wykonczyl by ich biedron?

 2. A w Polsce na wiekszości uczelni organizacje zboczonych lezbo-homo-gender lobbystów mają nie dośc że darmowe lokale to jeszcze uczelniane dotacje czyli pośrednio kasę z naszych podatków.Kiedy prawdziwie prawicowy i patriotyczny rząd RP zrobi porządek z lewactwem i dewiantami w resortach MEN,MNiSW czy Kultury.

 3. Niestety w Polsce, rząd wspiera tęczowych dewiantów, wspiera fundację Batorego, lgbtrtvagd. Nic nie może, płaszczy się przed wszystkimi i jeszcze zbiera baty od lewactwa, że za mało się płaszczy i za mało niszczy narodowców. No to płaszczy się jeszcze bardziej i tak bez końca.

 4. Socjalistyczne zboczeństwo LGBTZNP chce być przyssane do pieniędzy podatnika jak niegdyś zboczone nazistowskie lewactwo.

  nczas.com/2018/10/14/sensacyjny-tajny-raport-amerykanskiego-wywiadu-hitler-byl-biseksualista-i-sadomosochista/

Comments are closed.