Specjalny przedstawiciel USA ds. antysemityzmu gromi zachodnią Europę. „Te regulacje prowadzą do haniebnego, przymusowego wydalania Żydów”

Żydzi - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Twitter
Żydzi - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Twitter
REKLAMA

Elan Carr, specjalny wysłannik USA do walki z antysemityzmem twierdzi, że wprowadzanie zakazów prawnych dotyczących uboju rytualnego lub obrzezania jest jednym z jego przejawów.

Elan Carr powiedział w poniedziałek, że regulacje wprowadzane w niektórych krajach europejskich prowadzą do „haniebnego przymusowego wydalania” Żydów.

REKLAMA

Słowa te padły w trakcie przemówienia wygłoszonego w Antwerpii, w Belgii, podczas Konwentu Ogólnego Konferencji Europejskich Rabinów. Była to największa w historii konferencja tej ortodoksyjnej grupy.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Mamy do czynienia z haniebnymi aktami prawnymi, które zakazują uboju rytualnego i chcą zakazać obrzezania – powiedział Carr

To nic innego tylko wymuszone wydalanie społeczności żydowskiej z kraju, który przyjmuje takie ustawodawstwo. I to jest całkowicie nieakceptowalne – dodał.

Ubój rytualny został zakazany w styczniu tego roku w Regionie Flamandzkim, którego największym miastem jest Antwerpia. Drugi belgijski region Walonii ma w tym roku wprowadzić podobny zakaz.

Aby mięso było koszerne, zwierzę, z którego pochodzi, musi zostać zabite, gdy jest świadome. Działacze ruchów obrany praw zwierząt w całej Europie Zachodniej podejmują inicjatywy mające na celu zakaz zabijania zwierząt bez ogłuszania.

Źródło: Jerusalem Post

REKLAMA