Stany Zjednoczone chcą ukarać bliskich Viktora Orbana. Węgry nie chcą reprezentować w Europie amerykańskich interesów

Donald Trump i Wiktor Orban. Foto: PAP/EPA
Donald Trump i Wiktor Orban. Foto: PAP/EPA

Jak donoszą amerykańska gazeta Wall Street Journal, słowacka SME i węgierska rozgłośnia 168ora.hu , Stany Zjednoczone są gotowe nałożyć sankcje na osoby z otoczenia premiera Węgier. USA ma być rozsierdzone tym, że Orban nie reprezentuje w Europie amerykańskich interesów.

Budapeszt. Stany Zjednoczone są gotowe nałożyć sankcje na osoby z otoczenia węgierskiego premiera. Amerykańscy finansowi eksperci uważają, że Węgry zagrażają interesom USA na starym kontynencie.

Informacje te potwierdzają media europejskie i amerykańskie. Jako pierwsza podała to amerykańska gazeta Wall Street Journal, następne były: węgierska rozgłośnia radiowa 168ora.hu i słowacka gazeta SME Świat.

Orban od wielu lat opiera swoją politykę na balansie: gdy Węgry tego potrzebują to zwraca się ku Stanom Zjednoczonym; gdy potrzebna jest pomoc Rosji to spotyka się z Władimirem Putinem; umiejętnie również rozgrywa Unię Europejską.

Nie podoba się to Amerykanom, które chciały aby Europa Środkowa i Wschodnia reprezentowała ich interesy. USA są gotowe nawet nałożyć sankcje na majętne osoby z otoczenia węgierskiego premiera. Sankcje powinny mieć formę zamrożenia aktywów, odmowy wydania wizy lub wydalenia z USA.

Informatorzy Wall Street Journal, pochodzący z otoczenia Orbana, ujawniają że premier Węgier jest świadomy amerykańskich zamiarów. Póki co Węgrzy nie odpowiedzieli oficjalnie na te doniesienia.

Źródło: Wall Street Journal, SME, 168ora.hu

11 KOMENTARZE

  • Gdy ktoś jest zbyt silny, to zamienia się w tyrana. Rządzący Ameryką mają apetyt na kontrolę całego świata. Wojska USA są w 2/3 krajów świata, nawet w Argentynie, a technologicznie USA nadal są nr. 1, plus do tego kontrola nad handlem międzynarodowym..

 1. A pamiętacie jak dwa dni temu, naśmiewając się z Andrzeja Dudy, portal nczas dał artykuł jak to DT wychwala orbana który wdg portalu nie płaszczy się przed prezydentem DT.

 2. pierwszym interesem stanów powinno być odparszenie ameryki północnej, później już tylko lepiej być może

 3. polecam filmy fundacji Adarma poszukać na yt Pan Prezes wczytał się w oficlajne amerykańskie dokumenty dot. obronności i wtedy otworzycie oczy na to jak oni nas obronia i jacy to sojusznicy

 4. Nie ulegają wątpliwości następujące 2 rzeczy:
  1. USA jest „żandarmem świata”
  2. Jej tajne służby posuwają się do metod stricte przestępczych.
  Ale… Ale ja już wolę Amerykanów od Ruskich, którzy też widzą jakieś-tam swoje „interesy” na całym świecie, że o „bliskiej zagranicy” już nie wspomnę.
  Jest wiele różnic pomiędzy Wujem Samem a Miszką (po rusku „niedźwiedź”, zdrobniale), a jedna z najważniejszych jest taka, że w Stanach sądy mogą wiele, a nawet „prawie wszystko”. Oczywiście nie łudzę się co do tego, że ich niezależność bywa często-gęsto iluzoryczna, lecz na pewno jest jej sporo. Zaś w Rosiji każdy sędzia prędzej by się zes*ał ze strachu, niż wydał jakiś wyrok, który by mógł nie spodobać się batiuszce 1-Putinowi. Prawo tam znaczy tyle co nic!
  Jeśli opisane w artykule sankcje zostaną nałożone, to zainteresowani zawsze jednak mogą zaskarżyć decyzje Trumpa do sądu. I jest wielce prawdopodobnym, że wygrają, plus odszkodowania!

 5. Można nie pelzac przed usraelem?? To jest gospodarz reprezentuje interesy swojego narodu a nie pcha do wojny jak pislamisci

 6. Orban nie patyczkuje sie z Zydami, fundacje Sorosa wywalił z Wegier i trzyma ich krótko na smyczy.

  • Z Sorosem tak. ALE Jednocześnie wspiera Żydów jak mało kto w Europie…

Comments are closed.