Strzelali do kolegów ze szkoły w Kolorado. Teraz grozi im kara śmierci. Nastolatek może nie zdążyć ze zmianą płci [VIDEO]

Morderca z Denver McKinney. / Fot. Twitter
Morderca z Denver McKinney. / Fot. Twitter

Dwóch nastolatków oskarżonych o śmiertelne zastrzelenie kolegi z klasy i zranienie ośmiu innych w szkole średniej w Denver w zeszłym tygodniu zostało oficjalnie oskarżonych o morderstwo i usiłowanie zabójstwa. Obydwaj odpowiedzą jak dorośli.

Motywem ich działania było poczucie dyskryminacji. Jeden ze sprawców jest gejem, a drugi uważa się za transa. Devon Erickson ma lat 18, Alec McKinney 16. Do zdarzenia doszło w w szkole Science, Technology, Engineering and Math (STEM) w Highlands Ranch w Kolorado, 7 maja. Alec McKinney, który nie identyfikuje się jako mężczyzna, został wpisany na listę sądową jako Maya Elizabeth McKinney.

Obaj nastolatkowie mają całą listę zarzutów, od morderstwa pierwszego stopnia, przez usiłowanie zabójstwa, po podpalenie i kradzież.

Stacja telewizyjna ABC w Denver poinformowała, że użyte przez nich pistolety zostały wykradzione z domu Ericksona, którego rodzice kupili broń zgodnie z prawem. Ich ofiarą był 18-letni Kendrick Castillo, który zginął zaledwie trzy dni przed zakończeniem studiów. Castillo miał z kolegami próbować rozbrojenia napastników.

Młody transseksualista na sali sądowej:

Comments are closed.