Sekret gwiazdora disco-polo wyszedł na jaw! To nie Zenek Martyniuk napisał „Przez twe oczy zielone”. Zrobiła to… nauczycielka

Zenek Martyniuk. / foto: YouTube
Zenek Martyniuk. / foto: YouTube

To nie „król disco polo” jest autorem jednego z największych hitów ze swojego repertuaru. Okazuje się, że „Przez twe oczy zielone” napisała Marzanna Zrajkowska, nauczycielka wychowania przedszkolnego z Białegostoku. Była wokalistka zespołu „Kolor” od dłuższego czasu współpracuje z Zenkiem Martyniukiem.

Marzanna Zrajkowska i Zenek Martyniuk zaśpiewali nawet w duecie jedną piosenkę – „Rozmowa dwóch serc”. Od 1994 roku kobieta razem ze swoim mężem Markiem tworzyła zespół disco polo „Kolor”. Formacja zakończyła swoją działalność w 2003 roku. Duet wylansował parę hitów – m.in. „Zielone oczy”, „Popatrz lato”, „Złota plaża”, „Niech żyje życie”, czy „Miłość jak wiatr”. Teraz małżeństwo komponuje utwory dla innych artystów – także dla „króla disco polo”.

To Zrajkowska napisała dla lidera zespołu „Akcent” przebój „Przez twe oczy zielone”, który stał się żelaznym punktem repertuaru Martyniuka. Kobieta zaśpiewała nawet tę piosenkę w duecie z Zenkiem podczas otwarcia pubu „Jack Sparrow”, należącego do jego syna Daniela.

Przez lata naszej współpracy zdążyłam poznać wrażliwość Zenka. Wiem, czego oczekuje od proponowanych utworów i w jakiej stylistyce czuje się najlepiej. Staram się pisać, by trafić w jego gust. Zazwyczaj mi się udaje – mówiła cytowana przez magazyn „Na żywo” Zrajkowska.

W wywiadzie nauczycielka wyjawiła również, dlaczego zrezygnowała z kariery disco polo. – – Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Medialny szum i dzisiejszy świat gwiazd to nie dla mnie. Wolę swoje ciche, ale szczęśliwe życie – przyznała.

Źródła: Na żywo/se.pl

Comments are closed.