Uuu… antysemityzm. Spalili flagę Izraela przed ambasadą w Atenach z okazji rocznicy powstania państwa [VIDEO]

Płonąca flaga Izraela w Atenach/fot. Facebook RT Play
Płonąca flaga Izraela w Atenach/fot. Facebook RT Play

Z okazji Dnia Nakba (arab. „Dzień Katastrofy”), czyli 71 rocznicy utworzenia państwa Izrael grupa Palestyńczyków zorganizowała manifestację przed izraelską ambasadą w Atenach. Spalono flagę Izraela.

Dzień Nakba to arabskie określenie na proklamację państwa Izrael 15 maja 1948 roku. Z tej okazji grupa Palestyńczyków w Atenach zorganizowała manifestację.

W jej trakcie spalono flagę Izraela i zdeptano ją, nim skończyła jeszcze płonąć. Krzyczano też antyizraelskie hasła (które media w większości zapewne nazwą „antysemickimi”, co jest absurdem, gdyż Palestyńczycy również są narodem semickim), zaś w kierunku ambasady poleciały kamienie.

Manifestantów pilnowała uzbrojona policja.

14 KOMENTARZE

 1. mają okręty podwodne z bronią atomową, tylko nie ma ziemi która by to przyjęła

  a może … czy słowo Słowianie to pochodzi od slave niewolnik?
  znaczy dobrze trafili, w takim razie piszmy z małej litery słowianie

   • ja tylko badam preferencje te jak ich tam wyborcze
    a tak przy okazji czy zwróciliście uwagę w jaki sposób tak zwana prawica organizuje zatomizowanych Polaków

    dawnymi czasy wolni ludzie tworzyli legiony we Włoszech

  • Owszem tyle, że zapożyczenie jest odwrotnie.
   Słowo niewolnik w językach europejskich pochodzi od słowa Słowianin poczynając od średniowiecznej łaciny sclavus, po angielsku slave, po francusku esclave, po niemiecku Sklave, po włosku schiavo, po hiszpańsku esclavo, po portugalsku escravo (pamiętacie słynny brazylijski serial Escrava Isaura?), itp. Także po arabsku brzmi znajomo saqalawa.
   Wzięło się to stąd, że we wczesnym średniowieczu (ok. 700 do 1000 r.) Słowianie stanowili główną masę pędzonych na rynki arabskie niewolników. Jednymi z największych łowców niewolników byli polanie pod wodzą dynastii Piastów. Polska została zbudowana na handlu niewolnikami. Jeżeli ktoś myślał, że Polskę zbudowano na mleku i miodzie to jest bardzo naiwny.
   Kres temu haniebnemu procederowi sprzedawania własnych współbraci położyło przyjęcie chrześcijaństwa. Kościół wymagał od nowo ochrzczonych władców natychmiastowego przerwania łowów na niewolników.

 2. W USA wolno spalić każdą flagę, nawet amerykańską … w przeciwieństwie do bantustanu Polin, gdzie kara grozi nawet za spalenie flagi eurokołchozu.

 3. Chciałbym poinformować ABW, że kapitan Michno spalił w ubikacji flagę Izraela. Kapitan jest fanatycznym antysemitą i posługuje się mową nienawiści. Na litość boską zróbcie coś!!!

Comments are closed.