Winnicki i Kulesza ostro o hipokryzji Kukiz’15 ws. ustawy 447: „Kukiz’15 dzisiaj jest takim kołem zapasowym PiS-u, szykowanym pod jesienne wybory na części zamienne” [VIDEO]

Robert Winnicki i Jakub Kulesza podczas konferencji prasowej Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy/Fot. Twitter
Robert Winnicki i Jakub Kulesza podczas konferencji prasowej Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy/Fot. Twitter

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Robert Winnicki i Jakub Kulesza odnieśli się do „gorliwości”, jaką w sprawie ustawy 447 w ostatnim czasie wykazuje Kukiz’15. Jak podkreślali politycy Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, klub Kukiz’15 wykorzystuje ten temat wyłącznie ze względu na trwającą kampanię wyborczą.

Chcielibyśmy przypomnieć, że kiedy na jesieni 2017 roku amerykańska ustawa 447 była procedowana w Kongresie, kiedy w styczniu 2018 roku przechodziła kolejne etapy, kiedy była podpisywana przez Donalda Trumpa, to tak naprawdę tematem zajmowały się trzy osoby w Sejmie, trzech posłów. Dzisiaj wszystkich tych trzech posłów mamy w Konfederacji – podkreślał Robert Winnicki.

Zajmowałem się ja, pisząc interpelacje poselskie, zabierając głos z mównicy. Nie dostałem wtedy żadnego poparcia i żadnego zainteresowania ze strony klubu Kukuz’15. W ramach klubu robił to Jakub Kulesza, który składał wtedy prośby i wnioski do Biura Analiz Sejmowych, właśnie w tym okresie – również bez zainteresowania ze strony władz tego klubu, ze strony Pawła Kukiza. Składał również petycję do Donalda Trumpa o to, żeby nie podpisywać tej ustawy 447. Składał ją również poseł Jacek Wilk (…) i również pod tym pismem nie było dziesiątków podpisów ze strony klubu Kukiz’15 – doprecyzował.

Prawda jest taka, że Kukz’15 obudziło się z tematem sprzeciwu wobec roszczeń majątkowych środowisk żydowskich w kampanii wyborczej roku 2019. Tak to trzeba ocenić – dodał.

Obudziło się i wymyśliło projekt ustawy, który w całości zależy od dobrej woli PiS-u, ponieważ oczywiście Kukiz’15 dzisiaj jest takim kołem zapasowym PiS-u, szykowanym pod jesienne wybory na części zamienne. Dzisiaj mamy taką sytuację, że koło zapasowe zostało potraktowane przez PiS tak, jak się czasami koło zapasowe traktuje, czyli zostało wyjęte z bagażnika i dlatego ustawa spadła z obrad Sejmu – skwitował Winnicki.

Szef Ruchu Narodowego przypomniał, że rok temu, kiedy narodowcy protestowali m.in. przed Pałacem Prezydenckim, żądając podpisania ustawy o IPN, która broniłaby dobrego imienia Polski, również przed żydowskimi oskarżeniami, Paweł Kukiz pisał, że „przeprasza wszystkich za to, że wprowadził narodowców do Sejmu”.

Nie było ich na froncie walki o dobre imię Polski wtedy, nie było ich na froncie walki z roszczeniami żydowskimi aż do tegorocznej kampanii wyborczej, a dzisiaj próbują się pod te tematy podpinać, jak to w zwyczaju mają różne ugrupowania, które bez stałej agendy chwytają to, co jest popularne – stwierdził Winnicki.

Mnie naprawdę cieszy dołączenie absolutnie każdego środowiska do kampanii przeciw ustawie 447. Natomiast w imię uczciwości nie będę tolerował kłamstw i przypisywania sobie zasług. Paweł Kukiz, mówiący o tym, że się zajmuje tematem od dawna, zanim w ogóle była Konfederacja i przypisujący sobie zajęcie tego tematu, w sytuacji, gdy było zupełnie na odwrót, wymaga wyjaśnienia – mówił Jakub Kulesza.

Jak podkreślił polityk, analizę, o którą wnioskował w Biurze Analiz Sejmowych ws. ustawy 447, otrzymał w marcu 2018 roku. – W klubie Kukiz’15 pies z kulawą nogą nie był zainteresowany tym tematem, nie był zainteresowany tą analizą, która przyszła także do klubu. Nikt się tym tematem, poza mną, zająć nie chciał – podkreślił Kulesza.

Źródło: Facebook

27 KOMENTARZE

 1. Winnicki to sam sie z kukizem bratał i jest niewiarygodny.
  Nie głosuje na konfederacje bo jest to niewiarygodny zlepek ludzi z psychoprawicy.

  • róbmy swoje,
   w tym żydowskim „biznesie”,
   trzeba być gruboskórnym co najmniej jak żydzi,
   daleko w d* mam ich aj waj hałas,
   jestem Polakiem i Polski mam obowiązek,
   głosuję na Konfederację,

   polskich żydów, konfidentów z dziada pradziada, V kolumnę Izraela i USA i Rosji należy pilnować,
   walczymy o wolną Polskę dla naszych dzieci i pokoleń Polaków,
   aby naszym dzieciom nie zrobili tego co robią w Palestynie

  • Coś złego wisi w powietrzu!

   „Chciałbym też Państwu uświadomić, że w dzisiejszych czasach, żeby zrobić Polskę na cacy niepotrzebne są wcale rakiety, czołgi i bombowce, gdyż wystarczy paru wziętych adwokatów nowojorskich i cicha zmowa znaczących banków będących w rękach rzeczonych górali.”

   salon24.pl / u/salonowcy/956117,cos-zlego-wisi-w-powietrzu

  • Jestem cwelem, biorę w dupę i do paszczu. Nicki też podpieprzam

 2. I to jest pomysł. Kukizowi urwać kilka promili. Ale nie, banda amatorów na PiS się rzuciła i sromotnie przegrała.

 3. Koalicja prawodawców w Kongresie rozważa szereg inicjatyw, które zmusiłyby administrację Trumpa do zażądania od Polski rozstrzygnięcia twierdzeń ery Holocaustu, zanim Stany Zjednoczone zgodzą się przyjąć stałą bazę wojskową w kraju, który stał się znany jako Fort Trump, według wielu urzędników amerykańskich i innych źródeł zajmujących się tą sprawą.
  Administracja Trumpa i polscy urzędnicy od jakiegoś czasu prowadzą rozmowy w sprawie ustanowienia nowej stałej bazy wojskowej USA w kraju, aby przeciwdziałać zagrożeniom ze strony Rosji i irańskiego reżimu, o którym wiadomo, że wykrywają ataki terrorystyczne w regionie. (tłumacz Google)
  freebeacon.com / national-security/congress-no-u-s-military-base-for-poland-until-it-pays-for-nazi-war-crimes/

  • @Anonim. To żydowski portal i żydowski trolling. Przeczytaj artykuł. Jedyną pewną rzeczą na jaką się powołują, jest list kongresmenów z roku 2018. A to, że mają tam filosemitów to my wiemy:-)

 4. Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy – NIE dla obcych roszczeń! | Spot wyborczy nr 6

 5. W Konfederacji są TYLKO i ĄŻ DWIE Osoby GODNE UZNANIA . To Grzegorz Braun-Pobudka ,i Marek Jakubiak-Federacja dla Rzeczpospolitej.Dopóki w/w będą Braun , Jakubiak to wyborach Krajowy zagłosuję na Konfederacje.

  • wyją żydowscy piewcy mienia bezspadkowego,
   ale ja głosuję na Konfederację!

 6. Oj, pieluchy Konfederacji przeciekają. Boją się, że Kukiz im te parę promili zatwardziałego elektoratu podbierze retoryką żydowską, a jednocześnie, jest to formacja pozbawiona takiego odium „dzbanowatości”, jak Konfederacja.

  • Leackie kundle szczekają, karawana jedzie dalej ku zwycięstwu! Oj, będzie zaskoczenie i szok i zgrzytanie zębów jak z Braunem w Gdańsku!

  • pieluch leją żmijowym góralom ze Wzgórz Golan, przeliczyli się, Polacy będą się bić o Polskę, nie pozwolimy zrobić w Polsce naszym dzieciom drugiej Palestyny!

  • Dyskusja z tą kreaturą nie ma sensu.Jak napiszecie,że 2 razy 2 jest 4,on to zakwestionuje.

 7. 447 czy oni umią powiedziec cos innego ? SONDAZE SONDAZE SONDAZE 2, 3, 4 czasem 5. Oj szykuje sie KATASTROFA I UPADEK KONFEDERACJI

 8. ale swołocz wyje po kątach; aż miło słuchać; Polski racja, tylko KONFEDERACJA; reszta to wymiociny po bandytach magdalenkowych sprzed 30 lat;

 9. Rzymkowski poleciał z projektem ustawy poleciał lansować się przed Białym Domem, a gdzie był przez ostatnie lata. Red. Michalkiewicz od dawna bił na alarm i dopiero jak ujawnił kompromitującą rząd notatkę i zaproponował ustawę, Kukizowcy wzięli się do roboty przedwyborczej i dostali kopa od koalicjanta.

 10. Panowie, zachowujecie się jak rozwydrzone dzieci. Żadnej konsekwencji. Każdy chce być liderem, a rola trybika w maszynie uwiera dumę. Byliście tylko trybikami, ale w dobrze naoliwionej i świetnie pracującej maszynie!
  Teraz jesteście kijem wciskanym w szprychy.
  Kukiz ma mój głos. A Wam, panowie byli posłowie K’15, nie wierzę, bo jak się znowu na kogoś obrazicie, to po raz kolejny zapomnicie o swoich wyborcach i pójdziecie do kolejnej formacji, byleby się wygodnie umościć. Pawłowi można ufać, bo nie zawiódł. To tyle.

 11. „episkopalny”- jesteś przede wszystkim niekulturalnym nieprawdopodobnym prostakiem. TFU !!!

 12. Słowa posłów Winnickiego i Kuleszy sa do bólu prawdziwe. Tylko prawda nas wyzwoli. Manewr Kukiza z nagłym doskoczeniem do tematu 447 był ewidentnym granatem wrzuconym w sam środek Konfederacji dla jej zniszczenia. Jak widać po powyższych wpisach, bardzo skutecznym.
  Ludzie ogarnijcie się, nie dajcie się tak rozgrywać i to w momencie, gdy trzeba się jednoczyć. Nie obrażajcie się na Konfederację za to, że jest bewzględnie atakowana przez przeciwników politycznych. Na atak reaguje sie obroną, a nie przyłączaniem sie do atakujących. KONFEDERACJA, wszystkie ręce na pokład i do urn, panowie bracia!

Comments are closed.