Zbiórka podpisów pod apelem o wymówienie tzw. konwencji stambulskiej, która promuje fałszywą ideologię gender. Czy rząd podejmie działania?

Obrazek ilustracyjny
Obrazek ilustracyjny

Wystartowała zbiórka podpisów pod apelem do posłów na Sejm RP o zaskarżenie konwencji stambulskiej do Trybunału Konstytucyjnego. Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zwana w skrócie „konwencją stambulską” pod płaszczykiem „walki z przemocą wobec kobiet” wprowadza do polskich szkół i sądów ideologię geneder. Wg autorów petycji jest na wielu płaszczyznach jest niezgodna z Konstytucją RP.

Przed wyborami politycy Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą konwencja, po objęciu władzy do tematu nie chcą wracać., pomimo że podobną petycję do premiera podpisało wcześniej 36 tys. osób.

Obecnie strona społeczna postanowiła doprowadzić do zaskarżenia konwencji w Trybunale Konstytucyjnym. Na stronie ZatrzymajGender.pl można poprzeć apel o usunięcia Polski z tej szkodliwej konwencji.
 
Gotowy projekt wniosku do TK przygotował już Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Teraz trzeba tylko uzyskać podpisy 50 posłów. Na razie jest 20. Okres przed wyborami to dobry czas przypomnienia im o obietnicach.

Źródło: PCh24

Comments are closed.