Polacy daleko w tyle. Oto lista najczęściej upijających się narodów świata

Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay
Obrazek ilustracyjny. Foto: pixabay

Brytyjczycy przygotowali specjalny raport Global Drugs Survey, który przedstawia listę najczęściej upijających się narodów na świecie. Wynika z niego jednoznacznie, że prym wiodą mieszkańcy krajów anglosaskich.

Raport został przygotowany w oparciu o wyniki ankiety przeprowadzonej na grupie 120 tys. osób, z czego 5,4 tys. to mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa. Wynika z niego, że średnio Brytyjczycy upijają się 51,1 raza w roku, czyli co tydzień.

Co ciekawe, wyniki te zmieniły się na przestrzeni ostatnich 10 lat. Otóż przed dekadą Brytyjczycy upijali się jeszcze częściej. Zdaniem ekspertów, duża zasługa w poprawie statystyk leży po stronie tzw. millenialsów, którzy znacznie rzadziej sięgają po alkohol niż poprzednie pokolenia.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęli Amerykanie (50,3), trzecie zaś Kanadyjczycy (47,9). Kolejne lokaty przypadły Australijczykom (47,4) oraz Duńczykom (41,7). Ciekawostką jest fakt, że zarówno Polacy, jak i Rosjanie nie znaleźli się w pierwszej 30.

Źródło: INDEPENDENT.CO.UK

7 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, czy w krajach z pierwszej dziesiątki potrafią tak balować, że na koniec wzywają pogotowie do kolegi, który siedzi przy stole i coś nic nie mówi, a lekarz stwierdza, że koleś kojfnął 4 dni wcześniej.

  2. maja takie imprezy, tylko że oni to robią publicznie w barach, waklają się po kiblach, rozwalają głowy o chodniki bo padają nieprzytomni. To akurat widzialem na wlasne oczy. Kolega opowiadał że niedzielne ranki trasa do pracy to slalom między haftami.

  3. Liderzy pija srednio (wiek 15+) 15+ litrow rocznie. Czyli zaledwie 40 1/2 litrowych butelek. Ja pije gdzies tak 30l rocznie… hehe robie co moge aby podniesc nas w rankingu

Comments are closed.