Skandal w Toruniu. Tęczowe flagi obok polskich

Flagi dewiantów obok flag Polski w Toruniu. Foto: Sławomir Mentzen
Flagi dewiantów obok flag Polski w Toruniu. Foto: Sławomir Mentzen

Na ulicach Torunia pojawiły się tęczowe flagi w towarzystwie polskich. Wszystko to ma związek z Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii i innych dewiantoifobii, który jest obchodzony przez środowiska LGBT na całym świecie 17 maja. A wszystko to za zgodą tamtejszych władz samorządowych.

Z okazji tegorocznego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności (SPR) zorganizowało w Toruniu kolejną edycję festiwalu o nazwie QueerFest.

– 17 maja wybrano nieprzypadkowo, bo właśnie tego dnia w 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia przyjęła obecną edycję Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, w której m.in. nie było już homoseksualności, wymienionej we wcześniejszej edycji tej klasyfikacji – wyjaśnia Przemysław Szczepłocki z SPR.

– Na pamiątkę tego wydarzenia w 2004 roku ustanowiono Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, którego nazwę rozszerzono kilka lat później o transfobię i bifobię – dodaje działacz.

W niedzielę o godzinie 14 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbędzie się debata pod hasłem „Eurowybory – ważne dla LGBTQ?”. Wśród gości pojawi się m.in. Anna Grodzka.

Wydarzenie zostało skomentowane na Twitterze przez Sławomira Mentzena z Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Polityk zamieścił na swoim profilu kilka zdjęć prezentujących polskie flagi obok tęczowych. Internauci dali wyraz swojemu oburzeniu w komentarzach, uważając takie działanie władz miejskich za skandaliczne.

– Wieszanie flagi Polski obok prostokątnego materiału symbolizującego barwy LGBT to obraza dla barw narodowych i Polaków.

– Flagi środowisk Lesbijek, gejów, biseksów i transów wiszące obok flagi Polskiej. Smutne i przerażające. :(

– Zaraz mnie coś trafi. Flagi zboczeńców na równi z flagą państwową – to tylko niektóre głosy, które można przeczytać pod postem Mentzena.

Źródło: Twitter.com, Torun.wyborcza.pl