Skandal w Toruniu. Tęczowe flagi obok polskich

Flagi dewiantów obok flag Polski w Toruniu. Foto: Sławomir Mentzen
Flagi dewiantów obok flag Polski w Toruniu. Foto: Sławomir Mentzen

Na ulicach Torunia pojawiły się tęczowe flagi w towarzystwie polskich. Wszystko to ma związek z Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii i innych dewiantoifobii, który jest obchodzony przez środowiska LGBT na całym świecie 17 maja. A wszystko to za zgodą tamtejszych władz samorządowych.

Z okazji tegorocznego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności (SPR) zorganizowało w Toruniu kolejną edycję festiwalu o nazwie QueerFest.

– 17 maja wybrano nieprzypadkowo, bo właśnie tego dnia w 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia przyjęła obecną edycję Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, w której m.in. nie było już homoseksualności, wymienionej we wcześniejszej edycji tej klasyfikacji – wyjaśnia Przemysław Szczepłocki z SPR.

– Na pamiątkę tego wydarzenia w 2004 roku ustanowiono Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, którego nazwę rozszerzono kilka lat później o transfobię i bifobię – dodaje działacz.

W niedzielę o godzinie 14 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbędzie się debata pod hasłem „Eurowybory – ważne dla LGBTQ?”. Wśród gości pojawi się m.in. Anna Grodzka.

Wydarzenie zostało skomentowane na Twitterze przez Sławomira Mentzena z Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Polityk zamieścił na swoim profilu kilka zdjęć prezentujących polskie flagi obok tęczowych. Internauci dali wyraz swojemu oburzeniu w komentarzach, uważając takie działanie władz miejskich za skandaliczne.

– Wieszanie flagi Polski obok prostokątnego materiału symbolizującego barwy LGBT to obraza dla barw narodowych i Polaków.

– Flagi środowisk Lesbijek, gejów, biseksów i transów wiszące obok flagi Polskiej. Smutne i przerażające. :(

– Zaraz mnie coś trafi. Flagi zboczeńców na równi z flagą państwową – to tylko niektóre głosy, które można przeczytać pod postem Mentzena.

Źródło: Twitter.com, Torun.wyborcza.pl

15 KOMENTARZE

 1. Socjalistyczne pedofilskie brygady LGBT-NSDAP im Adolfa Hitlera aktualnie pod flagą tęczy

  „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
  Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

  nczas.com/2018/10/14/sensacyjny-tajny-raport-amerykanskiego-wywiadu-hitler-byl-biseksualista-i-sadomosochista/

   • W socjalistycznej Armii Hitlera służyło ponad 150 tysięcy Niemców zydowskiego pochodzenia.

 2. To jest SKANDAL…. PO i PIS ro zdrajcy, oszusci, to obca nacja wroga POLSCE I POLAKOM!!!
  POPIS- to zydzi!

  Rodacy glosujmy KONFEDERACJA bronmy POLSKI!

 3. Nadal ustepujcie tej HomoAl-Kaidzie ,a obudzicie się w kraju ktòrego flaga będzie „teczowa”…

  • „europejska szmata” idioto ???
   Heitz, który zaprojektował flagę Unii Europejskiej, wzorował się na dwunastu gwiazdach z Cudownego Medalika, znanego z objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré, i umieścił je na tle koloru maryjnego. Europejska flaga jest w zamyśle jej twórcy sztandarem Maryi, do której Kościół odnosi słowa biblijnej Księgi Apokalipsy św. Jana: „Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu” (Ap 12, 1). W dodatku jednogłośne zatwierdzenie flagi przez Komitet Ministrów Rady Europy dokonało się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 1955 r.
   Przed głosowaniem w Komitecie Ministrów Robert Schuman i Konrad Adenauer modlili się razem w katedrze w Strasburgu przed znajdującą się tam figurą Niepokalanej w koronie złożonej z dwunastu gwiazd. Gdy 21 października 1956 r. po raz pierwszy na gmachu publicznym zawisła flaga europejska, budynkiem tym była właśnie strasburska katedra.

   • wzięli gwiazdę czerwoną, pomniejszyli, sklonowali, zmienili tło z czerwonego na niebieskie a i tak sierp i młot widać pod spodem, czyli symbole k…skie

 4. A polska flaga z biało żółtą- watykańską może być? W końcu u watykańczyków stwierdzono nieporównanie więcej przypadków pedofilii niż w LGBT.

Comments are closed.