Donald Trump bierze się za cenzurę w mediach społecznościowych. Foto:
Donald Trump bierze się za cenzurę w mediach społecznościowych. Foto: PAP/ Twitter
REKLAMA

Prezydent Donald Trump uruchomił nowy serwis, na którym można zgłaszać przypadki, w których poglądy stały się powodem zablokowania konta. Oczywiście chodzi o cenzurę w największych mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Instagram.

Jak podaje „Fox News” na portalu stworzonym na polecenie Trumpa, amerykanie będą mogli się w nim skarżyć na cenzurę ze strony Facebooka, Twittera czy Instagrama.

REKLAMA

W serwisie, każdy, kto uważa, że jego wpis został błędnie ocenzurowany czy konto zbanowane, może poskarżyć się używając przygotowanego przez ekipę prezydenta USA narzędzia.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

„Zbyt wielu Amerykanów miało swoje konta zawieszone, zablokowane lub oszukańczo zgłoszone z powodu niejasnych „naruszeń” zasad użytkownika. Bez względu na twoje poglądy, jeżeli podejrzewasz, że polityczna stronniczość spowodowała, że takie działanie zostało podjęte przeciwko tobie, podziel się swoją historią z prezydentem Trumpem” – czytamy.

Jak podaje „Fox News” taka inicjatywa prezydenta Trumpa, była przez jego zwolenników mocno wyczekiwana. Nie od dziś wiadomo, że prawica w USA skarży się na cenzurę w mediach społecznościowych.

Na cenzurę narzekali też członkowie rodziny Trumpa, jak Donald Trump Jr., który w tweecie twierdził, że Facebook i pozostali giganci mediów społecznościowych celowo blokują konserwatystów.

Serwis The Verge zdecydował się przetestować narzędzie Białego Domu do zgłaszania cenzury.

Użytkownik, który uważa, że został ocenzurowany przez swoje poglądy, musi wrzucić na portal link i zrzut ekranu. Potem ma opisać zaistniałą sytuację.

Dodatkowo użytkownicy proszeni są o podanie sporej ilości danych osobowych, a następnie zachęcani do zapisania się do e-mailowych biuletynów prezydenta Trumpa.

Źródło: Fox News/ Rzeczpospolita

REKLAMA