Zbrodnia to niesłychana! Na Białorusi uszkodzono pomnik Lenina z kotem [VIDEO]

Uszkodzony pomnik Lenina z kotem. Fot. youtube

Na Białorusi uszkodzono pomnik Lenina z kotem. W kraju, w którym służba bezpieczeństwa nadal nazywa się KGB, taki czyn to ciężkie naruszenie prawa.

Nostalgia po wodzu bolszewickiej rewolucji twórcy sowieckiego państwa głęboko pozostała u wielu ludzi, szczególnie starszego pokolenia. Pomniki Lenina można spotkać nawet na rodzinnych ogródkach działkowych.

Jeden z nich, stojący w takim ogródku i dość oryginalny jak na sowiecką mentalność, postanowili obalić nietrzeźwi dekomunizatorzy.

Dwóch młodych mężczyzn uszkodziło betonowy pomnik wodza rewolucji, który został z prywatnych środków ustawiony w ogródkach działkowych pod Witebskiem. Odłamali Leninowi dłoń i urwali połowę kota.

Mieli pecha. Zostali zarejestrowani przez kamery działkowego monitoringu i zatrzymali przez milicję. Mężczyzn oskarżono o chuligaństwo, za co grozi im do 6 lat więzienia.

Według milicji zniszczenie pomnika Lenina tłumaczyli oni swoją nietrzeźwością oraz światopoglądem, który nie akceptuje atrybutów władzy sowieckiej. Mieli też ujawnić, że są anarchistami i nienawidzą pomników Lenina.

Źródło: Biełsat

13 KOMENTARZE

 1. Zaczyna się od niszczenia pomników, kończy na egzekucjach dyktatorów. Chociaż w naszej części Europy czerwoni zbrodniarze poza Ceausescu mieli się całkiem dobrze po usunięciu ze stanowiska głowy państwa. Łukaszenka może spać spokojnie, nikt go nie ruszy, jeśli nie zechce tego Putin.

 2. Nie ma większych różnic między Komunizmem i Nazizmem

  „Klasy i rasy, za słabe by opanować nowe warunki życia muszą zniknąć […] Muszą zginąć w rewolucyjnym holokauście”
  Karol Marks, New York Daily Tribune, 22 marca 1853

  Główny socjalistyczny ideolog NSDAP Joseph Goebbels:
  „Zgodnie z ideą NSDAP to my jesteśmy niemiecką lewicą […]. Niczego bardziej nie nienawidzimy niż prawicowego narodowego bloku bogatego mieszczaństwa”
  Joseph Goebbels, 1931

  W roku 1927 Adolf Hitler powiedział:
  „Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami dzisiejszego kapitalistycznego systemu gospodarczego (…) i jesteśmy zdeterminowani, aby zniszczyć ten system w jakikolwiek sposób.”

  Podobnie Józef Goebbels, minister propagandy III Rzeszy, podkreślał socjalistyczny charakter nazizmu – w latach dwudziestych dwudziestego wieku napisał wręcz, że jeśli miałby wybierać pomiędzy bolszewizmem a kapitalizmem, wybrałby bolszewizm.

  „Hitlera można śmiało porównywać z Leninem, Lenin był największym człowiekiem po Hitlerze, a różnice pomiędzy komunizmem a myślą Hitlera są niewielkie.”
  Joseph Goebbels, New York Times, listopad 1925

  • NARODOWY SOCJALIZM BYł CHRZEŚCIJAŃSKI, GŁÓWNIE KATOLICKI :
   „Pomimo mniejszościowego statusu katolików w Niemczech lat 30 ubiegłego stulecia, to właśnie ich polityka doprowadziła do zdobycia przez faszystów władzy przez Hitlera. Gdy przewodniczącym katolickiej partii Centrum został ksiądz Ludwig Kaas, wziął on aktywny udział w demontażu demokratycznych rządów, w tym w szczególności samej Partii Centrum.
   Pobożny, katolicki kanclerz Franz von Papen, który był zdeklarowanym prawicowcem, umożliwił Hitlerowi dojście do władzy. Katastrofalne rozwiązanie Reichstagu, jakiego dokonał Papen w 1932 r., doprowadziło do zawarcia koalicji partii Centrum z nazistami i zerwania z wszelkimi dotychczasowymi zasadami. W 1933 r. Papen uczynił Hitlera kanclerzem, podczas gdy sam objął stanowisko vice-kanclerza. Kościół pogratulował Hitlerowi przejęcia władzy. Niemieccy biskupi wydali oświadczenie, w którym odżegnali się od wcześniejszych krytycznych ocen nazizmu i zaakceptowali nowy reżim. W tej sytuacji, gdy katolicy przyczynili się do zdobycia władzy przez Hitlera i zasiedli w jego rządzie, biskupom pozostało już tylko współpracować. Konformistyczny Kościół wezwał członków swojej trzódki do poparcia i współpracy z faszystami.
   Niemiecki konkordat zawarty z Watykanem w lipcu 1933r. stanowi jedno z najbardziej niemoralnych, obłudnych i niebezpiecznych porozumień, jakie zostały kiedykolwiek zawarte pomiędzy dwiema autorytarnymi potęgami”
   Gregory S. Paul „ROLA CHRZEŚCIJAŃSTWA W POWSTANIU NAZIZMU”

   • „Narodowy Socjalizm jest religią, a jedyną rzeczą, której nam brakuje, jest geniusz religijny zdolny do
    wykorzenienia przestarzałych praktyk religijnych i wprowadzania nowych na ich miejsce. Aby niebawem narodowy socjalizm stał się religią wszystkich Niemców, brak nam tylko tradycji i rytuału”
    Joseph Goebbels, wpis do dziennika w dniu 16 października 1928

    Führer III Rzeszy był gorliwym uczniem Marksa i Engelsa
    „Nauczyłem się bardzo wiele dzięki marksizmowi, czego nie waham się przyznać. Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera”
    – to wyznanie führer III Rzeszy poczynił wobec Hermanna Rauschninga, autora głośnej książki „Hitler mówi”.

 3. Co za dwulicowość! A za oblanie farbą pomnika JPII to się oburzają! Pomnik to pomnik, Lenin czy JP II, nie wolno niszczyć!

 4. „Zbrodnia to niesłychana! Na Białorusi uszkodzono pomnik Lenina z kotem ”
  E tam,,,, według waszego portalu nie ma większej zbrodni od obalenia pomnika prałata Jankowskiego z biblią.

Comments are closed.