Ks. Isakowicz-Zaleski bezkompromisowy! „Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji”

Ks. Isakowicz-Zaleski. / foto: Prt Sc Polsat News
Ks. Isakowicz-Zaleski. / foto: Prt Sc Polsat News
Prenumerata NCZ! z prezentem

Bezkompromisowy kapłan z podkrakowskich Radwanowic stawia pytania dotyczące przypadków pedofilii wśród księży i formułuje dość ciekawe postulaty. Odniósł się np. do decyzji ks. bpa Libery o udaniu się na pół roku do zakonu kontemplacyjnego.

„Decyzja dobrowolna? Raczej nie. Krąży bowiem list księży z Płocka z trudnymi pytaniami do bp. P. Libery. Poza tym, biskup jako sekretarz nuncjusza J. Kowalczyka, a później #KEP brał udział w tuszowaniu afery #Paetz i tłamszeniu #lustracja. @EpiskopatNews”

Jest też pytanie o rezydencję aba Peatza. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odniósł się w ten sposób do opracowywanego przez episkopat funduszu solidarnościowego dla ofiar księży pedofilów: „Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował.

Utworzenie funduszu solidarnościowego dla osób wykorzystywanych przez księży zapowiedział ks. Prymas abp Wojciech Polak. Pieniądze z funduszu mają pokryć m.in. koszty pomocy psychologicznej czy zakupu leków. Pomysł, by utworzyć taki fundusz, dosadnie skrytykował ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, dodając: „Niech obaj zamieszkają w domu emerytów, a zaoszczędzone kwoty dać na cele charytatywne”.

Dostało się też ks. kard. Dziwiszowi: „To samo dotyczy ks. kard. St. Dziwisza, b. metropolity krakowskiego, który wraz z włoskim ‚kamerdynerem’, wyświeconym w dziwny sposób na diakona, zajmuje całą kamienicę w centrum Krakowa. To są ogromne koszty utrzymania, a jego poprzednik, ks. kard. Fr. Macharski na emeryturze mieszkał skromnie w klasztorze”.

Comments are closed.