Atak nożem na policjanta. Z kim był politycznie związany napastnik? Są zdjęcia i nagrania. Szydło żąda wyjaśnień, Jaki skieruje pozwy [VIDEO]

Beta Szydło i Patryk Jaki na zdjęciach z napastnikiem z Buska Zdroju. Foto: tter
Beta Szydło i Patryk Jaki na zdjęciach z napastnikiem z Buska Zdroju. Foto: tter

Dwaj policjanci z Buska-Zdroju (Świętokrzyskie) zostali zaatakowani podczas sobotniej interwencji przed jednym z miejscowych marketów. W trakcie szamotaniny, jeden z policjantów dwukrotnie został dźgnięty nożem w plecy, a drugi doznał rozcięcia dłoni. Rozpoczęła się polityczna burza o to, z kim związany jest napastnik, miejscowy radny.

O samej napaści nie wiadomo zbyt wiele, na nagraniu widać szarpiącego się policjanta, który próbuje powstrzymać rosłego, silnego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że jest to jeden z napastników, który wcześniej awanturował się z użyciem noża.

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Jednemu z zatrzymanych, 32-latkowi, który ranił policjanta, może być postawiony zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, za co grozi do 10 lat więzienia.

Według komentujących to zdarzenie, napastnikiem jest Łukasz Sz., prezes Forum Młodych Samorządowców Rzeczypospolitej Polskiej oraz prezes lokalnego Stowarzyszenia „Młode Busko”. W internecie wielokrotnie widziany był w towarzystwie ważnych polityków Zjednoczonej Prawicy m.in. odnaleźć można jego fotografie z Patrykiem Jakim czy Beatą Szydło.

Zachwalała go osobiście Jadwiga Emilewicz, minister w rządzie Mateusza Morawieckiego z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina.

Niemal natychmiast pojawiły się prześmiewcze komentarze, iż ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego będzie chciało zacierać ślady, a przede wszystkim, jeśli to okaże się prawdą, wyrzec się wszelkich związków z lokalnym politykiem m.in. udowadniając, iż był on niepoczytalny.

„Jestem wstrząśnięta wydarzeniami w Busku-Zdroju. Żądam wyjaśnień od posła @Cieslak_Mich @Jaroslaw_Gowin na temat tego człowieka, który powoływał się na współpracę z Panem posłem @Cieslak_Mich. Dziękuję bohaterskim policjantom. Potępiam agresję w życiu publicznym” – napisał w sobotę w Twitterze wicepremier Beata Szydło, której zdjęcia z napastnikiem pojawiły się w sieci..

Patryk Jaki, którego zdjęcia z napastnikiem szybko obiegły Twittera, także odciął się od związków z nim.

„Facet robił sobie foto z obecnymi i byłymi politykami PiS, PO, Korwin i K15. Teraz zrozumie, że żaden polityk mu nie pomoże. Z-ca Prokuratora Generalnego polecił zakwalifikowanie czynu jako usiłowanie zabójstwa – grozi mu 25 więzienia” – napisał Jaki.

„W pon zostaną też skierowane pozwy wobec osób, które rozpowszechniały nieprawdziwe informacje na ten temat. Możliwy tryb wyborczy” – dodał Patryk Jaki.

Poniżej nagranie z ataku nożem na policjanta.

Źródło: Twitter.com/PolskawRuinie2PL / NCzas.com

 

Comments are closed.