Korwin-Mikke bez ogródek w Bydgoszczy: „Konfederacja jest wroga Unii Europejskiej. W PE będziemy walczyć z czerwoną zarazą”

Janusz Korwin Mikke o Unii Europejskiej. Foto: PAP
Janusz Korwin Mikke o Unii Europejskiej. Foto: PAP

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy różni się tym od innych partii, że jest wroga UE – powiedział w niedzielę w Bydgoszczy Janusz Korwin-Mikke. W Parlamencie Europejskim będziemy walczyć „z czerwoną zarazą” – oświadczył.

„Najważniejsza rzecz ukryta w Traktacie Lizbońskim jest taka, że prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym, nie państwowym, bo państwa już nie istnieją. Polska jest tylko krajem UE, Polska nie jest państwem. Jeżeli prawo unijne ma pierwszeństwo to znaczy, że stolicą jest Bruksela, a nie Warszawa” – podkreślił prezes partii KORWiN na spotkaniu wyborczym.

Przekonywał, że po Traktacie Lizbońskim nastąpiło przejście od federacji państw do państwa federacyjnego. Zaznaczył, że Polska w UE ma autonomię i nawet dość sporą w niektórych dziedzinach, ale nie ma już niepodległości. Według niego, Unia Europejska jest tworem, który działa w oparciu o zasady inne niż europejskie i „nie ma bardziej antyeuropejskiego tworu”.

„Wszystko co w Europie nazywano dobrem – w Unii Europejskiej nazywa się złem i odwrotnie. Skutki są oczywiste. Kiedy rządziły wartości europejskie my biali ludzie rządziliśmy całym światem, natomiast w tej chwili nas kolonizują” – dodał Korwin-Mikke. Jak oświadczył, Konfederacja w Parlamencie Europejskim będzie „oczywiście walczyła z czerwoną zarazą”.

Polityk pytany o możliwość wspólnego startu Konfederacji w polskich wyborach parlamentarnych podkreślił, że jeżeli wynik w wyborach do PE będzie dobry, to nikt z członków Konfederacji nie zaryzykuje wyjścia z ugrupowania.

„Ale to spowoduje poważne tarcia programowe. Ja nie zgodzę się na rolę +Kukiz-bis+. Jeżeli nie da się uzgodnić pewnych spraw, to wejdziemy do Sejmu i się uczciwie podzielimy na dwa kluby: konwent A i konwent B. To nie jest dopuszczalne, co się działo w Kukiz, gdzie jedna trzecia głosowała +za+, jedna trzecie – +przeciw+, a reszta wstrzymywała się od głosu” – zapowiedział Korwin-Mikke.

Na spotkaniu Marcin Sypniewski, „dziesiątka” w okręgu kujawsko-pomorskim, podkreślił, że „Konfederacja jest to największe zjednoczenie sił narodowych, patriotycznych i wolnościowych od lat”.

„My niesiemy Europie wolność, świeżość i normalność. Chcemy uwolnić Europę od władzy europejskich biurokratów, chcemy uwolnić Europę spod władzy Niemiec, chcemy uwolnić europejskie rodziny od demoralizacji, chcemy uwolnić Europejczyków od wysokich podatków. Niesiemy do Europy nadzieję na lepsze jutro, na zakończenie wojny ideologicznej, nadzieję na to, że radykalne mniejszości przestaną terroryzować normalną, spokojną większość” – powiedział Sypniewski.

Jak zaznaczył, Konfederacja „nie ma skomplikowanego programu odnośnie polityki klimatycznej, nie przewiduje kiedy Polacy powinni przestać palić węglem”. „My chcemy po prostu, żeby było normalnie i to jest nasz program. Chcemy normalnego państwa i normalnej współpracy narodów w Europie” – mówił Sypniewski.

(PAP)

26 KOMENTARZE

 1. Wolno$c $uwereno$č Niezłomno$ć . Naród Bez Histori Jest Tylko Zbitkã Ludzi Zamieszkujacym Dane Teretorium W Danyn Czasię .

 2. Nie ukrywajmy Unia taka jaka teraz jest, nie podoba się nikomu normalnemu. Na zachodzie też nie. Żyję w Irlandii i mam przyjaciół w Hiszpanii. Naprawdę, nie chcą unii „progre”, uważają to za głupi bezsens.

  • Unia europejska to nie narody europy, dopoki pamietamy ze to tylko marksistowski ropniejacy wrzod to wszystko sie zgadza.

  • To po coś wyjechał ze swojego grajdołka, skoro ci się tam tak bardzo nie podoba?

 3. Tak jest. Z parlamentu zwanego europejskim zrobić muzeum Altiero Spinellego i tego Schumana na wzór mauzoleum Lenina. Kiedyś w tym sowieckim mauzoleum leżeli obok siebie Stalin i Lenin. Nie widzę przeciwwskazań dla dwóch szklanych trumienek dla Spinellego i Schumana a że budynek duży można dołączać kolejnych lewaków.

 4. Pan Korwin Mikke oświadczył: „Kiedy rządziły wartości europejskie my biali ludzie rządziliśmy całym światem, natomiast w tej chwili nas kolonizują”.

  Bardzo dobrze powiedziane. Niezupełnie zgodnie z faktami – nas, Polaków, też gnębili i wciąż gnębią Biali: Moskale, Niemcy, Austriacy, oraz Brytole, Holendrzy i inni.
  Ale oratorsko – najwyższa klasa.
  Bycie w Konfederacji wydaje się dobrze wpływać na pana Korwin Mikkego.
  I na Konfederację.

  • „Kiedy rządziły wartości europejskie my biali ludzie rządziliśmy całym światem, natomiast w tej chwili nas kolonizują”.
   Kanalio jedna Korwinie smierdzacy.
   Slowa „wartosci europejskie” nie powinny przejsc ci przez gardlo.
   A kto krzyczal, ze kult Matki Boskiej jest poganski?
   A kto ostatnio wrzeszczal, ze nalezy zniesc celibat miedzy katolickimi ksiezmi?
   I moze jeszcze maly ‚krulewski’ cytacik:
   „Zbyt tłusty ksiądz to zazwyczaj zły ksiądz!”

   • I co tu jest nieprawdą?Radzę poczytać Biblię(którą JKM na pewno zna),a okaże się,że celibat to wymysł ludzki i służy złu.Jeżeli masz na temat prymitywie inne zdanie,to znaczy,że nie masz podstawowej wiedzy na ten temat.Celibat wprowadzono zdaje się na początku XII wieku,na Soborze Laterańskim I.Z tego wynika,że przed tą datą chrześcijaństwo było zgodne z tym co mówi JKM,a jak tak dalej pójdzie będzie zgodne z komisją europejską i LGBTQRVAMAĆ.

 5. ,,jesteśmy wrogami UE,, ale rodzinkę pcha by przytulać co miesiąc te parszywe euro!? Walcz cwaniaku za swoje!

Comments are closed.