To prawdopodobnie rekord Polski! Poparcie dla Konfederacji w tej grupie wyborców przekracza 50 proc.

Przedstawiciele Konfederacji KORWiN, Braun, Liroy oraz Narodowcy. / foto: PAP/Jakub Kamiński
Przedstawiciele Konfederacji KORWiN, Braun, Liroy oraz Narodowcy. / foto: PAP/Jakub Kamiński

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego na 12 tys. kibiców wynika jednoznacznie, że to Konfederacja jest numerem jeden wśród fanów sportu. Ponad połowa z nich deklaruje, że odda na nich głos. Najgorzej zaś wypadł Ruch Prawdziwa Europa Europa Christi, który nie otrzymał ani jednego głosu.

Sondaż przeprowadzony został przez Agencję Analityki Sportowej Sport Analytics wraz z portalem 12zawodnik.pl. Wzięło w nim udział 12 tys. kibiców.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy wśród kibiców ma poparcie wynoszące aż 52,7 proc. To miażdżąca przewaga nad wszystkimi innymi. Drugie miejsce jest niesamowicie odległe – wynosi ono 15,9 proc. poparcia i przypadło PiS. Podium zamyka Kukiz’15 z 7 proc. poparcia.

Ponad progiem wyborczym wśród kibiców znalazła się KE. Oddanie na nich głosu zadeklarowało 5,8 proc. głosujących.

Poniżej progu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia (2,9 proc.), Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego (1,4 proc.), PolEXIT Koalicja (1,3 proc.), Lewica Razem Partia Razem, Unia Pracy, RSS ( 1,2 proc.) oraz Jedność Narodu (0,9 proc.).

Na samym końcu znalazł się Ruch Prawdziwa Europa Europa Christi. Ugrupowanie nie otrzymało ani jednego głosu poparcia.

4,4 proc. badanych nie potrafiło wskazać ugrupowania na które zagłosuje. 4,9 proc. zadeklarowało, że nie pójdzie do wyborów. 1,7 proc. zapowiedziało oddanie nieważnego głosu.

Miażdżące poparcie Konfederacji wśród kibiców wynika m.in. z tego, że doświadczeni obserwatorzy potrafią rozpoznać „czarnego konia” rozgrywek. Kibice to też ludzie normalni: prawdziwi mężczyźni, którzy nie ulegli unijnej antykulturze i nie dali się przerobić na zniewieściałych chłopców. Nie dziwi więc, że popierają formację, która chce normalność przywrócić – ocenia Konrad Berkowicz z Konfederacji.

Konfederacja ma mniejsze poparcie wśród kibiców-kobiet, choć wciąż zajmuje pierwsze miejsce. 35,9 proc. kibicek deklaruje oddanie głosu na prawicowe ugrupowanie. Na drugim miejscu jest jednak KE z 25,6 proc. poparcia. Podium dla kobiet zamyka Wiosna z wynikiem 15,4 proc.

PiS wśród kobiet-kibiców ledwie przekracza próg wyborczy. Zanotowane poparcie wynosi 5,1 proc.

Sondaż, w którym wzięło udział 11 900 osób deklarujących się jako kibice piłkarscy przeprowadzono za pomocą ankiety internetowej. Ze zgromadzonego materiału badawczego– wylosowano zgodnie z przyjętym rozkładem próbę badawczą 1206 kwestionariuszy. Dobór warstwowo – losowy, gdzie warstwami były płeć, wiek i województwo.

Źrodło: wnp.pl