W odmętach politpoprawnej patologii. Lekarz poprosił muzułmankę o odsłonięcie twarzy. Teraz grozi mu utrata prawa do wykonywania zawodu

Muzułmanka. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Muzułmanka. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

Po 23 latach pracy brytyjski lekarz może stracić prawo do wykonywania zawodu. Poprosił muzułmankę o odsłonięcie twarzy, a jej mąż oskarżył go rasizm i złożył oficjalną skargę.

52-letni Keith Wolverson, brytyjski lekarz w Uniwersyteckim Szpitalu w Stoke, przyjął na wizytę jako pacjenta dziecko. Towarzyszyła mu matka muzułmanka. Lekarz nie mógł zrozumieć co kobieta mówi na temat dolegliwości swej córki, więc poprosił ją o odsłonięcie twarzy, by to co mówi, brzmiało wyraźniej.

Po wizycie mąż kobiety udał się do kierownictwa szpitala i oskarżył lekarza o rasizm, dyskryminację i co tam jeszcze. Złożył też oficjalne doniesienie do Naczelnej Rady Lekarskiej (General Medical Council), a ta podjęła oficjalne dochodzenie. W skrajnym przypadku Wolversonowi, który ma 23 lata stażu jako lekarz, grozi utrata prawa wykonywania zawodu.

Jak informuje dziennik „The Sun” według męża lekarz miał „doprowadzić kobietę do łez, upokorzyć ją na tle rasowym” i „krzywo na nią spojrzeć”.

Chciałem tylko dobrze usłyszeć co dolega jej córce – usprawiedliwia się w gazecie lekarz.

Rada Lekarska zaś tłumaczy, że według przyjętych zasad, to lekarz ma obowiązek odsłaniać twarz, jeśli go o to poprosi pacjent. W drugą zaś stronę to nie działa.

Stowarzyszenie Brytyjskich Lekarzy domaga się teraz od Rady wyjaśnienia tych przepisów. Mohammed Shafiq, z Fundacji Ramadan zaś żąda, by Naczelna Rada Lekarska wysłała lekarza na „kurs różnorodności”. Twierdzi też, że należy wprowadzić przepisy, by w takich przypadkach lekarzowi towarzyszyła też inna kobieta.

Sprawa jest więc taka. Poszła baba do lekarza, a ten może stracić licencję, bo prosił, by odsłoniła twarz. Dyskutuje o tym Stowarzyszenie Lekarzy, Naczelna Rada Lekarska, inne instytucje i organizacje, a także media. Takie problemy mają w postępowej Wielkiej Brytanii. Nawet nie chce nam się zastanawiać jak tam w takich przypadkach radzą sobie stomatolodzy, laryngolodzy etc.

22 KOMENTARZE

 1. Nie macie wrażenia,że te wszystkie głupoty dzieją się bo mamy zbyt długo pokój?

  • Winisz pokój za to, że jest nienormalnie ? A podczas wojny to niby jest normalnie ?

   • Nie winię samego pokoju,ale tak jakby ludzie zapomnieli o prawdziwych problemach.Komentarz nie pasuje do artykułu.

    • Tak, ale twój komentarz nie pasuje do artykułu. Głupoty piszesz, bo jesteś niedouczona/y czy świadomie prowokujesz?

     • dobrze mysli, polacz te wszystkie politpoprawne debilizmy z ostatnich 20-tu lat i stwierdzisz to samo.

  • Dzisiejsza Brytania to kraj STALINOWSKI.

   Na podobieństwo Rosji sowieckiej. Albo maoistowsko-stalinowskiej Korei północnej. W Rosji sowieckiej za Stalina też miały miejsce groteskowe sytuacje i oskarżenia. Np. w czasie spotkania ze Stalinem publiczność zaczęła klaskać i bała sie przestać. Klaszczą i klaszczą. Potwornie bola dłonie. W końcu, po kilkudziesieciu minutach, jakiś działacz dał znak, żeby przestać. Wkrótce został aresztowany i skazany na wiele lat obozu koncentracyjnego. Gdy zapytał za co, usłyszał w odpowiedzi: „Czegoś kazał nie klaskać?”

   Brytania zawsze była podobna do Rosji, jak siostra-bliźniaczka. Ale kiedyś to było podobieństwo do Rosji carskiej.
   Natomiast dziś do Rosji sowieckiej.

 2. Trzeba było ją na miejscu przeprosić i zaprosić na schabowego zakrapianego wysokoprocentowym spirytusem.

 3. żadna religia nie powinna być państwowa religia to sprawa prywatna każdego a już groźne są dominacje religii prowadzących do państwa wyzaniowego ! wszystkie religie powinny być odsuniete od państw i ich budżetu ! państwa powinny być świeckie !

  • Czyli z twojego komentarza wynika, że jesteś przekonany, że religią państwową w Wielkiej Brytanii jest islam? Oj dzieci, dzieci! Może to i dobrze, że nie jesteście świadome jak wielkie niebezpieczeństwo jest na NASZYM! lądzie i w krajach narodowych dla białego człowieka? A może przeciwnie, bo nie będziecie nawet mieć świadomości kiedy zrobią z was niewolników bez żadnej tożsamości, wiedzy o swoich prawach itd. itd. Smutne…

 4. ta brytania niby wielka tylko przyciaga młodych ludzi do pracy bo tam nie ma przymusu płacenia na zus …ot wiedza tajemna

  • Każdy powód do tego żeby zarobić jakieś pieniądze bez konieczności oddawania zawyżonego haraczu wobec państwa jest dobry.

 5. Nie ma żadnego problemu, bo lekarz nie kazał tylko poprosił. Kobieta mogła mu pokazać co chce, czyli wszystko, a nie tylko twarz. A awanturę wywołał ktoś obcy dla zdarzenia. Dlaczego wszyscy udają, że jest inaczej?

  • A ja się pytam co W OGÓLE! to babsko robi na lądzie Europejczyków i jakim prawem ma być tolerowana jej „moda” z piasków pustyni od pra wieków? Kolejny „gość” pasożyt, który tylko wymaga od tubylców i tylko wymaga? A poszła do siebie! Tyle tylko jej się należy!

 6. Gość powinien się dostosować do Kraju, miejsca, okoliczności w jakich się znajduje, a nie odwrotnie..
  Człowiek jadący na wakacje do krajów muzułmańskich MUSI dostosować się do panujących tam warunków w każdym aspekcie, pod groźba kary (niejednokrotnie bardzo surowej).
  Mam wrażenie.., że muzułmanie gdzie tylko się znajdują maja roszczenia i wymagają żeby ktoś dostosował się do nich, pomijając fakt że nie pracują i nie „zasilaja” skarbu danego państwa, a tylko biorą.. Obudźmy się bo przyjdzie taki dzień, który nadszedł już we Francji, Niemczech czy GB i będzie za późno, zostanie nam płacz i będziemy gośćmi we własnym domu..

  • Tylko masz wrażenie? Ja mam pewność, że tak jest… Tak samo jak i to, że już jest przysłowiowa „za pięć dwunasta”… Nie widzisz tego, że od baardzo długiego czasu biały człowiek każdego dnia jest coraz bardziej tresowany i zniewalany pod dyktat różnych „gości” i ma coraz mniej praw (za to nie zapominają o obowiązkach) i coraz mniej do powiedzenia na NASZYM! lądzie? Natomiast wszelcy „goście”, tym bardziej niepożądani i szkodliwi dla białego człowieka nie mają żadnych obowiązków ale za to bardzo wiele niczym nie uzasadnionych przywilejów na koszt białego człowieka? W NASZYM! kraju pod tym względem wcale nie jest lepiej…

 7. Zapraszamy tego lekarza do Polski – wolnego kraju. Przyda nam się fachowiec – medyk.

 8. JA wiem jak sobie tam radzą stomatolodzy, krzyczą głośnie allah akbar robią jakieś tańce, hulahopy itp. wmawiają że wyleczony a jak nie to wywal sobie sam zęba a i dodatkowo każą płacić za te wygibasy :)

Comments are closed.