Zjednoczenie Narodowe znowu oskarżane o antysemityzm. Do nagonki wystarczyło zdjęcie asystenta europosła, który przebrał się za chasyda

Niebezpieczna przebieranka działacza narodowego z Francji Fot. Twitter

Była działaczka Frontu Narodowego Sophie Montel opublikowała na Twitterze zdjęcie asystenta eurodeputowanego Zjednoczenia Narodowego Nicolasa Baya, które przedstawia go przebranego za chasyda. Fotografia została uznana za akt antysemityzmu.

Deputowany Bay wyjaśnił, że jego asystent Guillaume Pradoura zostaje natychmiast zawieszony w prawach członka Zjednoczenia Narodowego i stanie przed partyjnym sądem, który ma go z partii wyrzucić.

Nicolas Bay został zaatakowany przez media, które twierdzą, że wbrew strategii „dediabolizacji” jego partii, takie stereotypy są tam ciągle obecne. Bay wyjaśniał na antenie Radia Classics, że jest to „bardzo stare” zdjęcie z 2012 lub 2013 r., które zostało już upublicznione. Wiele lat temu i jest to odgrzewanie przed wyborami „starych kotletów”.

Przebranie się Pradoury za Żyda miało miejsce w czasie prywatnej imprezy i miał to być żart. Nicolas Bay dodał, że było to z pewnością w złym guście i nie zmieni to w niczym „naszej woli walki z antysemityzmem”.

Incydent wykorzystali natychmiast przeciwnicy partii narodowej. „To nie jest humor i to nie jest śmieszne. To jest antysemityzm” – napisał działacz „Obserwatorium laicyzmu” Nicolas Cadene. „Antysemicka skrajna prawica jest ciągle obecna w RN. Chce się wymiotować.” – podzieliła się przemyśleniami polityk prezydenckiej LREM z departamentu Bouches-du-Rhone Anne-Laurence Petel.

Krytyka ze strony polityków znacznie przekroczyła rzeczywisty wymiar sprawy. Było o tym, że zmieniła się nazwa partii, ale pozostało „antysemickie DNA”, o „zniesławianiu” mandatu eurodeputowanego przez asystenta, „czystym antysemityzmie” i związkach z Ku-Klux-Klanem…

Humor czy antysemityzm? Obrońcy młodego polityka przypomnieli np. taki oto francuski film:

20 KOMENTARZE

  • Znaczy ta baba Mantel, co opublikowała to zdjęcie, NIENAWIDZI CHASYDÓW? Tak ich nienawidzi, że na widok starego zdjęcia przedstawiającego już nie chasyda, tylko osobnika przebranego za chasyda, nie mogła się opanować i opublikowała je ponownie, wraz z nienawistnym komentarzem?

   Co by było gdyby zobaczyła film polski pt. „Sanatorium pod klepsydrą”, gdzie jest wielu osobników przebranych za chasydów, w tym aktor Nowicki? Czy zamieściłaby go na YouTube ze sobą w rogu ekranu wykrzykującą pełne nienawiści komentarze? A może pojechałaby do Polski w celu dania w pier… „przebierańcom”?

   Ależ rzadka idiotka, ja pikolę. :)

 1. A tu jest „pokojowy” Izrael:
  www .middleeastmonitor.com/20190518-israels-threat-to-world-peace/

 2. Do jasnej c…y, jak się ktoś przebierze za świętego Mikołaja , to jest antymikołaizm?

 3. Przebranie sie za zyda to antysemityzm?? Boze, kiedy sie skonczy ten zydowsko-amerykanski terroryzm na tej planecie..

 4. Trzeba być skończonym baranem żeby upodabniać się do Żyda. Kpiny na poziomie małpy. Oni robią przebieranki za Żydów, kiedy w tym samym czasie Żydzi kradną ich pieniądze. Zgadnijcie, kto na tym korzystniej wychodzi ?

  • Nie przebrał się za Żyda (Semitę) lecz za żyda (antysemitę). Propagowanie antysemickich symboli (również wyglądu) JEST antysemityzmem. Propagował zbrodniczy antysemityzm. Gdyby się przebrał za Lenina – propagowałby zbrodniczy komunizm.

 5. Aha!… Przebrał się za chasyda i to już jest niby antysemityzm? A któż to są chasydzi? cyt. „Chasydyzm (hebr. ‏חסידות‎ chasidut, dosł. „pobożność, bogobojność”), chasydzi (hebr. ‏חסיד‎ chasid, l.mn. ‏חסידים‎ chasidim) – ruch religijny lub pobożnościowy o charakterze mistycznym, powstały w łonie judaizmu. Występował w historii w trzech odmianach, a mianowicie:

  chasydyzm antyczny lub starożytny – jego przedstawiciele znani są także pod nazwą asydejczyków (zwłaszcza w Biblii Tysiąclecia, wyd. III z 1990 r. i dalsze);
  chasydyzm niemiecki – zwany też aszkenazyjskim lub nadreńskim;
  chasydyzm polski – powszechnie i potocznie zwany chasydyzmem. Ta odmiana jest najszerzej znana, m.in. dlatego, że rozwija się do dziś (jako ruch o odmiennym charakterze, jest jednak w prostej linii spadkobiercą ruchu powstałego w XVIII wieku).”

  Więc o którego chasyda tym nadgorliwcom chodzi, bo chyba sami nie wiedzą o co im chodzi? Ale idźmy dalej tropem przebierania się… Jak naród nie mający z rdzennymi Europejczykami nic wspólnego poza zagnieżdżeniem się od wieków w Europie i ciągle brużdżeniu w krajach pobytu przebierają się w cudze nazwiska, [email protected]ą co rusz swojemu gospodarzowi po kątach i podnoszą sztuczny wrzask, że im śmierdzi itd. itd. to już jest OK i nie ma żadnego antypolonizmu np.? Czy ta paranoja stworzona przez paranoików dla otumanienia białych rdzennych Europejczyków skończy się kiedyś? Raczej nie, bo rdzenni Europejczycy słabo interesują się i bronią swoich interesów na swoim lądzie i w swoich krajach a to jak najbardziej pasuje odwiecznym gościom, którzy nie znają umiaru i dobrych manier i dalej goszczą się u swoich gospodarzy na ich koszt? Nie inaczej będzie z tą falą obcej patologii, która z naruszeniem każdego prawa została w przestępczy sposób przeniesiona na NASZ! ląd…

  • Chodzi tylko o zastraszenie, wytresowanie gojów tak, aby na sam dźwięk słowa „Żyd” kolana same im się zginały. Dopóki świat nie zrobi z nimi porządku, będzie pomiatany przez 20-milionową garstkę cwaniaczków.

   • Jak najbardziej podzielam Twoje zdanie. Nie wiem tylko, jak świat mógłby zrobić porządek z tymi cynikami? Ale to pytanie raczej nie na dyskusję na forach, ale pomyśleć, rozmawiać i zastanawiać się zawsze chyba warto?

 6. Kuźwa, mam nadzieję, że mnie nie oskarżą o usiłowanie gwałtu, podpalenia, mordu albo skandynawofobię, bo się przebrałem za wikinga XDDD

  • Noo… Nie pocieszę cię. Masz przechlapane!… Jak przebrałeś się za wikinga z brodą, to ci psychopaci zawsze mogą dopatrzeć się w nim chasyda, czy innego stepowego luda. Loki nad uszami ci doprawią i po ptokach! :))))

 7. Że niby jak ?!
  Że niby przebieranie się za kowboja jest przejawem… wrogości do USA ?! :D

  • Do USA jak do USA, ale do konia zawsze! Przekonasz się, jak cię ekooszołomy namierzą:)))

   • A jak się przebiorę za Winnetou, to do kogo tym samym wyrażę wrogość?
    Do Komanczów, czy do Apaczów? :)))

    • Do czerwonych i koloru czerwonego w ogóle. Nie zapominaj, że tęczowcy też ten kolor mają i tu?… Uuuu! Tu już nie przelewki z każdej strony ;)))

Comments are closed.