Gender w natarciu! Teraz prawnicy będą określać płeć. Amerykańska Izba Reprezentantów poparła „ustawę o tożsamości płciowej”

Kapitol USA. Foto: Pixabay.com
Kapitol USA. Foto: Pixabay.com

W ubiegły piątek amerykańska Izba Reprezentantów poparła ustawę o równości (Equality Act). Akt ten wprost ogranicza podstawowe wolności wynikające z konstytucji Stanów Zjednoczonych. Jeżeli wejdzie on w życie, takie wartości jak ludzka godność, a także wolności słowa, religii i sumienia zostaną zagrożone.

Jak przyznała Kristen Wagoner, wiceprezes działu prawnego Alliance Defending Freedom: – Ta ustawa podważa godność człowieka, zagrażając podstawowym wolnościom: słowa, religii i sumienia, jakie gwarantuje ​​każdemu obywatelowi pierwsza poprawka do konstytucji. Amerykanie zasługują na coś więcej niż głębokie nierówności, jakie oferuje ta nietolerancyjna, przewrotnie zatytułowana ustawa

Co więcej, według Wagoner ustawa ta podważa równość kobiet poprzez odmowę sportowcom uczciwej konkurencji, a także pozbawia je wielu możliwości biznesowych przeznaczonych dla kobiet. Musiałyby one bowiem dzielić przestrzeń, która do tej pory była zarezerwowana dla nich z mężczyznami uważającymi się za kobiety.

– Wielu aktywistów chce przekonać Amerykanów, że brak porozumienia w ważnych sprawach, takich jak małżeństwo i seksualność ludzka, jest formą dyskryminacji, która wymaga od rządu egzekwowania jednego poglądu na ten temat – przyznała wiceprezes działu prawnego Alliance Defending Freedom.

Ustawa została zatwierdzona przez Izbę Reprezentantów głosami 236 kongresmenów. Przeciwko było 173 deputowanych, a 8 wstrzymało się od głosu.

Akt ten wprowadza liczne przywileje dla tzw. mniejszości seksualnych. Chodzi m.in. zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu, wynajmie mieszkań, doborze do ławy przysięgłych, kredytów i edukacji, a także w sklepach detalicznych, schroniskach, bankach, transporcie i aptekach. Co ciekawe, zabrania zakazu wstępu do toalet i szatni przeznaczonych dla kobiet mężczyznom, którzy identyfikują się jako kobiety.

Krytycy ustawy wskazują, że pozbawia ona kobiety odpowiedniej ochrony prawnej. Swój zdecydowany sprzeciw wyraził także amerykański episkopat, który stwierdził, że akt ten zaszkodzi wolności słowa, sumieniu i praktykowaniu religii.

Regulacja cieszy się poparciem nie tylko środowisk LGBT, ale również Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. W 2017 r. wydało ono oświadczenie, w którym stwierdzono, iż „ustawa o równości jest konieczna, ponieważ dyskryminacja ze względu na płeć, tożsamość płciową i orientację seksualną pozostaje poważnym problemem w Stanach Zjednoczonych.”, co spotkało się z poparciem m.in. szefów takich korporacji jak Apple, Google, Microsoft, Amazon, eBay, IBM, Facebook, Twitter, Visa, Mastercard, Intel i Netflix.

Źródło: catholicnewsagency.com

20 KOMENTARZE

  1. Na to wszystko należy spojrzeć zgodnie z *polską racją stanu* a ta mówi, że degeneracja społeczna nieprzyjaznego nam imperium jest na naszą korzyść.
    Tak więc popieram rozwój feminizmu, gender i zboczeń maści wszelakiej, tak długo jak dzieje się to w USA a nie u nas.

  2. Wiodącą tożsamością płciową dla wszystkich zaburzonych, którzy nie chcą skorzystać z usług medyków i dalej chcą żyć w błogiej nieświadomości kim są (pewnie uwierzyli też w to, że nieświadomi żyją dłużej ha, ha!) powinna być TOŻSAMOŚĆ GŁUPA! Myślę, że do tej tożsamości nadają się wszyscy niezdecydowani płciowo z tego „towarzystwa” poyebów!

    • To ich robota. Chińsko Islamska agentura w natarciu. Zamach na Cywilizację w akcji. Jeżeli Trump sobie z tym nie poradzi to koniec z nami.

  3. Ale mężczyzna przebrany za kobietę, czy przerobiony będzie miał na czole wytatuowaną płeć biologiczną ? No żeby nie było przypadkowej skuchy.

  4. streszczenie problemu…: „Wielu aktywistów chce przekonać Amerykanów, że brak porozumienia w ważnych sprawach, takich jak małżeństwo i seksualność ludzka, jest formą dyskryminacji, która wymaga od rządu egzekwowania jednego poglądu na ten temat”

  5. LBGTQWERTY to nowy faszyzm. W sumie nic dziwnego, bo wyrasta z tego samego, marksistowskiego korzenia.

  6. Czy jak facet który uważa sie za kobietę, pojdzie do lekarza z problemem ze nie może urodzić dziecka, to bedzie leczony?

Comments are closed.