Janda wspiera obrzydliwą antysemicką prowokację przeciw Konfederacji! Marcin Rola: „Nagonka i ataki rozpoczęły się na OSTRO”

Marcin Rola i Krystyna Janda/Fot. YouTube (kolaż)
Marcin Rola i Krystyna Janda/Fot. YouTube (kolaż)

W sieci krąży grafika rzekomo przedstawiająca program Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Twórcy prowokacji nawoływali również do oglądania wRealu 24. Marcin Rola postanowił odciąć się od fałszywych plakatów.

„Oświadczam, że telewizja wRealu24 nie ma nic wspólnego z tymi plakatami. Widzę, że dezinformacja, nagonka i ataki rozpoczęły się na OSTRO. Powiem krótko, jest to wyjątkowo obrzydliwa prowokacja!” – napisał na Twitterze Marcin Rola.

Dziennikarz podkreślił również, że tę obrzydliwą prowokację udostępniła na swoim profilu Krystyna Janda. Aktorka udostępniła fałszywy plakat ze strony „Kurier Żydowski PolinNews”.

„Takimi buraczanymi wymiocinami zaśmiecono dzisiaj Warszawę” – napisał „Kurier Żydowski PolinNews”.

Na „plakacie” widnieje hasło „Żydzi won”, a pod spodem zachęca się do głosowania na Konfederację i oglądania Mediów Narodowych oraz wRealu24.

Uwagę przykuwa także pełna nazwa Konfederacji, która na fałszywym plakacie brzmi: „Konfederacja Korwin Braun Leroy Narodowcy”. Przypomnijmy, że jednym liderów Konfederacji jest Liroy nie „Leroy”.

Na kartce czytamy również hasła „pogońmy Żydów 1939-2019”. Wyrażony został także sprzeciw wobec 447 – kwestii, która jest jednym z głównych obszarów działalności Konfederacji.

Do tego plakatu na Twitterze odnosili się także Robert Biedroń i Eliza Michalik, która postulowała delegalizację Konfederacji.

Źródło: Twitter