Siostra ujawniła przyczynę śmierci legendy fińskich skoków narciarskich. „Prasa podawała nieprawdziwe informacje”

Legenda fińskich skoków Matti Nykänen fot. @wclhmr
Legenda fińskich skoków Matti Nykänen fot. @wclhmr

Przyczyną śmierci legendy fińskich skoków narciarskich, Mattiego Nykänena, było przewlekłe zapalenie trzustki, podał w sobotę dziennik Ilta-Sanomat.

W artykule podano, że rodzeństwo Nykänena potwierdziło, że przyczyną śmierci legendarnego skoczka było przewlekłe zapalenie trzustki.

Nykänen zmarł nagle w swoim domu na początku lutego. W marcu fińska prasa podawała zapalenie płuc jako powód zgonu.

Prawdopodobnie najlepiej jest potwierdzić tę informację, ponieważ było tak wiele spekulacji na ten temat. Niestety w przypadku Mattiego zbyt wiele przyczyniło się do choroby. Mówię o jego spożyciu alkoholu” – powiedziała jego siostra gazecie Ilta-Sanomat.

Legenda fińskich skoków została pochowana w swoim rodzinnym mieście Jyväskylä na początku marca tego roku.

Matti Nykänen to czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli, nagrody przyznawanej za zwycięstwo w Pucharze Świata. W historii tej dyscypliny udało się tego dokonać jeszcze tylko Adamowi Małyszowi.

W trakcie kariery odniósł 46 zwycięstw co daje mu 2 miejsce w rankingu wszech czasów za Gregorem Schlierenzauerem.

Nykänen jest jedynym zawodnikiem, który zdobył 3 złote medale olimpijskie wygrywając na jednych igrzyskach wszystkie rozegrane konkurencje. Dokonał tego na Olimpiadzie Zimowej w Calgary. Karierę zakończył w wieku zaledwie 27 lat.

Nykänen znany był z niezwykle rozrywkowego trybu życia. Nie stronił od alkoholu i miał problemy z prawem, przez co kilkukrotnie trafiał do więzienia. Burzliwie przebiegały też jego relacje z kobietami. Nykänen był sześciokrotnie żonaty.

Źródło: yle.fi/nczas

Comments are closed.