Będzie monstrualna afera! Wałęsa, Kwaśniewski i Sikorski chcą postawić ten pomnik. Co na to PiS?

Pomnik Władysława Bartoszewskiego/Fot. Stowarzyszenie Warto być przyzwoitym/Facebook
Pomnik Władysława Bartoszewskiego/Fot. Stowarzyszenie Warto być przyzwoitym/Facebook

Zapowiada się kolejna afera o pomnik. Tym razem nie będzie to kolejny monument przedstawiający ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czy upamiętniający ofiary katastrofy pod Smoleńskiem, ale z pewnością wzbudzi wiele kontrowersji. Bo to właśnie za sprawą Bartoszewskiego Polska podpisała Deklarację Terezińską, przy pomocy której Żydzi chcą teraz wyciągnąć od Polski miliardy dolarów.

Stowarzyszenie „Warto być przyzwoitym” organizuje zbiórkę na pomnik prof. Władysława Bartoszewskiego, który miałby zostać wzniesiony w Sopocie. Miasto nadało mu tytuł Honorowego Obywatela.

Koszty budowy mają być w całości pokryte ze środków uzyskanych drogą zbiórki publicznej. Do wpłat zachęcają byli prezydenci – Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, marszałkowie: Bogdan Borusewicz i Radosław Sikorski, a także wiele innych, znanych osób.

I nie obędzie się bez wojny. Władysław Bartoszewski był jednym z najbardziej nieprzejednanych wrogów braci Kaczyńskich oraz Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich latach swojego życia. W dodatku wprowadził Polskę w ciężkie kłopoty.

Źródło: Stowarzyszenie Warto być przyzwoitym/Facebook, YouTube