Do Polski pod rządami PiSu wchodzi rosyjski ‚hard’ dyskont. Towary prosto z palet. Zdominuje Biedronkę i Lidla?

Sieć sklepów Mere Svetofor fot. materiały prasowe Svetofor
Sieć sklepów Mere Svetofor fot. materiały prasowe Svetofor

Rosyjska firma Svetofor ogłasza oficjalnie wejście do Polski z siecią dyskontów Mere. Pierwszy sklep ma zostać otwarty już w lipcu w Częstochowie. Sieć działa w formie hard dyskontu, czyli systemie, w którym towar jest sprzedawany prosto z palet.

Jak informuje serwis dlahandlu.pl w kwietniu firma ogłosiła poszukiwania pracowników do pierwszego w Polsce sklepu. Jednocześnie ogłoszono także, iż poszukiwani są dostawcy towarów, którzy, uwaga, muszą zapewnić, że ich ceny będą od 20 do 30 procent niższe niż w innych, konkurencyjnych sklepach.

Początkowo sieć Mere miała pojawić się w naszym kraju w 2018 roku. Svetofor postanowiło jednak wstrzymać się z decyzją i przeczekać do 2019 roku. Obecnie, nieoficjalnie mówi się, że sieć w najbliższym czasie powiększy się o 105 sklepów na terenie całego kraju.

Jak twierdzą eksperci, nie ma pewności, czy format hard dyskontu sprawdzi się w Polsce. Sieci dyskontowe w ostatnim czasie rywalizują bowiem nie tylko cenami, ale również towarem „z wyższej półki”, który kojarzony jest z zamożnością czy też luksusem. W tym przypadku plan Mere jest zupełnie inny, ma być po prostu najtaniej.

Svetofor ma centralę na Syberii. Założona w 2009 roku sieć posiada około 800 dyskontów w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i w Chinach.

Zapewne teraz redaktor Tomasz Sakiewicz wymyśli teorię, że to Konfederacja sprowadziła rosyjski dyskont do Polski ;) Polscy konsumenci się z tego ucieszą – im większa konkurencja na rynku, tym niższe ceny.

Źródło: DlaHandlu.pl / NCzas.com

Comments are closed.