Jedziesz na Bałtyk, uważaj! Musisz liczyć się z poważnymi utrudnieniami

Plaża, Bałtyk. Foto: Pixabay.com
Plaża, Bałtyk. Foto: Pixabay.com

Nad Bałtykiem ruszyła wielka akcja poszerzania plaż. Wiadomość ta z całą pewnością ucieszy miłośników plażowania, jednakże zanim będzie można się cieszyć nowymi miejscami, należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Tym bardziej że prace refulacyjne rozpoczną się w czerwcu, a więc w przededniu sezonu urlopowego.

Zgodnie z decyzją Urzędu Morskiego w Gdyni, poszerzeniu mają ulec plaże w Jastrzębiej Górze, Ostrowie, Karwi, Helu, Kuźnicy, Sztutowie, Stegnie oraz w Gdańsku (na Westerplatte, a także w Brzeźnie i Jelitkowie). Prace mają rozpocząć się od Jelitkowa i potrwają od 1 do 12 czerwca.

Na początku prac na plaży pojawi się urobek (mieszanka piasku i wody) o ciemnej barwie i neutralnym zapachu. Barwa ta w przeciągu kilku dni zjaśnieje wskutek działania słońca oraz wiatru. To naturalny proces związany z odparowywaniem i odpływaniem wody. Należy dodać, że piasek przewidziany do refulacji przebadano pod względem ewentualnej zawartości substancji szkodliwych dla ludzi i środowiska.

W związku z powyższym turyści pragnący odpocząć na Bałtykiem muszą liczyć się poważnymi utrudnieniami. Już teraz na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Gdyni można znaleźć informację, że na czas prac poszczególne odcinki plaż będą zamykane dla urlopowiczów.

Zatem planując wypoczynek na wschodniej części polskiego wybrzeża trzeba w tym roku dokładnie sprawdzić terminarz prac. Inaczej turystów może czekać niemiłe rozczarowanie.

Źródło: WP.pl

Comments are closed.