Jedziesz na Bałtyk, uważaj! Musisz liczyć się z poważnymi utrudnieniami

Plaża, Bałtyk. Foto: Pixabay.com
Plaża, Bałtyk. Foto: Pixabay.com

Nad Bałtykiem ruszyła wielka akcja poszerzania plaż. Wiadomość ta z całą pewnością ucieszy miłośników plażowania, jednakże zanim będzie można się cieszyć nowymi miejscami, należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Tym bardziej że prace refulacyjne rozpoczną się w czerwcu, a więc w przededniu sezonu urlopowego.

Zgodnie z decyzją Urzędu Morskiego w Gdyni, poszerzeniu mają ulec plaże w Jastrzębiej Górze, Ostrowie, Karwi, Helu, Kuźnicy, Sztutowie, Stegnie oraz w Gdańsku (na Westerplatte, a także w Brzeźnie i Jelitkowie). Prace mają rozpocząć się od Jelitkowa i potrwają od 1 do 12 czerwca.

Na początku prac na plaży pojawi się urobek (mieszanka piasku i wody) o ciemnej barwie i neutralnym zapachu. Barwa ta w przeciągu kilku dni zjaśnieje wskutek działania słońca oraz wiatru. To naturalny proces związany z odparowywaniem i odpływaniem wody. Należy dodać, że piasek przewidziany do refulacji przebadano pod względem ewentualnej zawartości substancji szkodliwych dla ludzi i środowiska.

W związku z powyższym turyści pragnący odpocząć na Bałtykiem muszą liczyć się poważnymi utrudnieniami. Już teraz na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Gdyni można znaleźć informację, że na czas prac poszczególne odcinki plaż będą zamykane dla urlopowiczów.

Zatem planując wypoczynek na wschodniej części polskiego wybrzeża trzeba w tym roku dokładnie sprawdzić terminarz prac. Inaczej turystów może czekać niemiłe rozczarowanie.

Źródło: WP.pl

13 KOMENTARZE

  • Przecież to nie ich pieniądze, tylko nasze. Wydają to, co nam rabują. I robią za nie nowe plaże, żeby pisowska dzicz miała gdzie stawiać wyprodukowane w Chińskiej Republice Ludowej bało-czerwone parawany z nadrukowanymi husarskimi skrzydłami i między nimi smażyć swoje tłuste cielska utuczone na 500+.

 1. W szczycie sezonu turystycznego. Na to wpaść mogli tylko urzędnicy, bo przecież wydają nie swoje pieniądze. Żaden prywatny przedsiębiorca nie zrobiłby tego.

  • Mieszkam w Gdyni od urodzenia i powiem jedno – to jest i tak kropla w morzu w porównaniu do tego co ogólnie odwalają Szczurek z ekipą.

 2. Dlaczego piszecie że też w Karwia? Z tegi co wiem to Jastrzębia, w Ostrowie z tej strony i to w czerwcu i żadna Karwia. Prosze dowiedzieć się w Urzędzie Morskim w Gdyni i dopiero pisać.

 3. Jeszcze dodam że rozmawialiśmy z panią i nic nie wie że też Karwia ma być zamknięta.

 4. Bardzo proszę abyście państwo dowiedzieli się faktycznie które plaze i kiedy beda zamknięte. Znajoma dzwoniła do Władysławowa i tam nic nie mówią i nie wiedza że plaze w Karwii będą zmkniete, a najlepiej do Gdyni do urzędu morskiego. Czekam na sprostowanie .

 5. Proszę sprawdzić stronę urzędu morskiego w Gdyni. Tam jest wyraźnie napisane,że od 4-29 lipca refulacja plaż w Ostrowie i Karwii!!!! Kto na to wyraził zgodę?!

  • Jest sprostowanie na stronie Urzad Morski Gdynia, w Karwi plaże będą czynne cały sezon. Po co to pisać bzdury i niesprawdzone?

  • Karwia nie będzie zamykana. Jest na stronie U.M. Gdynia.

 6. Znajoma rozmawiała z panią we Wladyslawowie w Urzędzie i mówiła że to nie jest prawdą i ma być sprostowanie. Ostrowie i Jastrzębia tak i to potwierdziła i chyba w czerwcu. Czytałam to z Gdyni dlatego jestem poruszona tym wszystkim jak można w sezonie zamykać plaze?

 7. Czy będzie sprostowanie tego art.? Proszę o prawdziwe i potwierdzone informacje przez urząd morski w Gdyni .

 8. Jest sprostowanie na stronie Urzad Morski Gdynia, w Karwi plaże będą czynne cały sezon. Po co to pisać bzdury i niesprawdzone?

Comments are closed.