Morawiecki oszalał! Chcą zakazać uczniom wycieczek do McDonald’s

Logo Mc Donald's i Mateusz Morawiecki/fot. Wikimedia/PAP
Logo Mc Donald's i Mateusz Morawiecki/fot. Wikimedia/PAP

Wizyty w barach ze złotą koroną i w innych sieciach fast food powinny zniknąć z harmonogramu wycieczek przedszkolnych i szkolnych. Takie jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia, które 30 kwietnia wystąpiło o interwencję w tej sprawie do resortu edukacji – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. 

W uzasadnieniu pisma skierowanego do resortu edukacji czytamy, że „produkty typu fast food, a także wyjścia do barów szybkiej obsługi, nie mogą stanowić formy nagrody dla dziecka i towarzyszyć celebracji wspólnych uroczystości”.

Resort edukacji nie odpowiedział na pytania DGP, czy zamierza podjąć jakieś kroki – zaznacza dziennik.

Klaudia Anioł, prezes fundacji Instytut Ochrony Praw Konsumentów powiedziała, że zwróci się do rzecznika praw dziecka i sejmowej komisji zdrowia „z prośbą o wsparcie inicjatywy wprowadzenia zakazu szkolnych i przedszkolnych wycieczek do fast foodów”.

To sprawa ponadpartyjna: dzieci nie powinny być dostarczane do fast foodów przez publiczne szkoły i przedszkola – twierdzi Klaudia Anioł.

Z nieoficjalnych informacji DGP wynika, że McDoland’s Polska nie prowadzi działań skierowanych na przyciąganie wycieczek szkolnych. – Firma przyznaje, że wprowadzenie zakazu odwiedzania jej podczas wycieczek szkolnych będzie dla niej krzywdzące. Zwłaszcza że od kilku lat „uzdrawia menu” – pisze DGP.

Uważam, że decyzja, z jakiej restauracji dzieci skorzystają podczas wyjazdu i co zamówią, powinna zależeć od rodziców i ich ustaleń z nauczycielami – powiedział Dominik Szulowski, kierownik ds. relacji korporacyjnych w McDonald’s.

Oczywiście, że każdy powinien sam wybierać, co chce spożywać, a fast foody nie należą do najzdrowszej diety. Jednak pomysł, by wprowadzić ustawowy zakaz korzystania z sieci pokazuje, jak dalece totalitarne zapędy mają „pobożni” socjaliści.

Źródło: businessinsider.com.pl

19 KOMENTARZE

  • W tym, że jesteś mentalnym niewolnikiem, bo chcesz, że Morawiecki za ciebie decydował.

 1. samo istnieje mc donalda w polsce to cud bo cudem jest istnienie kazdej zachodniej firmy, podobnie jak emigracja zarobkowa i turystyczna czy kilkadziesiat kanalow tv
  polska to nadal bardzo prawicowo-bolszewicki kraj o mentalnosci wenezuelskiej

 2. Czyżby nasi umiłowani bracia z Bliskiego Wschodu planowali otworzyć sieć swoich psudokoszernych jadłodajni i stad ta nagonka na MD???

  • popadasz w korwinowską paranoję i gubisz się w zeznaniach
   przecież koszerne jest dla żydów a dla gojów jest mc donald

 3. Po raz kolejny dowodzi to tylko potrzeby korwinowskiej zasady zniesienia przymusu edukacji państwowej ___ prywatyzacji szkół, szpitali, kultury.

  „Już dość dawno temu powiedziano, że najbardziej liberalna republika dzisiejsza wydałaby się ludziom ówczesnym strasznym domem niewoli, że stary porządek był po prostu naszpikowany niepojętymi dla nas wolnościami.”
  Paweł Jasienica (z książki Rozważania o wojnie domowej)

 4. GLUPCY GLOSUJAC SIADACIE DO GRY Z SZULEREM W JEGO KASYNIE I Z JEGO ZNACZONYMI KARTAMI.KTORE WYBORY COS ZMIENILY? NIE GLOSUJAC PRAWDZIWIE UDERZASZ W SYSTEM NIE DAJAC MU LEGITYMACJI DO WLADZY NAD SOBA.KTO TEGO NIE ROZUMIE,POWINIEN MIEC ODEBRANE CZYNNE PRAWA WYBORCZE BO KRZYWDZI WSZYSTKICH OBECNIE ZYJACYCH POLAKOW I JESZCZE PRZYSZLE POKOLENIA.TYLKO MASOWE NIEPOSLUSZENSTWO OBYWATELSKIE i w efekcie,NP.NIEWAZNOSC WYBOROW MOZE COS ZMIENIC.

 5. Od tego są rodzice, a nie Morawiecki. Całe szkolnictwo do prywatyzacji.

 6. Himalaje głupoty !!!!!!!!!
  Panie Morawiecki, dlaczego to Pan ma decydować, gdzie będziemy posłać nasze dzieci ??????
  Zakazy, Nakazy ,Rozporzadzenia- dokąd to zmierza ????
  Skąd Pan czerpie wzorce ?

  • Jaki lament na tym forum… Zapomnieliście już, jak 6 lat temu we wszystkich stołówkach szkolnych zabroniono używania soli, pieprzu i przypraw? A może zapomnieliście już o zakazie sprzedaży pączków i drożdżówek w sklepikach szkolnych? Macie rację, wtedy to była wolność …. Dziś Morawiecki to wilk. Wtedy rządziły owieczki.

 7. co niektorym to by pasowalo,by wysylac szkolne wycieczki rowniez do innych dilerow.

Comments are closed.