Oto rezultat antykościelnej propagandy. Młodzi klerycy zaatakowani i opluci w Krakowie

Ksiądz w koloratce/fot. ilustracyjne/fot. pixabay
Ksiądz w koloratce/fot. ilustracyjne/fot. pixabay

„Parę godzin temu dzwonili do mnie klerycy z naszego seminarium, którzy zostali opluci na Plantach w Krakowie” – opowiada biskup Mastalski. „Ofiarowałem to w intencji mojej bardzo chorej babci” – mówi jeden z zaatakowanych.

„W powołanie małżeńskie, ale również kapłańskie i biskupie, wpisane jest rozczarowanie” – tak o całej sytuacji mówi biskup Mastalski.

Po ostatnich atakach na Kościół Katolicki w Polsce, księża coraz częściej są zaczepiani i obrażani na ulicach. W Krakowie zaatakowano i opluto młodych kleryków.

O całej sytuacji opowiedział biskup Janusz Mastalski, który 20 maja sprawował mszę świętą i wygłosił wykład w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie w ramach „Wieczorów Melchiorowskich”.

„Nie wiem, czy ci opluci klerycy dojdą do kapłaństwa”

Ataki na księży sprawiają, że coraz mniej młodych mężczyzn chce wstąpić do stanu duchownego, nawet jeśli poczuli powołanie.

„Nie wiem, czy ci opluci klerycy dojdą do kapłaństwa, nie wiem, czy zostaną ponownie opluci, ale wiem jedno: jeśli będą mieć wizję celu, jeśli ten cel będą otaczać modlitwą i konsekwentnie się do niego zbliżać, to nawet jak będą codziennie opluwani, dojdą i będą szczęśliwi” – radzi młodym biskup.

Przyszli księża zdają się nie zważać na ten atak, i nie przejmują się nim. „Ofiarowałem to w intencji mojej bardzo chorej babci” – przekonuje jeden z nich.

Źródło: Aleteia

79 KOMENTARZE

 1. Ja rozumiem, że jest kampania wyborcza i lewacy uderzają w Kościół, ale niech takie wydarzenia dadzą do myślenia też hierarchom – księży-pedofili zamiast przenosić na inne plebanie, tuszować sprawy i sugerować, że to dzieci uwodzą duchownych, po prostu trzeba wydawać policji. Bo inaczej to 99,9% zwykłych, uczciwych kapłanów, może się z czymś takim spotkać.

  • Won ch..u pedofilski z Czerskiej !
   Miłego walenia 4-latek,pedale !
   ;)

  • Może nie tylko jednak hierarchom. „Walka z nienawiścią”, bowiem, toczy się wg dawnego schematu, wg którego nieważne, co zostało zrobione, ale przez kogo i z jakich pozycji.
   Exemplum: zanieczyszczenie wolontariuszy Pani Hrabiny fekaliami, to był przejaw „brunatnienia”, a oplucie kleryków (Bogu ducha winnych, a nawet będących nadzieją na pozytywną zmianę), już tylko konsekwencją przemilczeń.

   • Jedno i drugie jest czegoś konsekwencją. Jedno przemilczeń, drugie wypowiedzi owej hrabiny, a oba razem również też i zwykłego chamstwa tego, kto tego dokonał.
    Ja piszę o hierarchach, bo im na Kościele powinno zależeć, wiec szczególnie powinni zwrócić uwagę na przyczyny. Tym, co pluli, raczej nie zależy, więc i trudno oczekiwać, by wnioski wyciągali.

    • Piszesz, że hierarchowie, swą postawą, narazili na nieprzyjemności 99,9% zwykłych, uczciwych kapłanów. To dlaczego p. Sekielski zrobił film o 0,1% i to jeszcze w sposób je multiplikujący?
     Hierarchowie swoje za uszami mają – oprócz chowania pod dywan wyuzdania niektórych księży, również brak wewnętrznej lustracji, o zachłanności nie wspominając, ale obecna nagonka do tego oplucia przyczyniła się bardziej.

    • Ty, Tomek, czyli w istocie bronisz tego aktu gwałtu przeciwko tym klerykom, pochwalasz go, prawda?
     Mimo, że dla zmyły wyrażasz sie nagatywnie o sprawcach.
     Pochwalasz też propagandę nienawiści antykościelnej, w tym film Szkielskiego, która wydaje się być powodem tego i innych ataków na Kościół, czyż nie?
     Jeśli tak, czy sam nie zasługujesz na nienawiść i nienawistne traktowanie?

   • Pedofile!

    „Pedofile! Pedofile!…”
    No to ja się pytam: ILE?
    Ile jest tych „pedofili”
    Pośród księży, moi „mili”?!

    Czy ktoś może życie przysiąc,
    Że jest więcej niż NA TYSIĄC
    JEDEN spośród tych w sutannie?
    Skończcie kłamać bezustannie!

    Mniej niż jeden jest z tysiąca.
    (Statystyka dowodząca
    Tego wzięta z Ameryki.)
    Gęby w kubeł więc, Michniki!

    Kto „Wybiórczą” jeszcze czyta,
    Niechże pozna Cohn-Bendita!
    Wśród Biedroniów zliczy, ile
    Są to właśnie pedofile!!!

    https:
    //nczas.com/2019/05/15/ujawniamy-szokujaca-prawde-o-pedofilii-wsrod-ksiezy-siekielski-kler-i-lewacy-klamia-to-musisz-przeczytac/comment-page-1/#comment-1107721

    https:
    //wolna-polska.pl/pedofilia-brudny-sekret-talmudu

  • Pedofilia kościelna to 0,3 % całej pedofilii . 99,7 % pedofilii w świecie świeckim jakoś nie przeszkadza , a wręcz szkoli się ofiary deprawując młode dzieci przymusową seksualizacją dla przyszłych pedofilów edukatorów równości

   • Na świecie jest niespełna pół miliona księży i setki procesów o pedofilię, zakończonych skazaniem – i to tylko w ostatnich kilku latach. W samej kurii rzymskiej toczy się takich procesów ponad 200! Nawet w Polsce jeden na tysiąc księży ma wyrok za pedofilię! To tak jakby w Warszawie mieszkało 2000 pedofilów z wyrokami! z szeroko publikowanych przez agencje kościelne danych MSWiA wynika, że w Polsce ca. 1 na 5000 dorosłych obywateli w ciągu ostatnich 10 lat miał wyrok za nadużycie seksualne wobec dziecka (łączenie ok. 6000 osób). W przypadku księży (27 wyroków) jedno skazanie przypada na 1000 osób. A więc księża wyrabiają 500% normy!!! Tylko jeden na 5000 Polaków został w ciągu minionej dekady skazany za czyn pedofilski i aż jeden na 1000 polskich księży otrzymał taki wyrok ! Pięć razy częściej! Pięć razy częściej! . Powinniście sobie to zdanie przypiąć nad łóżkiem aby patrzeć na nie, ilekroć rano otworzycie oczy.

    • W Warszawce Trzaskowskiego I Rabieja może być ze 20 tys. pedofili. Nimi się zainteresuj.

    • Więc powiadasz, że w ciągu ostatnich 10 lat skazano w Polsce za pedofilię 6000 dorosłych obywateli polskich i że 2000 z nich to księża katoliccy? Nie kłamiesz?

     Duchownych katolickich jest w Polsce ok. 31000. Jeśli, jak twierdzisz, w ciagu ostatnich 10 lat na 1000 księży przypadł 1 skazany pedofil, to wszystkich skazanych w ciągu 10 lat księży pedofilów było 31. A nie, jak ty twierdzisz, 2000.

     Wynikałoby stąd, że księży pedofilów jest w Polsce ok. 0.5 % a księży normalnych ok. 99.5 % oraz że księży pedofilów jest TYSIĄC RAZY MNIEJ niż księży normalnych.

     Jeśli podana przez ciebie liczba 6000 wszystkich skazanych pedofilów jest prawdziwa, to ilość skazanych księży pedofilów jest ok. 194 razy mniejsza od ilości wszystkich innych pedofilów. Księży pedofilów jest ok. 0.5 %, zaś wszystkich innych pedofilów jest ok. 99.5 %

     Wynika stąd, że księży pedofilów jest maluciupko w porównaniu do całej ilości pedofilów, a jeszcze mniej w porównaniu do całej ilości księży katolickich. Wynika stąd, że twierdzenie, że najliczniejszymi i najgorszymi pedofilami są księża katoliccy jest kłamstwem.

     Ty, „mądry”, a co ty rozumiesz przez „A więc księża wyrabiają 500% normy!!!”? Czy to zdanie to przejęzyczenie frojdowskie? Znaczy uważasz stosunki płciowe z nieletnimi za pracę i jestes pełen podziwu dla wykonania jej w ilości ponadprzeciętnej? Czy to cudza praca czy twoja własna?

  • Tomek, biskup może przenieść podejrzanego o pedofilie ksiedza na inna parafie, może – w mniejszym stopniu – tuszować sprawe. Nie może jednak zapobiec wszczęciu I prowadzeniu sprawy karnej. Odmowe wszczecia postepowsnia przygotowawczego można zaskarżyć. Potem prowadzić sprawe z oskarżenia prywatnego . ” Molestowani” zamiast po wielu latach pieprzyć jak to byli molestowani przez księży powiinni wytłumaczyć swoją bierność przez lata. Bo byli małoletni ? Przecież mieli rodziców. A co z definicją molestowsnia – mozliwoscią określenia znamion czynu. Lewactwo I pożyteczni idioci tak o tym mówią jakby zawsze dochodziło do gwałtów. Takich zastrzezeń można mnożyć.

 2. Macie swoje „Dni Judaizmu w Kosciele”!
  Macie skutki braku lustracji w Episkopacie.
  Macie skutki lat tolerowania Adasiow Bonieckich,TW.Filozofow,Gulbinowiczow ,Glempow,Dziwiszów i reszty takich pokrak umysłowych.
  Macie cuchnące „owoce”pontyfikatu największego Zjadacza Kremowek Na Calej Kuli !
  Macie lata tolerowania ruchów „oazowych” i innych dziwadel w lonie Kościoľa Bożego!
  I oczywiscie-creme le creme-ten ch..debilny i pokurcz z Argentyny ,zasmradzajacy Tron Piotrowy !

  • Ty ch…u sflaczały. Won prdlny deb….lu olginowski od mojego nicka !

  • Tacy jak ty z takimi hasłami jak twoje, sporadycznie pojawiali się w moim dzieciństwie, na etapie podstawówki… pochodzili z rodzin dysfunkcyjnych i z reguły powtarzali po parę razy każdą klasę… generalnie źle skończyli.

 3. Skoro biskup Mastalski mówi, że „W powołanie małżeńskie, ale również kapłańskie i biskupie, wpisane jest rozczarowanie”, to oznacza tylko, że minął się z powołaniem! Ja i sporo powołanych do stanu małżeńskiego nie trafiłem od dzisięcioleci na rozczarowanie. Być może gdybym wybrał drogę kapłaństwa, a nawet biskupstwa, to byłoby inaczej. Nie wiem. Ale wybierając tę drogę, to z celibatem gwałcił bym prawa boskie. Noiezależnie od dzisiejszej sytuacji, filmów i działań, celibat, to patologia, o której zreszą Jan Paweł II zapytany, odpowiedział mądrze i jednoznacznie: „…oczywiście, że celibat zostanie zniesiony w Kościele Katolickim, ale nie nastąpi to za mojego życia…” Amen

  • Zgadzam się z Panem. Celibat jeżeli jest wpisany w dogmat, jest patologią natury ludzkiej.

  • Prosze zwrócić uwage, ze np w prawosławiu nie ma nakazu celibatu, ale najwyzsze godności zastrzeżone są dla kapłanów bezzennych.

   • W prawosławiu świaszczennikowi vel popowi (niższemu duchownemu) wolno się ożenić, ale przed wyświęceniem; po wyświęceniu nie wolno. Biskupem prawosławnym wolno być tylko osobnikowi bezżennemu.
    Szacunek.

 4. Propaganda antykościelna – włączając film hochsztaplerów Szekielskich – wydaje się umyślnie prowadzona po to, żeby nastawiony nienawistnie lud rozpoczął pogromy księży.
  Podobne do pogromów duchowieństwa w Rosji w czasie rewolucji bolszewickiej.
  Który narodek wyróżnił się wtedy w podżeganiu do duchowieństwa?

  Ta propaganda nienawiści przeciwko Kościołowi, to nastawianie pogromowe przeciwko Niemu i jego duchownym, jest działalnością przestępczą. Winni tego przestępstwa powinni być surowo ukarani.
  W wolnej Polsce będą. Jak nie oni, to ich spadkobiercy.

  Historia wydaje się pokazywać, że podżegacze do pogromów sami mają koniec pogromowy. Przykład: zaciekły podżegacz do pogromów i masowy morderca komunistyczny Trocki jak wieprz zarąbany siekierą przez innego komunistę.

  Katolicy powinni bronić czynnie swoich duchownych. Ale w Polsce wciąż skomunizowana policja i sądy pilnuja, żeby katolicy nie śmieli tego robić, prawda?

 5. niech spróbują opluć ONR-owców albo Młodzież wszechpolską czy członków ruchu narodowego. niestety przewaga brunatnej prawicy staje się widoczna.Polska ma we krwi faszysm.

  • Faszysta to ty, nie?
   A ściśle komunofaszysta, prawda?
   Co rozumiesz przez „Polska”? Pewien gawniany kraik na Bliskim Wschodzie?
   Tak jak przez „polski obóz zagłady” rozumiesz Auschwitz, tak?

 6. Atakującymi mogli być wytresowane pieski gojowskie lub „działające w ramach jakiejś służby”, ale nie wykluczałbym, że mogliby to być przedstawiciele „nacji”, udający „zagniewany naród polski”.

  Przypomina się jak nie tak dawno, polskojęzyczni, acz raczej nie polscy,:), w danym przypadku raczej: „p.o. Polaków”, „prezenterzy” wysmiewali się, rzekłbym po chamsku, ze sprzątających Ukrainek (mniejsza zresztą z kogo, nota bene były to jeszcze chyba czasy przedmajdanowe). Przekaz miał być taki: „jak to Polacy są rasistowscy (czy jak to się tam mówi tą nowomową)……..
  Taka rozgrywka, nawet jak „prezenterzy” odegrali wtedy rolę „złych chłopaków”. Dzsiejsi atakujący, może odgrywają rolę „dobrych, acz rozgniewanych”…

  • Jesteś komunistą, esbekiem, trepem, czy z takiej rodziny?

 7. „Ofiarowałem to w intencji mojej bardzo chorej babci”… bo tak mam, że szczodry jestem

 8. Czytają Wpisy Wasze ,mam ODCZUCIE że BANDA Psychicznie Chorych OKUPUJE Internet. Do W/W IDIOTÓW PYTANIE: czy Wy WIERZYCIE w Boga Wiekuistego ,czy Księży K.K.Bo Ja Wierze w Boga ,a Religią dla mnie to ,,Wiara Rozumna”,a DROGĄ do Boga to Mistycyzm.

  • Powiadasz, że to źle ganić akty przemocy wobec księży? Jesteś za biciem i opluwaniem księży?
   Fajny „mistyk” z ciebie.
   Jesteś Moskal?
   A pobicia i plucie na popów też chwalisz?

  • Oni wierzą w boskość katolickiego kleru nie w Boga, stąd ta niezłomna obrona instytucjonalnej pedofilii kościelnej;
   „Crimen Sollicitationis to tajny dokument, datowany na 16 marca 1962, opracowany przez watykańskich urzędników, zatwierdzony przez papieża Jana XXIII i podpisany przez kardynała Alfredo Ottaviani, sekretarza Świętego Oficjum.(Obecna nazwa: Kongregacja Nauki Wiary, dawniej Święta Inkwizycja)
   – dokument ten był tajnym planem, zawierającym instrukcje w kwestii postępowania w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie małoletnich. Przepisy dotyczyły też przypadków zoofilii i homoseksualizmu. Owe ścisłe instrukcje postępowania obowiązywały kler katolicki na całym świecie.
   – Crimen Sollicitationis jest dokumentem, który pod karą ekskomuniki nakazuje trzymanie w największej tajemnicy przestępstw seksualnych księży; nakazuje bezkompromisową walkę z poszkodowanymi i tymi, którzy ich popierają; zakazuje współpracy w tych sprawach z organami ścigania; nakazuje niszczenie dowodów przestępstw i utrudnianie pociągnięcia do odpowiedzialności osób duchownych (poprzez np. przeniesienie księdza-pedofila do innej parafii).
   -A Jan Paweł II „Wielki’’ był, co nie ulega najmniejszej wątpliwości, jako głowa Kościoła watykańskiego, doskonale poinformowany o istnieniu owego haniebnego dokumentu. Nie uczynił jednak nic, by go anulować i poprzez to zapobiec tysiącom tragedii molestowanych seksualnie, gwałconych przez zboczeńców w sutannach dzieciaków. Nie kiwnął nawet swym upierścienionym palcem, aby nie dopuścić do kontynuacji koszmaru, dla wielu ofiar kończącego się samobójstwem. Za to lubił błogosławić najmłodszych, z dobrotliwym uśmiechem brać ich ręce i przytulać. Santo subito! Tak bardzo ukochał dzieci..”

   • Quote: „Crimen Sollicitationis jest dokumentem, który pod karą ekskomuniki nakazuje (…) bezkompromisową walkę z poszkodowanymi i tymi, którzy ich popierają; zakazuje współpracy w tych sprawach z organami ścigania; nakazuje niszczenie dowodów przestępstw i utrudnianie pociągnięcia do odpowiedzialności osób duchownych (…)”

    Udowodnij, że ten dokument to naprawdę nakazuje – podaj stosowne cytaty z niego.

    Czy jesteś antykatolickim hejterem-pedofilem udajacym dla zmyły antypedofila?

   • A kto Cię dopóścił do tajnych dokumentów Watykanu. Jesteś kościelnym w Bazylice Sw. Piotra czy co.

 9. Wasze komentarze a szczególnie te tych anty to jest dno totalne ludze uzywajcie rozumu

  • Wołasz rozdzierająco: „ludzie”, ale które konkretnie komentarze to wg ciebie „dno totalne”?

   A twoje to też dno totalne? Czy lepsze?

 10. Ja też jestem wściekły na hierarchów kościelnych zato że kryli pedofilów ale niekarzdy ksiądz to pedofil to już zakrawa na paranoję podsycana przez lewackie elity

   • Czy to ty pobiłeś i oplułeś tych księży? Jeśli tak, czy popełniłeś jakieś inne gwałty antykościelne?

  • W rzeczy samej, obsesja na punkcie przestepstw przeciwko wolności seksualnej I obyczajności to znamie genderyzmu. To proces odgórnie sterowany przez totalitarne demokracje. Brak racjonalnych powodów do traktowania tych czynów jako zjawiska wyjątkowego na tle innych rodzajów przestępstw. Chodzi o ingerencje w nsjbardziej intymne sfery I tworzenie zastepczych proletariatów – tzw kobiety I dzieci. Np kilka lat temu gwałt utracił status przestepstwa wnioskowego ( ofiara skladala wniosek o sciganie I dalej prowadzil je prokurator, decyzja należała do niej ) na rzecz przestepstwa sciganego z urzedu. Urzednik za rzekoma ofiare decyduje czy sa podstawy do wszczecia postepowania, bo urzednik wie lepiej.

 11. A co do apostazji niech odchodzą to ci co nigdy z kościołem nie było tylko od święta bo nie wypada nie być to jest tak jak jesteś wiernym to na dobre i złe jak z drużyną piłkarską niezależni czy jest źle czy dobrze

  • Odejść się nie da, jak rodzice ochrzcili, a kasę zdzieracie z całego narodu i to milionami.
   Najwyższy czas przejść na swój garnuszek. Sami sobie utrzymujcie swoich koloratkowych pupili i KK.

   • Pokłam więcej, nienawistniku antykatolicki.
    Ty komunista czy z takiej rodziny? Ty w ogóle Polak czy Polka?
    Niby ty cały naród, czy jego poważna część?
    Spadaj do swoich.

 12. I jeszcze jedno niektóre przykłady molestowania miały miejsce za czasów komuny mówią że biskup ich nesluchal to czemu nieposluchalem z tym do władz przecież dla komunistów taki nius to jest bardzo ważne mogliby to wykorzystać

Comments are closed.