Polacy znów walczą na Ukrainie „ogniem i mieczem”. Polski triumf pod Kijowem [VIDEO/FOTO]

Marcin Waszkielis, Zawody Rycerskie. Źródło: FB RKP - Rycerska Kadra Polski

Polak został mistrzem świata w sportowych walkach rycerskich. Mistrzostwa tym razem organizowane był na Ukrainie, w zrekonstruowanym grodzie pod Kijowem. Marcin Waszkielis w finałowej walce pokonał reprezentanta gospodarzy.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w sportowych walkach rycerskich organizowała Ukraina. W konkurencji miecza i tarczy zwyciężył Marcin Waszkielis, który w drodze po złoto pokonał m.in. zawodników z Australii czy Chin.

W finałowej walce Polak krzyżował miecze z reprezentantem gospodarzy, i po bardzo emocjonującej potyczce – wygrał. Jest to skok o oczko wyżej od zeszłorocznych mistrzostw, w których Waszkielis zdobył srebrny medal.

Polak po raz kolejny udowodnił wszystkim, że jest w świetnej formie, po tym jak kilka dni wcześniej zdobył w Serbii srebro, w tej samej kategorii.

Rycerska Kadra Polski poinformowała, że podczas mistrzostw IMCF, Biało-Czerwoni wywalczyli cztery medale w walkach bohurtowych. Trzy z nich wywalczone w kategoriach: 5vs5, 10vs10, 16vs16.