Przerażające nagranie! Trąba powietrzna pod Lublinem. Żywioł uszkodził 120 domów. Jedna osoba jest ranna [VIDEO]

Trąba powietrzna pod Lublinem. Foto: tter
Trąba powietrzna pod Lublinem. Foto: tter

Niszczycielski żywioł zniszczył 42 gospodarstwa, w kilku miejscowościach w okolicach Lublina. Jedna osoba została ranna. 120 domostw zostało uszkodzonych. Natura pokazała po raz kolejny, że człowiek nie jest w stanie się jej przeciwstawić.

Mieszkańcy zniszczonych miejscowości są zrozpaczeni, nikt nie przewidywał, aż tak wielkich szkód.

„Kiedy to wszystko się wydarzyło nie było nas na miejscu. Dostaliśmy telefon. Myślałem, że to nic poważnego, jak zazwyczaj, że oderwie kilka płytek eternitu… Jak przyjechaliśmy, okazało się, że cały dorobek życia moich dziadków, rodziców, mój został zniszczony. Nie wiem, co teraz będzie. Za miesiąc miałem jechać do sanatorium, ale nie wiem czy dożyję” – mówi jeden z właścicieli uszkodzonych domostw.

„To był armagedon! Jeden huk, aż na zewnątrz ryczało. W sekundę zrobiło się ciemno. Nie było widać żadnych budynków” – mówi inny z mieszkańców.

Najgłośniej było o gminie Wojciechów, ale ucierpiały również: Palikije Drugie, Ignaców, Cyganówka i Olszynki i wiele innych.

Poza budynkami mieszkalnymi najmocniej uszkodzone zostały obory i stodoły, który zazwyczaj mają lichszą konstrukcję od domów, a w których trzyma się często drogi sprzęt rolniczy.

Źródło: Twitter, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski

8 KOMENTARZE

  • Nie ma to jak afiszować się ze swoim imbecylizmem, nieprawdaż? Niedoszły Kierowniku czegokolwiek??? Co jeszcze równie mądrego napiszesz? Świat oczekuje tego z zapartym tchem!!! :)))))

 1. Za tym tornadem stoi Tusk! Przeszło przez tereny najbardziej popierające PiS.

  • Podobnież Morawiecki już zapowiedział utworzenie Nardowego Funduszu Zwalczania Tornad i ich Skutków. undusz będzie dysponował 100 miuliardami złotych i będzie finansowany z opłat na rzecz przeciwdziałania tornadom. Zarząd i Rada Nadzorcza będą liczyły około 1000 osób z pensjami nie niższymi niż 50000 miesiecznie brutto. Plus biura, limuzyny klasy minimum BMW 5xx, sekretarki, asystentki i aniołki Charliego.

 2. Kolejna kara Opatrzności za to że plebs głosuje na PiS. Jeśli chcemy unikać kar boskich to musimy głosować na KONFEDERACJĘ i odmówić Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi.

  Boże, Rządco i Panie narodów,
  z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
  a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
  błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
  chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
  a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

  Wszechmogący wieczny Boże,
  spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
  i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
  byśmy jej i ludowi Twemu,
  swoich pożytków zapomniawszy,
  mogli służyć uczciwie.

  Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
  rządy kraju naszego sprawujące,
  by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
  mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

Comments are closed.