Sakiewicz i Karnowscy zrozpaczeni. Ich prorządowa propaganda nie działa. Gigantyczne spadki

Tomasz Sakiewicz, Michał Karnowski fot. Wikimedia Commons
Tomasz Sakiewicz, Michał Karnowski fot. Wikimedia Commons

Propaganda zawsze się obroni? Jak się okazuje, nie zawsze. „Gazeta Polska” Tomasza Sakiewicza i „Sieci” braci Karnowskich w pierwszym kwartale roku zanotowały największe spadki sprzedaży! Polacy poznali się na nich.

Gdy spojrzymy w statystyki przedstawione przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy to możemy zrozumieć, dlaczego obydwa tygodniki rzuciły się do tak zażartej walki z politycznymi przeciwnikami m.in. ostro i bezpardonowo atakując polityków Konfederacji.

Obydwa wydania straciły ponad 20 procent w sprzedaży swoich tytułów! Patrząc w szczegółowe dane widać, że „Gazeta Polska” spadła, aż o 23,19 procent, zaś „Sieci” o 22,38 procent.

Oczywiście, można powiedzieć, że czytelnictwo prasy spada regularnie i przez to zmniejsza się ilość kupowanych magazynów u wszystkich wydawców. W tym przypadku jednak mowa o zdecydowanym, negatywnym zwycięstwie powyższych tytułów.

Dla porównania można przedstawić liczby innych, np. „Newsweek Polska” stracił 10.60 procent sprzedaży, zaś „Wprost” 10,58 procent.

Widać zatem doskonale, że Polacy zdecydowanie nie chcą być odbiorcami propagandowych, proPiSowskich treści, które np. tak ostro atakują koalicję propolską, jaką jest Konfederacja.

fot. screen press.pl
fot. screen press.pl

Źródło: Press / NCzas.com