Smartfony Huawei z Androidem uratowane. Czasowo. Chiński gigant ma 90 dni na załatwienie wszystkich spraw

Robert Lewandowski jest twarzą marki Huawei. Foto: fb/Huawei PL
Robert Lewandowski jest twarzą marki Huawei. Foto: fb/Huawei PL

Jak się okazuje Huawei nie zostanie odcięty od współpracy z amerykańskimi firmami. Przynajmniej nie tak od razu. Rząd Stanów Zjednoczonych podjął bowiem decyzję o tymczasowym uchyleniu całkowitego zakazu kooperacji chińskiego giganta z amerykańskimi podmiotami. Restrykcje wejdą w życie, ale z opóźnieniem.

Huawei otrzymał zezwolenie na ograniczoną współpracę z amerykańskimi firmami do 19 sierpnia 2019 r. Tym samym Google umożliwi aktualizację systemu Android zainstalowanego na urządzeniach chińskiego producenta.

Ponadto Chińczycy mogą dokończyć działania, które już rozpoczęli. Mianowicie, chodzi tutaj o wykonanie umów dostawy, a także działania związane z rozwojem sieci 5G.

Amerykański Departament Handlu przyznał jednak, że wykluczone jest całkowite zniesienie zakazu. Tymczasowe jego uchylenie zostało pomyślane głównie ze względu na firmy ze Stanów Zjednoczonych i ich ewentualne straty, które spowodowałby całkowity zakaz wprowadzony z dnia na dzień.

Dopiero po upływie 90 dni administracja Donalda Trumpa podejmie decyzję dotyczącą dalszego procedowania.

Ren Zhengfei, założyciel Huawei, przyznał, iż jego firma jest w stanie samodzielnie wyprodukować wszystkie podzespoły, które do tej pory importowała z Ameryki. Dodał także, iż jego przedsiębiorstwo jest w konflikcie z rządem USA, nie zaś z tamtejszymi firmami.

Źródło: spidersweb.pl