Trump znów podpadł Polakom! Czy we wrześniu go wygwiżdżą? Bo będą musieli wymienić miliony telefonów Huawei

Donald Trump, reklamówka telefonów Huawei. Fot. PAP, Huawei
Donald Trump, reklamówka telefonów Huawei. Fot. PAP, Huawei

Jeszcze niedawno wszyscy Polacy kochali Donalda Trumpa, który odwdzięczył się wspaniałym przemówieniem przy Pomniku Powstańców Warszawskich na warszawskim Starym Mieście. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Najpierw amerykański prezydent przysłał na ambasadora pyskatą tapeciarę Georgettę Mosbacher, która porusza się po świecie dyplomacji jak słoń w składzie porcelany. Potem przysłał bezczelnego sekretarza stanu Mike’a Pompeo, który zaczął załatwiać w Warszawie żydowskie interesy. A teraz chce Polakom zabrać ulubione, bo tanie i sprawne telefonu Huawei.

Walka Trumpa z chińska firmą telekomunikacyjną to jedna z odsłon zapasów światowych gigantów. O ile jednak inne pojedynki amerykańsko-chińskie są mniej widoczne, bo rozgrywają się w sferach, do których szary obywatel nie ma dostępu, o tyle tym razem Trump uderzył ich prosto w kieszeń. Tę w której noszą telefon. A efektem będzie pozbawienie smartfonów takich aplikacji jak Google Play, Gmail czy YouTube. Posiadacze sprzętu chińskiej firmy będą więc mieli problemy z korzystaniem z poczty, nawigacji i oglądaniem filmów. Brytyjskie BBC podaje, że obecni użytkownicy smartfonów Huawei będą mogli aktualizować swoje aplikacje Google’a, ale tylko do czasu, gdy Google uruchomi kolejną wersję swojego systemu. Czyli prawdopodobnie do końca tego roku.

Googlowy system operacyjny, czyli android, nadal będzie dostępny w darmowej otwartej wersji i Huawei może na jego bazie tworzyć własne oprogramowanie, ale nie będzie ono posiadało oficjalnego wsparcia Google i nie będzie w nim popularnych aplikacji tej firmy takich jak Gmail, Google Map, YouTube, Chrome, czy Dysk Google. Huawei może mieć też blokadę dostępu do wielu sklepów internetowych.

Tymczasem aż co trzeci Polak ma telefon właśnie tej marki! Z danych GfK Polonia wynika, że udział Huawei w polskim rynku pod względem liczby sprzedanych smartfonów wyniósł w drugim kwartale 2018 r 33,4 proc., w porównaniu do 25,4 proc. kwartał wcześniej oraz 20,3 proc. rok wcześniej. Tym samym Huawei został liderem w Polsce, spychając na drugie miejsce Samsung. A teraz chińskich telefonów może być jeszcze więcej. Wojenka Trumpa z Chińczykami dotknie więc co trzeciego Polaka i być może zmusi go do wydania kilkuset złotych na nowy smartfon. Nic więc dziwnego, że będą oni bardzo źli na amerykańskiego prezydenta.

Donald Trump ma się ponoć pojawić 1 września na uroczystościach związanych z 80. rocznicą II wojny światowej. Czy tym razem, zamiast aplauzu spotka go buczenie z powodu wojny telefonowej?

10 KOMENTARZE

 1. wkoncu telefon bez gownianego spy ware .

  Czysty android! Obstawiam jednak ze kitajfe wsadza swoj syf i nie wypuszcza publicznie zrodel. Tak jak robi to google apps.

 2. Rozpoczęło się ostateczne rozwiązanie kwestii chińskiej. Stary lew rzucił się młodemu słoniowi do gardła. Czy aby nie przecenił swoich sił?

 3. Polaczki będą go w buty całować a nie gwizdać bo to wyjątkowo głupi naród. Poklepie Trump po pleckach i wszyscy będą szczęśliwi. Poza tym PiS zadba o to aby postawić „odpowiednich” ludzi.

  • Art. 133 KK
   Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 4. Ale Polacy również regularnie zmieniają telefony, ja z miłą chęcią przejdę na inną markę. Mam hiułałeja i zawsze ciekawi mnie, co się aktualizuje jak wyświetlają mi się te ich chińskie znaczki.

 5. Biedne USA, szarpią się jak ryba na haku, ale to już na nic. Z całym światem nie da się grać w whoya.

 6. bardzo dobrze te aplikacje służą tylko do śledzenia ludzi i zarabiania na tym pieniędzy. Na yt czy pocztę można się też zalogować normalnie przez przeglądarkę. JA mimo ,ze mam telefon innej marki to nie logowałem się nigdy na konto gogle w telefonie, mam wyłączona lokalizacje na stałe, a z Internetem łączę się tylko na chwilę jak potrzebuje coś sprawdzić. Pytanie jeszcze ile gogle straci finansowo na tym, po tym jak starci dostęp do informacji o ogromnej rzeszy ludzi.

 7. Od 6 miesięcy nie skorzystałem z przeglądarki Google. Nie widzę różnic.

 8. Autor jakiś idiota haha ten syf chinski ulubiony telefon. Szmira do tego okazalo sie ze w kazdym momencie moga cie szpiegowac tym telefonem nagrywac itd. Niech autor sobie używa tego g… jak chce ale nie wciska Polakom ze kochaja to badziewie. Autor z tfu wyborczej? Mistrzowskie zagranie Trumpa . Donek tfu Tusk to pewnie by zmuszal ludzi by kupowali ta chinska szmire podsluchową.

Comments are closed.