Uuu… antysemityzm! Tym razem podpadł premier Morawiecki. I to wszystkim Żydom świata naraz

Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)
Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida/fot. P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)

Czyżby Żydzi włączyli się do kampanii PiS, by zahamować dynamikę wzrostu Konfederacji? Czy może postanowili iść na rympał i wymusić z Polaków kasę na chama? Tego oczywiście nie wiadomo. Wiadomo jedno: wczoraj polski premier został znów obrzucony błotem zarzutem, który jeszcze do niedawna był pocałunkiem śmierci – że jest antysemitą.

– Uwagi polskiego premiera Mateusza Morawieckiego są antysemickie i nieakceptowalne – powiedziała wiceszefowa wczoraj w izraelskiej dyplomacji Cippi Chotoweli w rozmowie z telewizją Channel 13 News. Wiceminister spraw zagranicznych odnosiła się do wypowiedzi polskiego premiera podczas piątkowej konwencji PiS w Łodzi.- Dzisiaj, jeżeli ktoś mówi, że Polska ma komukolwiek wypłacić jakiekolwiek odszkodowania, to mówimy: nie ma naszej zgody na to. Nie ma naszej zgody i nie będzie. Tak długo nie będzie, jak będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość – mówił premier podczas konwencji.

– Jeśli kiedykolwiek by do tego doszło, że zamieniony zostałby kat i ofiara, to urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera. I dlatego nigdy na to nie pozwolimy – stwierdził Morawiecki. Światowy Kongres Żydów (WJC) w komunikacie dla prasy skrytykował w poniedziałek wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, w której mówił, że wypłata przez Polskę odszkodowań związanych z II wojną światową byłaby „pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”.

W polskiego premiera bije też Światowy Kongres Żydów przyznając jednocześnie, że chce dostać górę pieniędzy.
– Ta niechęć do uznania, że ofiary Holokaustu i ich potomkowie mają prawo do minimum materialnej sprawiedliwości, jest niefortunna – powiedział szef WJC Ronald S. Lauder, cytowany w komunikacie zamieszczonym na stronach organizacji.

Lauder uznał, że uwaga premiera Morawieckiego, o ile została dokładnie przytoczona, jest „naganna”, a także „skrajnie niepokojąca”.

Szef WJC przypomniał, że Polska padła ofiarą niemieckiej okupacji i podkreślił, że w tej sytuacji brak zrozumienia dla tragedii jej żydowskich obywateli, których Niemcy postanowili unicestwić, jest szczególnie niepokojący.

– Mam nadzieję, że premier Morawiecki został błędnie zacytowany i może to wytłumaczyć. W innym przypadku uczucia, które wyraził swymi słowami, można tylko uznać za godne potępienia i odrzucić. Jako wieloletni przyjaciel Polski i Polaków wzywam premiera Morawieckiego, by albo zaprzeczył, albo wycofał tę uwagę, która jest niezmiernie obraźliwa i całkowicie niezrozumiała” – powiedział Lauder.

Skąd te gwałtowne ataki? Wyjaśnił to Tomasz Sommer:

(twitter, nczas.com, PAP)

10 KOMENTARZE

 1. Rzydzi urządzają brazylijki serial: kto co powiedział i jakie jest to obrzedliwe .
  Pies wam mordę lizał !

 2. Zydzi wlaczaja sie do ataku z POPIS aby zniszczyc KONFEDERACJE !!!!!!!!!!!!!!!

  Rodacy glosujmy na KONFEDERACJE!

  • grają pod publiczkę.Teraz ma wyglądać żę PIS to nasi obrońcy,oczywiście do wyborów…

 3. To jest przedwyborcza szopka odstawiana przez Żydów i PiS żeby naiwni wyborcy myśleli że PiS stawia się Żydom. Po wyborach będą się klepać po plecach że Polaków zrobili w balona po raz kolejny. Jemu i reszcie z POPiSu nie można wierzyć co obiecują przed wyborami. Żydzi z Żydami zawsze się dogadają żeby Polaków wyrolować.

 4. Prawdziwy polity reprezentujący Polskę z niczego by się Żydom nie tłumaczył. Powiedziałby wprost – żadnych odszkodowań/rekompensat za mienie bezspadkowe nie będzie. Nic się nie należy ani pańśtwu Izrael ani organizacjom żydowskim i nic nie zapłacimy, ani złotówki. I na tym koniec. Żadnych dalszych rozmów. A Morawiecki tak naprawdę mówi do swoich wyborców, ale nawet nie wymienia z nazwy komu nie zapłaci. W ogóle mu nie wierzę. Wygląda to na chwyt propagandowy obliczony na uspokojenie elektoratu. PiS niestety okazał sie partią bardzo szkodliwą. Ich celem jest trwanie przy korycie za wszelką cenę. Interes Polski (I nie chodzi tu tylko o ust 447) się w ogóle nie liczy. Wszystkie ruchy (rozdawnictwo, populistyczne przepisy np o ochronie zwierząt futerkowych) są czynione tylko aby zdobyć jeszcze trochę wyborców. Brak całościowego spojrzenia na gospodarkę i stan finansów.

 5. Tak naprawdę to z tymi roszczeniami to jest typowa propaganda przedwyborcza na wybory aktualne i jesienne. Plan prosty, PiS szuka wroga, znalazł sobie żydów z Izraela bo wiadomo że Polacy ich nie lubią. Izrael według planu PiS czy tam Izraela, naciska na Polskę by ci oddali roszczenia, PiS wiadomo będzie mówił że nie i taki teatrzyk będzie aż do jesiennych wyborów by wygrać wybory bo pokazują jacy to są za Polską. Po wyborach tak miesiąc po nich zapewne będzie że Izrael się odczepi lub PiS odda te bez-spadkowe roszczenia.

 6. Ta wiceszefowa izraelskiej dyplomacji Cippi Chotowel osobiście zabiła pięciu „wrogów Izraela” jak agentka Mosadu.

  • To dzieci ze Strefy Gazy zza węgła ze snajperskiego karabinku. W czasie II w pierwsza by wydala swoich ze strachu przed Niemcami. Dlatego oni maja te kompleksy wobec odważnych Polaków. To polonofobka z kacem moralnym za winny strachliwych jej dziadkow.

Comments are closed.