Za kilka lat wolnościowcy zmiotą PiS i PO. Młodzi wybierają Konfederację

Znakomity wynik Konfederacji wśród młodych. Źródło: Twitter/Adam Ozga/TOK FM
Znakomity wynik Konfederacji wśród młodych. Źródło: Twitter/Adam Ozga/TOK FM

Gdyby głosowali tylko wyborcy do 34 roku życia zwycięstwo odniosłaby Konfederacja – wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie ‚Gazety Wyborczej” i TOK FM. U młodych Konfederacja KORWiN ma 25% poparcia. Druga jest Koalicja Europejska z 24%, a trzeci PiS i Wiosna – po 21%.

Jeszcze korzystniejszy wynik uzyskują wolnościowcy wśród najmłodszych wyborców – w wieku 18 – 24 lata. W tym przedziale aż 35% popiera Konfederację. Koalicja Europejska ma zaledwie 24%, a PiS tylko 17%. Młodzi nie chcą ideologii LGBTPZPR. Wiosnę wybiera jedynie 7%.

Ugrupowania wolnościowe tradycyjnie mają więcej zwolenników wśród młodych. Ale ostatni sondaż pokazuje, że przewaga staje się wręcz miażdżąca. Jeśli Konfederacji uda się utrzymać swych obecnie młodych wyborców to za kilka lat dosłownie zmiecie PiS, PO i wszystkie jej przybudówki.

Dostrzegają to komentatorzy TOK FM, ale jedyne na co ich stać to rzucanie poda adresem Konfederacji obelg, że to faszyści i antysemici.

Według tego samego sondazy wybory do Parlamentu Europejskiego wygra Koalicja uzyskując 36%. Jeden punkt procentowy mniej zdobędzie PiS. Na trzecim miejscu uplasuje się Wiosna z 10%, a na czwartym Konfederacja z 8% poparcia

Sondaż KANTAR dla „Gazety Wyborczej”, Gazeta.pl i TokFM, przeprowadzony w dniach 16-19 maja 2019,metodą CATI, próba 1006 osób, reprezentatywna dla populacji 18+.

46 KOMENTARZE

 1. Spokojnie!. Towarzysz morawicek i towarzysz jarosław zdążą jeszcze doprowadzić ten kraj do takiej ruiny, że za kilka lat normalni ludzie, którzy obejmą tu rządy będą mogli zacząć od wykuwania pieczar w skałach i kopania zemianek. Pisowcy ukradną wszystko, co tylko się da i wytransferują do izraela.

  • Mylisz się, te „dzieci” będą roznąć i podobnie głosować, więc przesuną się w startystyce na starszeych, tak głosujących, a nowi młodzi bedą głosować podobnie. Po prortu kolejne pokolenia korzystają coraz więcej z drugiego obiegu informacji i sporadycznie oglądają TV w tym reżimową propagandę sukcesu. Dlatego Jest taka walka o wprowadzanie wszelkiej kontrolo i cenzury w internecie starych kiejkutów.

  • Zdziecinniałe dziady nie wyrastają z wiary w socjalistyczne utopie różowych jednorożców.

   „Lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma większego znaczenia.”
   – George Orwell

  • Z Korwinów się nie wyrasta, wyrasta się z POPiSu. Przykładem piszący te słowa.

   • Z „Korwina” też dosyć często się wyrasta (znam liczne przykłady oprócz siebie samego) ale to bynajmniej nie oznacza zmiany sposobu patrzenia na świat. Faktem jest, że do wielu moich poglądów (wolny rynek, swoboda przemieszczania się , własne państwo – własna waluta itd.). dojrzałem również przez lekturę p. Janusza. Ale też teraz wiem, że nie były to jego „odkrycia” (jak początkowo sądzi sporo młodych ludzi) a on również czerpał z klasyków – Smith, Ricardo,, Bastiat, Hayek, Friedman, de Soto (Roman Rybarski, Edward Taylor) itd.

  • Ludzie wyrastają z poglądów wolnościowych? Jak można napisać coś tak idiotycznego? Co to znaczy „wyrastają” – to znaczy, że na w późniejszych latach swojego życia zmieniają poglądy na socjalistyczne? Żeby to sprawdzić to trzeba byłoby przeprowadzić badania – sprawdzić jaki procent wolnościowców dostał raka, a jaki procent socjalistów został nagle oświecony. Taki np. Dariusz „Rurkowiec” Szczotkowski dopiero kiedy poszedł do pracy zrozumiał, że socjalizm to brednie.

   18-21 lat. – WOLNOŚĆ 8 proc.
   18-24 lata – WOLNOŚĆ 9 proc.
   nczas.com/2018/10/03/sondaz-pis-wygrywa-wsrod-najmlodszych-partia-wolnosc-na-trzecim-miejscu-kto-wszedlby-do-sejmu/

   nczas.com/2018/10/19/biedron-udowodnil-mlodziez-nie-chce-lewactwa-70-proc-mlodych-sympatyzuje-z-prawica-partia-janusza-korwin-mikkego-z-9-poparciem-wsrod-grupy-wiekowej-18-24-lata/

   Jak widać jest raczej tendencja wzrostowa, jednak jest to tylko poparcie dla partii politycznych.

   Poza tym, bardzo duża część elektoratu Korwina wyjechała zagranicę – a tam zagłosowanie w wyborach jest często bardzo utrudnione lub w ogóle niemożliwe.

   • Duża część elektoratu Korwina wyjechała za socjalizmem bowiem prawdziwy kapitalizm nigdzie nie istnieje.Najprędzej wyjechali do tych na których pluli najbardziej.

    • Wyjechali tam gdzie kapitalizm jest silniejszy, niż w Polsce i wyjechali pracować.

     Rozwiązania wolnościowe funkcjonowały kiedyś i funkcjonują dziś w różnych krajach na świecie.

  • (edit)
   Ludzie wyrastają z poglądów wolnościowych? Jak można napisać coś tak idiotycznego? Co to znaczy „wyrastają” – to znaczy, że w późniejszych latach swojego życia zmieniają poglądy na socjalistyczne? Żeby to sprawdzić to trzeba byłoby przeprowadzić badania – sprawdzić jaki procent wolnościowców dostał raka, a jaki procent socjalistów został nagle oświecony. Taki np. Dariusz „Rurkowiec” Szczotkowski dopiero kiedy poszedł do pracy zrozumiał, że socjalizm to brednie.

   18-21 lat. – WOLNOŚĆ 8 proc.
   18-24 lata – WOLNOŚĆ 9 proc.
   nczas.com/2018/10/03/sondaz-pis-wygrywa-wsrod-najmlodszych-partia-wolnosc-na-trzecim-miejscu-kto-wszedlby-do-sejmu/

   nczas.com/2018/10/19/biedron-udowodnil-mlodziez-nie-chce-lewactwa-70-proc-mlodych-sympatyzuje-z-prawica-partia-janusza-korwin-mikkego-z-9-poparciem-wsrod-grupy-wiekowej-18-24-lata/

   Jak widać jest raczej tendencja wzrostowa, jednak jest to tylko poparcie dla partii politycznych.

   Poza tym, bardzo duża część elektoratu Korwina wyjechała zagranicę – a tam zagłosowanie w wyborach jest często bardzo utrudnione lub w ogóle niemożliwe.

 2. I bardzo dobrze.Stare nie tylko z racji wieku(mentalnie też) pokolenie jest zawalidrogą do normalności i rozwoju.Socjalizm przesłonił im oczy i mają w du..e przyszłość młodego pokolenia.Przyzwolenie na zadłużanie Polski powoduje to,że młodzi będą żyli w jeszcze większym ucisku podatkowym,przez co współczesnym wampirom żyje się jako tako.Trzeba było się słuchać JKM i St.Michalkiewicza 30 lat temu,jak ostrzegali przed takim scenariuszem.Dzisiaj Polska byłaby bogatym państwem,bez kilku milionów leni udających,że pracują.Liczy się przedsiębiorczość,a nie praca w urzędzie.Jeżeli praca w szkole i tzw.służbie zdrowia,to w prywatnej.

  • Wypraszam sobie. Jestem po 60-tce. Ja i duże grono moich znajomych głosuje na Dobromira.

 3. jeśli 25% młodych popiera Mikkego i spółkę to znak że coraz mniej głupców się rodzi
  przecież ten wynik to normalnie jakby 25% mieszkanców osiedla Widzew kibicowało ŁKS-owi

  • *jeśli 25% młodych popiera Mikkego i spółkę to znak że coraz mniej głupców się rodzi
   przecież ten wynik to normalnie jakby 25% mieszkanców osiedla Widzew kibicowało Widzewowi a reszta ŁKS-owi

 4. Jakich faszystowskich? O czym ten idiota bredzi? To już KE chce więcej państwa w życiu ludzi i bliżej jej do faszyzmu. Co za debil….

  • Nie przejmuj się. Zarzucanie jakiemuś ugrupowaniu ciągot faszystowskich, antysemickich to już tak wyświechtane slogany dla tępych debili, że to tylko źle świadczy o czytelnikach „Gazety Wyborczej”, no i o tym, jakie mniemanie ma o swoich czytelnikach sama „Gazeta”. Jak taka szajka plwa na Konfederatów, to znaczy, że warto na nich głosować!

   • Nie widzę powodu do tego żeby tolerować debili. Gość użył słowa którego znaczenia nawet nie zna. Człowiek w miarę inteligentny pomyśli zanim coś napisze, ale nie debil. Przecież to jest kompromitacja na całą Polskę.

    • Spokojnie. Nakład tej gazety ciągle się zmniejsza, a jej szefostwo chcąc ją ratować próbuje prenumeraty w Internecie, czyli chce zdobyć sympatyków w środowisku wirtualnym, w którym ta gazeta jest szeroko uznawana za najgorsze g..no.

 5. Dlatego trzeba zlikwidować demokrację, przypomnę, zę Hilter także doszedł do władzy w demokratyczny sposób.

  • A co to? Korwin to jakieś pantalony by z nich wyrastać? Z doświadczenia wiem, że kto za młodu był korwinistą… zostaje.

 6. Pragnalbym gorąco wierzyć iż polskie spoľeczeństwo wydorosleje na tyle by pogonić i powywieszac tych magdalenkowych łotrów Popis-owych,ałe…nie wierzę.

 7. Doczepił Mosiek z lnu napletek
  Nazwisko także zmienił – z „Kohn”
  I teraz jako Koniec Mietek
  Z Benderem wrzeszczy „Żydzi won!”

  Historycy Narodowego Instytutu Badań Nad Semityzmem ustalili prawdziwe nazwiska sporej grupy znanych osób.

  Poniżej lista dziesięciu nazwisk:

  Adolf Hitler Aaron Hinzler
  Janusz Korwin – Mikke Joszua Kohn Mitzwen
  Tadeusz Rydzyk Efraim Ritze
  Ryszard Bender Raszyd Birencwajg
  Jan Kobylański Lejba Konskier
  Leszek Bubel Uriasz Blum
  Stanisław Michalkiewicz Jordan Holcberg
  Robert Winnicki Ruben Wizemberg
  Jerzy Robert Nowak Josek Morchow

  Reszty poszukajcie sami.

  • Aż się boję, jak ja się naprawdę nazywam, według tych „historyków”. Ja też nie lubię Żydów w polskim życiu politycznym, ale gdy ktoś w każdym dostrzega czyhającego Żyda/kosmitę/agenta, to się to nazywa urojenia prześladowcze.

  • Już nie Ozjasz Goldberg? Masz kompleks Korwina i ewidentnie powinieneś się leczyć.

 8. Słyszałem to już w na początku lat 90, gdy sam zaraziłem się korwinizmem. Po paru latach obserwowania wygłupów tego środowiska już się nie dziwię, że wciąż się nie udaje. Nie dziwi mnie również dzisiejsza ostra prorosyjskość JKM. On tak miał zawsze. Niepodległość – mawiał – po cóż nam ona. Przecież najbardziej niepodległym państwem na świecie był sowiecki sojuz, i co z tego. Ten facet od ponad ćwierćwiecza z mozołem pracuje na to, by w każdych wyborach zmarnowało się te kilka procent głosów młodych, prawicowych zapaleńców. I bacznie uważa, by nie daj Boże nie urosnąć za bardzo. Sam nad tym niewielkim środowiskiem bez reprezentacji parlamentarnej doskonale zapanuje. Jakby się rozrosło, zyskało nowe twarze, to straciłby nad nimi kontrolę. Dlatego w razie niebezpieczeństwa zawsze odpala „protokół 1%”, czyli jakieś brednie o Hitlerze albo naplucie w twarz wyborcom. I tak to się kręci od ponad ćwierćwiecza.

  • i tak to się kręci od setek lat a Żydzi są takimi samymi ofiarami tego systemu jak my wszyscy. Światem rządzi jedna mafia i nie są nią banksterzy.

  • Dwie rzeczy mi w Twoim wywodzie nie pasują. Niby korwiniści się wygłupiają. Wygłupiali się założyciele Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, bo ta partia od początku to był żart. Ale wygłupiają się i ci z „poważnego” PiS i „poważnej” PO, oskarżając się o różne rzeczy, szukając wzajemnie jakichś skandali, udając przed wyborcami tropienie afer w serialach telewizyjnych pt. „Sejmowe komisje śledcze”. Druga rzecz mi niepasująca to od wielu lat cenzurowanie Korwina, jego partii, jego poglądów. Gdyby mainstream uważał korwinistów za nieszkodliwych błaznów, po prostu pokazywano by jego partie licząc na samoośmieszenie się „oszołoma w muszce”. A tak się nie dzieje, zaś obecnie cenzura na Konfederację osiągnęła niespotykany chyba od czasów PRL poziom.

   • Ale co Ci nie pasuje? Co tu ma do rzeczy rzeczywista czy wydumana cenzura? Mówię tylko o tym – to zresztą nic odkrywczego, mnóstwo starszych pierdzieli to zauważa – że takie bajki JKM sączył swoim wyznawcom już niemal 30 lat temu. Człowiek ma to pewnie w swojej naturze, że trudniej mu posłuchać innych niż nauczyć się na własnych błędach. Być może to i dobrze. Tak czy siak, znakomita większość korwinistów po paru latach rozczarowuje się, bo widzi, co ten człowiek wyprawia. Co zbuduje, w oparciu o zapał młodych zapaleńców, to zaraz rozpieprzy jakimiś głupimi gadkami, których sens i logikę (uwielbia się na nią powoływać) zrozumie może 1% elektoratu. Przecież ten człowiek nie jest tak głupi, by nie rozumieć, że wystarczyłoby narzucić sobie minimalne ograniczenia, by przeskoczyć próg wyborczy. Ale weź człowieku komuś to wytłumacz, skoro sam JKM nie musi niczego komentować, bo jego wyznawcy sami rzucają się idola usprawiedliwiać, tłumaczyć, toczyć mądre dysputy, przytaczać logiczne (a jakże!) wywody guru i bronić go całym sercem. Też tak miałem niegdyś i cała rzesza mnie podobnych, którzy są właśnie żywym dowodem rażącej nieprawdziwości tezy zawartej w artykule. Dedykuję Wam jedno słowo. Zastanówcie się nad nim mocno, to może być dla Was początkiem drogi do prawdy i sensu, choć serce będzie z całą mocą krzyczeć -Zdrada! Bzdury! Lewactwo! To słowo brzmi SKUTECZNOŚĆ.

    • Wolnościowcy w przeciwieństwie do PiSd nie są wyznawcami żadnego człowieka.

     Oprócz Balcerowicza i Korwina to nie było żadnych skutecznych polityków. Reszta polityków to pasmo porażek. Korwin przeforsował uchwałę lustracyjną – to był prawdziwy majstersztyk.

     Korwin jest prezesem najsilniejszej partii libertariańskiej na świecie – to o czymś świadczy.

     Uważasz, że ktoś potrafi zrobić to lepiej niż, Korwin? To dlaczego w takim razie jeszcze nikomu nie udała się ta sztuka?

    • (edit)
     Wolnościowcy w przeciwieństwie do PiSd nie są wyznawcami żadnego człowieka.

     Oprócz Korwina to nie było żadnych skutecznych polityków. Reszta polityków to pasmo porażek. Korwin przeforsował uchwałę lustracyjną – to był prawdziwy majstersztyk.

     Korwin jest prezesem najsilniejszej partii libertariańskiej na świecie – to o czymś świadczy.

     Uważasz, że ktoś potrafi zrobić to lepiej niż, Korwin? To dlaczego w takim razie jeszcze nikomu nie udała się ta sztuka?

     • No faktycznie. Jeśli celem JKM jest „być prezesem najsilniejszej partii libertariańskiej na świecie”, to chylę czoła. Ja tylko sądziłem, że celem aktywności polityka jest zdobycie władzy dla realizacji swojego programu. Ale skoro szanowny polemista raczył mnie z tego błędu wyprowadzić, to ja już się nie upieram. Gratuluję sukcesu i życzę dalszych.

  • Masz urojenia jak jakaś PiSda. Dobrze, że taki debil już nie popiera Korwina. Nie potrzeba w środowisku szurów.

 9. Jedno jest pewne – problemów w Korwinie od 25 lat szukają UBeckie pajace które boją się ujawnienia prawdy o nich. SBcka załgana gnida Boni przekonała się na własnej skórze co znaczy zadzieranie z Korwinem. Ja mam dla tych ludzi lepsze rozwiązanie, niż życie w ciągłym strachu (bardzo możliwe, że strach tych ludzi wpędza również w alkoholizm) i ujadanie na Korwina – niech po prostu się zabiją i zakończą swój przegrany żywot. Po co komu w społeczeństwie takie kapusie bez honoru i jednocześnie śmiecie ludzkie?

  • Rzecz w tym, że jak na razie to oni są wygrani, brylują w telewizji, ciągną kasę z Europarlamentu, są na fali, a III RP pokazuje jak dużo w społeczeństwie jest jednostek, dla których honor nic nie znaczy. Takiemu spluniesz w mordę, to obetrze ją i pójdzie do kasy Unioparlamentu jak gdyby nigdy nic.

 10. Haha macie poczucie humoru. Od x lat słyszę to samo. Jak dorosnie to pokolenie, to będziemy rządzić… Jako ideowy idiota głosuję na Pana Janusza i jego mniej lub bardziej udane kolejne polityczne projekty. Jednak większość osób głosuje, bo to elektorat „buntu”. Poglądy, ideologia, ma tu małe znaczenie. Filmy gdzie pyta się ludzi o wiedzę historyczno-polityczną, ich poglądy, sympatię wszystko pokazują jak na tacy. Świadomy elektorat to jakieś 10-15%.

  • Widocznie lepiej, gdy głosuje świeży elektorat buntu, niż gnuśne pryki, które wsiąkły w system i nie chce im się niczego zmieniać.

 11. USA zrobi kolejną wojnę noże nawet ww3, bo jest zadłużone może już w tym roku albo 2020,

Comments are closed.