Krzysztof Bosak o kobietach, rosnących notowaniach Konfederacji i trendach wśród młodych [VIDEO]

Rafał Mossakowski i Krzysztof Bosak/fot. YouTube/CEPowisle
Rafał Mossakowski i Krzysztof Bosak/fot. YouTube/CEPowisle

Krzysztof Bosak w Centrum Edukacyjnym Powiśle mówił m.in. o sondażach ukazujących tendencje wzrostowe Konfederacji. Komentował też fakt, że młodzi ludzie wskazują jako lidera Konfederację, jednak zauważył też niepokojący trend, że młode kobiety coraz chętniej zmierzają ku lewicy.

Zapytany o to, jak postrzegają sondaże, Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, że”nie dają jednoznacznego obrazu”. – Są bardzo optymistyczne […] są też sondaże pesymistyczne – ocenił wiceprezes Ruchu Narodowego i lider Konfederacji Krzysztof Bosak.

Dodał również, że walczą o każdy głos „do samego końca”. – Jeżeli Konfederacja przekroczy próg, to drobne różnice poparcia mogą powodować, że to będą dwa mandaty albo trzy, cztery lub więcej – zauważył Bosak.

Oprócz tego zwrócił uwagę, że wielu byłych zwolenników Kukiza widzą możliwość realizacji swoich wizji właśnie w Konfederacji. – Z nami jest większość wyrazistych twarzy ze środowiska Kukiza – podkreślił.

Odniósł się także do trendu popularności Konfederacji wśród osób młodych. Zwrócił przy tym uwagę, że niepokojące jest, że kobiety chętniej patrzą w kierunku lewicy.

Mężczyźni muszą sobie tutaj zrobić rachunek sumienia, dlaczego w tej kwestii następuje takie rozwarstwienie. Czy jest coś nieprzekonującego w tym przywództwie, które proponują również kobietom prawicowi konserwatywni politycy? A może z wychowaniem jest coś nie tak? Trzeba się nad tym intensywnie zastanawiać dlatego, że to kobiety zostają matkami i to one przekazują potem dzieciom wartości – podkreślił Krzysztof Bosak.

60 KOMENTARZE

 1. Kobiety zawsze będą w większości za lewicą.
  Z natury większość kobiet to pustaki i degeneratki. Do tego bez zawahania sprzedadzą wolność za bezpieczeństwo.
  Najgorsze są te wychowane przez samotne matki – to zazwyczaj totalna patologia.
  Nic na to się nie poradzi.

  • Kobiety i młodzież[zwlaszcza żeńska] to najlatwiejszy objekt to manipulacji.Nic dziwnego że sorosowe plemię ogromne środki ładuje w tzw. feminizm,genderyzm itp. inicjatywy. ps. 99% tzw. polskich feministek to oddelegowane żydowki głownie lezby.

  • Że pustaki i degeneratki to się nie zgodzę, ale prawdą jest, że wybierają bezpieczeństwo nad wolność, bo taka już ich natura. Dlatego nie obrażę się, gdy im zabiorą prawo do głosowania.

  • Młode kobiety nie muszą już być masochistkami, są wykształcone, samodzielne i świadome swojej wartości.
   To największy ból dla narodowych mizoginów, inceli i kryptyków.

  • Opóźnieni w ewolucji, chcecie żeby Ziemia znów była płaska i cały wszechświat kręcił się w okół niej/was samców Alfa.
   Jak kobiety mają nie być z lewicą, skoro wasza, prawicowa wersja kobiety od zarania dziejów jest taka
   sama ?
   Czy to nie jest wasz stricte program :
   „Słowa o emancypacji kobiet są jedynie wymysłem żydowskiego umysłu, a ich treść jest przepojona tym samym duchem”. Adolf Hitler, 1934
   Zdaniem ideologów narodowego socjalizmu powołaniem kobiety ustanowionym przez Boga było macierzyństwo. Emancypacja to wyzwolenie kobiety od życia zawodowego. Kobieta może wypełnić swe naturalne przeznaczenie dopiero wtedy, kiedy nie jest już narażona na szkodliwe wpływy świata pracy. Każde inne znaczenie emancypacji uchodziło w oczach władzy za „żydowskie podjudzanie narodu”. Dla władzy kobiety miały być wierzące, kultywujące i pielęgnujące wartości, czyste i praktyczne. W systemie ról przypisanym obu płciom w nazistowskim państwie myślenie nie należało do zadań kobiety. Jej wkład polegał na podporządkowaniu się mężczyźnie i wspieraniu go. Najważniejszym wyznacznikiem kobiecości była zdolność rodzenia dzieci. Poczęcie i urodzenie dziecka uważano za punkty kulminacyjne życia kobiety. Wprowadzono całkowity zakaz aborcji i antykoncepcji, pod groźbą nawet kary śmierci dla kobiety i lekarza.
   Podstawą głównych ograniczeń przy zawieraniu małżeństwa była zasada czystości rasy. Ustawa małżeńska 6 lipca 1938 roku w 4 paragrafie odsyła bezpośrednio do ustawy o ochronie krwi niemieckiej. Zakazano w ten sposób zawierania związków małżeńskich pomiędzy osobami krwi obcej. Chodziło tu nie tylko o Żydów lecz o wszelkie osoby uznane za obywateli rasy niższej”.
   Stefan Majwald, Gerd Mischler, „Seksualność w cieniu swastyk,.” Świat intymny człowieka w polityce Trzeciej Rzeszy”

   • Jeśli te „nowoczesne,wyemancypowane” kobiety są tak szczęśliwe to dlaczego ciągu ostatnich 20 lat liczba depresji,zalaman ,prób samobójczych kobiecej populacji zwiększyla sie o 67%[ mężczyzn -42%][Badania Uniwersytetów Kalifornijskiego z 2015r.Dlaczego rozpada się tyle małżeństw,dlaczego radykalnie spada liczba dzieci.To nie przypadek że dzieje się to po tzw. neo-marksistowskiej rewolucji z 1968r.Wmawianie kobietom że nie liczy sie rodzina,dzieci,trwałość tylko pseudo-kariery i ogłupiająca tzw. nowoczesność[piękny przykład planowej deprawacji to „tęczowe szambo wylewające się z festiwalu eurowizji w Tel Awiwie.

    • Kowalski–popieram szczera prawde napislaes o mlodych kobietach…….. one wsystkie placza nieszczęśliwe ale dalej jak nieprzytomne mysla ze praca to wszystko!!!!!! A rzeczywista normalnosc dla kobiet to dom rodzinny i dzieci…..zdrowa rodzina i dobry maz/Ojciec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     Rodacy p o b u d k a glosujmy KONFEDERACJA!!!!!!!!!

 2. Krzysio Bosak ma 40-kę na karku i ani rodziny, ani żony, ani nawet dziewczyny. Zwykły kryptogej, który kompleksy na punkcie własnej orientacji seksualnej leczy za pomocą udawania twardego konserwatysty.

  • heheh absolutna racja, tak jak większość wyborców Konfederacji, co za patologia i marszczyfredy się zakamuflowała
   w tej partii. Ich życie rodzinne to egzemplarze nieformalności i nienormalności: Bosak, Mikke, Sośnierz, Liroy. Tych z ONR i Młodzieży Wszehpolskiej nawet nie sprawdzam, bo wiadomo, że to mistrzowie stron typu hardporn.

   • Pocieszaj się, jak możesz, ale pewniejsze miejsce na znalezienie gorszych od siebie masz przy kanałach ciepłowniczych.

   • oczywiscie zakladasz rodzine i wspierasz lewakow zeby cie utrzymyuwali z naszych pieniedzy, moze dlatego bossak nie ma rodziny bo mu pieniadze zabieraja twoi ulubiency??

    • Może dlatego nie ma rodziny, bo nie może odbyć stosunku seksualnego z kobietą?

   • @uczciwy idąc twoim tokiem rozumowania, nazwałes się „uczciwy” więc najpewniej jestes sk..elem

  • Jeżeli nawet, to co z tego? Pan Bosak nigdy publicznie nie zachwalał dewiacji, nie lobbował za adopcją dzieci przez pary gejowskie, itp. No więc w czym problem?

  • @Redakcja – a ty jesteś zwykłym kretynem, rzucasz oszczerstwa, i liczysz, że Polacy przyjmą to za prawdę.
   Żydostwo trollowe w komentarzach szaleje bo NARODOWCY mówią NIE żydowskim uroszczeniom i tym jasnym stanowiskiem Konfederacja porywa miliony Polaków.
   A żydostwo myślało, że pod stoliczkiem i ze zdrajcami Narodu załatwią Polaków na cacy,
   że przejmą Polskę w żydowskie władanie, pod okupację.
   Protestujemy teraz, bo jutro może być podobne do Palestyńskiego teraz.
   Polska racja to Konfederacja.

  • @Redakcja lewak jesteś i tyle. Po pierwsze K.Bosak ma 36 lat, po drugie co z tego że nie ma żony, nie ma przymusu by się żenić i zakładać rodzinę i każdy ma prawo prowadzić życie jak chcę ale w takim aspekcie że nikt nie ma prawa wtrącać się w jego prywatne życie.

   Co do homoseksualistów to niech sobie oni będą lecz niech nie wychylają się ze swoimi seksualnymi poglądami na lewo i prawo i że rozgłośnia to na cały świat.

   • czyli swoją orientację polityczną i swoję narodowość można demonstrować, nawet swój heteroseksualizm można, ale ruchu LGBT nie. Marsze polskości tak, parady równości nie. A Bosak ma zero wiarygodności jeśli chodzi o wypowiedzi na temat życia seksualnego, rodzinnego, moralności w tej sferze. Jak i cała konfederacja i jej pachoły.

    • DOKŁADNIE TAK. Demonstrujemy poglądy polityczne, nie demionstrujemy poglądów seksualnych bo to zbydlęcenie. Dodatkowo – demonstrujemy to co dobre, tolerujemy to co mozna tolerować, reszta nie nadaje się do tolerowania, bo to zbydlęcenie.

  • Roman Dmowski też nie miał żony a był największym myślicielem polit. i Mężem Stanu II RP!

   • Bo franca do Piłsudskiego poszła. Wywęszyła więcej władzy. Zapomniałem, jak się nazywała.

 3. Coś wydaje mi się , że z panami Bosakami Konfederacja za daleko nie zajdzie

  • wręcz odwrotnie, i trollowanie żydowskie nic tu nie zmieni.

   Protestujemy teraz, bo nasze jutro może być podobne do Palestyńskiego teraz.

   Głosuję na Konfederację

 4. Jeżeli nawet, to co z tego? Pan Bosak nigdy publicznie nie zachwalał dewiacji, nie lobbował za adopcją dzieci przez pary gejowskie, itp. No więc w czym problem?

 5. youtube.com/watch?v=SLM0cGIJBbE myślę, że ten wykład może wiele wyjaśnić. Daj kurze grzędę ja wyżej siedę

 6. Lepiej nie mieć żony niż się rozwodzić . PiS to partia rozwodników, pisowskie trolle i pseudoprawica, Konfederacji już nie zatrzymacie swoimi intrygami i plotkami!Ulubiona broń JK i jego lizusów.

  • Ja mam żonę już od dawna ale patrząc na to co się teraz w koło dzieje to 100/100.
   Kobieta teraz to zbyt duże ryzyko i do tego oprócz pipy zwykle nic nie wnosi do związku.
   Taki lewacki pasożyt, wymagania ogromne a w główce pustka.
   Może frywolnie spowodować rozwód i zrujnować życie.
   Nie potępiam osób, które w obecnych czasach nie chcą długoterminowych relacji z kobietami.
   Tak, że Bosak i inni są OK.

   • Kobieta nic ci w związek nie wnosi, bo tobie już od dawna się nie podnosi.

   • Henio znajdź sobie męża, po co ci żona ?
    Henio… typowy kandydat na skretyniałego męża specjalnej troski, prawdziwego „patriotę, katolika”
    Żadna się nie rzuca ?? Jeszcze się bosakiem dziwią.

    • Znajdź sobie… znajdź sobie…
     Jak się nie ma co się lubi to się nie bierze nic.
     Kozie bobki kawy nie zastąpią.
     Katolikiem zresztą też nie jestem bo do Żyda modlić się nie będę.
     Patriotą – i owszem.

 7. Problem lewackiego skrętu kobiet wynika z opanowania polskiego szkolnictwa przez środowiska lewackie ,genderowe a nawet dewiacyjne.Ponieważ są większością na tzw, uczelniach i są bardziej podatne na manipulacje mamy właśnie taki efekt.Już Lenin,Trocki i sam batko Stalin apelowali do propagandy by skoncentrować się na młodzieży i kobietach jako elementu łatwego do demoralizacji i sterowania.

 8. Problem „lewackiego skrętu kobiet” to odwieczny problem nieudacznych mężczyzn, którzy od tysiącleci liczą na kulturowe parytety.
  Igra :
  „zdaniem Blühera, Niemcy poniosły klęskę [w I wojnie światowej], ponieważ homoseksualny światopogląd (die mannerbundische Weltanschauung) został w znacznym stopniu zaniedbany, a wojenne cnoty zdegenerowały się pod wpływem idei demokratycznych, rosnącego znaczenia życia rodzinnego (…) coraz większych wpływów kobiet oraz, ponad wszystko, Żydów”.
  Co istotne, źródłem antysemityzmu Blühera nie była wcale teoria rasowa, ale wypływał on z odrzucenia przez Żydów homoseksualizmu. Igra pisze: „Wkrótce po klęsce [Niemiec w I wojnie światowej] Blüher wygłosił wykład dla jednej z grup Wandervogel, którą sam założył. Wykład ten nosił tytuł „Rzesza Niemiecka, żydostwo i socjalizm”. Powiedział: „Ludźmi, których los (…) najbardziej przypomina nasz własny, są Żydzi. Żydzi zostali podbici przez Rzymian, stracili swoje państwo i stali się zaledwie rasą, której istnienie podtrzymuje jedynie rodzina. Główną przyczyną tego upadku był fakt, że Żydzi nie zdołali oprzeć swojego państwa na homoerotycznej męskiej społeczności i postawili wyłącznie na życie rodzinne, za czym nieodmiennie idzie zachęcanie mężczyzn przez ich kobiety do rozwijania cnót obywatelskich, społecznych i duchowych, zamiast cech charakteryzujących twarde, męskie społeczeństwo homoerotyczne.”
  Tu jest kwint esencja waszych problemów, panowie.

 9. widać na ulicach i w internecie – płeć dzieli pokolenie na połowy.
  Młode kobiety są dużo bardziej skłonne angażować się obywatelsko. Na pytanie, do jakiego ruchu lub organizacji społeczno-politycznej młodym jest najbliżej, 40 proc. młodych mężczyzn nie wybiera żadnej odpowiedzi. Wśród kobiet tylko 17 proc. Wygląda na to, że spora część młodych facetów nie odczuwa potrzeby angażowania się w cokolwiek.
  Wśród kobiet prowadzi Ogólnopolski Strajk Kobiet z wynikiem 45 proc., a wśród mężczyzn – Ruch Narodowy z wynikiem 20 proc. (do wyboru były jeszcze KOD, Rodziny Radia Maryja, Greenpeace, Obywatele RP i Kluby „Gazety Polskiej”; można było wybrać maksymalnie dwa). Młode kobiety chodzą na „czarne protesty” i Marsze Równości, młodzi mężczyźni albo na Marsz Niepodległości, albo po prostu zostają w domu.

 10. Młodzi mężczyźni są dość homofobiczni, związki partnerskie popiera tylko 49 proc. z nich. Wśród młodych kobiet to aż 73 proc.! Większość z nich popiera też małżeństwa homoseksualne (59 proc.,) wśród młodych mężczyzn tylko 36 proc.
  „oni” są bardziej homofobiczni? Wynika to z tradycyjnego stosunku do ról płciowych, a także niższego wykształcenia mężczyzn.Świat poszedł do przodu, dziewczyny też, ale chłopcy zostali w poprzedniej epoce. 78 proc. młodych mężczyzn uważa, że „rolą mężczyzny jest praca i utrzymanie rodziny” – wśród młodych kobiet tylko 53 proc ” mają dużo bardziej konserwatywny i przestarzały obraz męskości i kobiecości niż „one”. Homoseksualiści, podobnie jak wszystkie inne osoby niedające się w prosty sposób zakwalifikować do tego tradycyjnego modelu (np. osoby bi- i transseksualne bądź nieidentyfikujące się z żadną płcią), zaburzają poczucie bezpieczeństwa młodych mężczyzn. A młodzi mężczyźni, jak to młodzi mężczyźni, reagują na zaburzone poczucie bezpieczeństwa agresją. Takiej reakcji nauczyła ich cała kultura, ta nasza narodowo-militarna, i ta hollywoodzko-popularna – w obu od mężczyzny oczekuje się, by w razie problemów „wziął sprawy w swoje ręce”. Młodzi mężczyźni chodzą więc na demonstracje z flagami „Zakaz pedałowania” i wyzywają się nawzajem od „ciot

 11. Na kogo głosują ci mężczyźni, którzy nie sądzą, że demokracja jest be ? To nie powinno nikogo zdziwić: najchętniej na Konfederację (44 proc.), której lider Korwin-Mikke nazywa demokrację „najgłupszym ustrojem świata”, oraz na PiS (25 proc.), które z kolei w praktyce łamie podstawowe zasady demokracji.
  Jeśli dodamy do tego fakt, że 30 proc. młodych mężczyzn zgadza się ze zdaniem „Trzeba mieć się na baczności przed Żydami” (wśród młodych kobiet 16 proc.), a 19 proc. sądzi, że Polska powinna opuścić Unię Europejską (8 proc. kobiet), rysuje się ponury obraz. Można bowiem śmiało stwierdzić, że przynajmniej 30 proc. młodych Polaków ma faszystowskie poglądy.

 12. Oczywiście miało być ;”Na kogo głosują ci mężczyźni, którzy SĄDZĄ , że demokracja jest be ?

 13. Wśród młodych kobiet grupa neofaszystek to margines. Dominują tolerancja, otwartość, proeuropejskość, szacunek dla innych. Jak w tej sytuacji młodzi ludzie dogadują się w związkach romantycznych?
  Źle się prowadzisz, foczka.

 14. Status związkowy.
  Wśród kobiet 46 proc. jest w związkach nieformalnych, 30 proc. w małżeńskich, a singielkami jest 20 proc. Wśród mężczyzn zaś singlami jest aż… 47 proc.! (34 proc. jest w związkach nieformalnych, 15 proc. w małżeństwach). Młodych singli jest więc ponaddwukrotnie więcej niż singielek. Wygląda na to, że co najmniej jedna czwarta młodych mężczyzn nie ma żadnych szans na znalezienie partnerki..
  Najdziwniej robi się jednak, gdy przyjrzymy się geograficznemu rozmieszczeniu męskich singli, a także ich umiejscowieniu na drabinie społecznej. O ile wśród młodych kobiet miejsce zamieszkania czy dochody nie mają dużego wpływu na odsetek singielek, wśród młodych mężczyzn jest odwrotnie. Wśród tych z wykształceniem podstawowym singlami jest aż 69 proc., wśród tych z wyższym – tylko 25 proc. Na wsiach singli jest aż 58 proc., w większych miastach – 37 proc. No i najciekawsze: wśród młodych mężczyzn bez żadnych dochodów singli jest aż 71 proc., a wśród tych z dochodami powyżej 4500 zł na rękę tylko 22 proc.
  Jeżeli masz wyższe wykształcenie, dochody i mieszkasz w dużym mieście, to znalezienie dziewczyny będzie proste. Ale jeśli jesteś młodym facetem bez wykształcenia i dochodów, który mieszka na wsi, to możesz sobie darować.
  Aby uzyskać pełen obraz, trzeba jeszcze opowiedzieć o wykształceniu młodych. Badania pokazują wprawdzie, że młodzi mężczyźni zarabiają znacznie więcej – większość kobiet (62 proc.) deklaruje miesięczne dochody netto poniżej 2500 zł, a większość mężczyzn – powyżej tej sumy (52 proc.). Wcale nie wynika to jednak z lepszego wykształcenia, przeciwnie, młodzi mężczyźni są bez porównania gorzej wykształceni i rzadziej się kształcą (w przedziale 25-30 lat wyższe wykształcenie ma 58 proc. kobiet i tylko 38 proc. mężczyzn).

 15. Oto WIELKA TAJEMNICA WIARY !! rozwiązanie zagadki nadmiaru męskich singli: kobiety są statystycznie dużo lepiej wykształcone, mają dużo bardziej liberalne i progresywne poglądy i nie chcą się wiązać z facetami bez studiów, którzy do tego są pełni uprzedzeń. Szczerze mówiąc, trudno im się dziwić.

 16. Młodych Polaków chowano w kulcie walki zbrojnej z najeźdźcą. Gdy nie ma żadnego najeźdźcy ani w ogóle żadnej walki zbrojnej, pozostają im groteskowe inscenizacje wojny niepodległościowej w rodzaju palenia rac na Marszu Niepodległości, Judasza czy „wieszania” posłów na rynku, ewentualnie dołączenie do lokalnego oddziału wojsk obrony terytorialnej albo – w bardziej tragicznym scenariuszu – skatowania na ulicy imigranta, lewaka lub feministki.
  „Dopóki ktoś nie zaoferuje wam nowego, przekonującego wzorca męskości, dopóty będziemy chować kolejne pokolenia pełne liberalnych, otwartych dziewczyn i konserwatywnych, faszyzujących chłopaków.
  Nic dziwnego, że głosujecie na sfrustrowanych polityków, którzy z agresji czynią swój program wyborczy.”

 17. Aż dziw bierze skąd na prawicowym ponoć portalu tyle feministek i lewactwa.A więc uprzejmię przypominam paniom Ewa.Maria ,lewakowi Konrad że na Bliskim Wschodzie najbardziej fanatycznymi ,okrutnymi zbrodniarzami sa włąśnie islamskie fanatyczki czyli kobiety,do tego w obozach koncentracyjnych najgorszą opinią cieszyły się esesmanki i kobiety-kapo.Czyli jednak na kobiety latwiej wpływa propaganda i wpływ otoczenia i dlatego lewactwo i chazaro-bolszewia tak dużo poświęca środkow na deprawacje tej ładniejszej ale mniej krytycznej połowie ludzkości.Sumując bez odzyskania z łap wrogiego Europie chazaro-bolszewizmu szkolnictwa ,mediów czyli zrobienia tradycyjnej rewolucji i powrotowi do normalności to trudno będzie zahamować dalszy rozklad rodzin i depopulacje europejskich narodów.

 18. Ile kobiet sądzono i skazano np. w procesie norymberskim ?
  Twoje wywody są typowe dla mizoginicznych dewiantów. Kobiety według was mają obowiązek być aniołami,
  wszyyyystkie ! Wy biedni, możecie być diabłami.

  • lewacki młotku nie piszesz na temat tylko po plemiennemu manipulujesz.Kobiety esesmanki były produktem tamtego systemu tak jak teraz feministki i lewaczki sa produktem machiny medialnej i pod-kultury sterowane przez twoje plemię .Więc możesz sobie dalej ubliżąc ale wasz czas się kończy i neo-bolszewia skończy tak jak nazizm i stalilizm.

 19. mizoginiczne bzdury. Ile kobiet sądzono i skazano np. w procesach norymberskich ?

  • Parę strażniczek obozowych takich jak Irma Grese zadyndało ale Norymberga nie była do tego potrzebna.
   Natomiast przydałoby się wysyłać aborcjonistki w ślady Maggie Dickson i niewiele z nich miałoby tyle szczęścia.

 20. I tak wcale nie-statystyczny Kowalski pozamiatał przepełnione bólem krocza i marksizmem umysłu wywody tych, co wszystko wiedzą. A i tak sądzę, że Europa będzie musiała upaść, by się mogła podnieść. Procesy złe – socjalizm międzynarodowy czy narodowy – szybko się rodzą; dobre – tworzą całe dekady.

 21. Chodzi oczywiście o przepełnione bólem krocze pana Bosaka. Bardzo współczujemy.

 22. ale prawda boli, ale uwiera; przynajmniej niektórych i niektóre; zawsze mnie ciekawiło, czemu normalność ma tak pod górkę; chyba dlatego, że normalność to odpowiedzialność za swoje czyny, a lewactwo zawsze woziło się na czyiś grzbietach i nigdy nie wzięło odpowiedzialności za swoje zbrodnie przeciwko ludzkości; jakby tak zostali zneutralizowani za swoje czyny, toż to byłby spokój i pokój na ziemi, a każdy znałby swoje miejsce; a tak to ulegają fatamorganie lewackiej i wydaje się im, że jak widzą tęczę to jest ten teges; a tu niespodzianka, bo jak wymieszamy kolory ich tęczy to otrzymujemy kolor g…a; i pewnie stąd ten fetor, który zalewa świat;

Comments are closed.