Stary komuch pluje na Polaków. Cimoszewicz krytykuje sprzeciw wobec zwrotu żydowskiego mienia

Włodzimierz Cimoszewicz/fot. PAP/Paweł Supernak
Włodzimierz Cimoszewicz/fot. PAP/Paweł Supernak

Włodzimierz Cimoszewicz wywołał burzę swoim występem w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i” w TVN24. Wprost potępił sprzeciw wobec zwrotu żydowskiego mienia. – W naszym kraju za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą holokaustu – palnął Cimoszewicz.

Afera oczywiście była w kontekście słów premiera Mateusza Morawieckiego, nie Konfederacji czy stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Włodzimierz Cimoszewicz powiedział m.in., że „w naszym kraju za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego, co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą holokaustu”.

Jednak Cimoszewicz zauważył, że „nikt nie mówi o żadnych odszkodowaniach”.

Są nierozwiązane problemy reprywatyzacji generalnie i zwrotu indywidualnego prywatnego mienia osób narodowości żydowskiej będących mieszkańcami czy po prostu obywatelami naszego kraju, ofiar holokaustu. Nikt, ani Morawiecki, ani Kaczyński, nie odbierze spadkobiercom tych osób prawa do stawania przed sądem i dochodzenia swojej własności, bo prawo własności jest gwarantowane przez konstytucję – zauważył.

Innym problemem jest tak zwana kwestia mienia bezspadkowego, tam gdzie nie ma ludzi, którzy mogą udowodnić swój tytuł do spadkobrania. Otóż takie mienie na podstawie komunistycznego dekretu o nacjonalizacji mienia niemieckiego, stało się własnością państwa polskiego i pozostanie własnością państwa polskiego – stwierdził polityk.

Czynienie rejwachu wokół rzekomych roszczeń światowych organizacji żydowskich jest kompletnym nieporozumieniem, jest oszukiwaniem ludzi. Nikt nie ma możliwości ściągania tego mienia, włącznie z najpoważniejszymi światowymi organizacjami żydowskimi. Dlatego, że nie mają takiego prawa. Prawo wynika z reguł dziedziczenia i spadkobrania. Jeśli nie ma spadkobierców, to w tym przypadku ono pozostaje własnością państwa polskiego – mówił Cimoszewicz.

Wypowiedź Cimoszewicza spotkała się z ostrą krytyką. – Cimoszewicz, bredzi wszyscy żydzi którzy wystąpili o zwrot minie dziedzicznego zostali zaspokojeni nawet gminy żydowskie. A w #447 chodzi o bez spadkowe – napisał na Twitterze Marek Jakubiak.

Cimoszewicz został zarejestrowany jako kontakt operacyjny „Carex” (nr ew. 13613) i odbył dwie „rozmowy pozyskaniowe” w Domu Chłopa i Pod Retmanem. Wedle kapitana Janusza Zielińskiego Cimoszewicz „bez wahania wyraził zgodę na współpracę” – przypomniał Adam Nieznaj.

Źródła: PAP/twitter.com/nczas.com

56 KOMENTARZE

 1. Carex jest ostatnią osobą, która może wypowiadać się o własności, dziedziczeniu etc. On i jego rodzina doprowadziła do barbaruzacji w wielu obszarach życia ! Niech posypie głowę popiołem i prosi o wybaczenie.

 2. Cimoszewicz – jako komunista WIESZAMY NA DRZEWIE – na jesień, aby lisci nie pobrudzić. Zamiast liści będa wisieć komuniści – Rosati, Kwaśniewski, Urban, Cimoszewicz, Miller itp komuchy – na drzewo z nimi!!!!

 3. Jaki ZWROT? Zwrócic można jedynie właścicielowi, albo jego następcy?! Przekazanie majątku oszustom i wydrwigroszom NIE JEST ZWROTEM!!!

 4. Jak to powiedział polsko-żydowski prof Bronisław Geremek (Benjamin Lewertow): „Reprywatyzacji w Polsce nie będzie, bo na prawicy wyrośnie NAM partia posiadaczy”. Efekt: Komisja Majątkowa oddała co się dało i nawet nie należało (choćby własność niemieckiego kościoła protestanckiego na ziemiach poniemieckich), uwłaszczyli się nieliczni swoi (afery reprywatyzacyjne) i jeszcze oddajmy mienie bezspadkowe.
  Porozumienie okrągłostołowe nie dopuści by w Polsce pojawiła się warstwa nawet średnia. ‚Poszczęściło’ się nielicznym: Solorz, Krauze, Kulczyk itd.

 5. Rodacy POPIS to komuchy I zdrajcy—UBecy ….. Cimosiewicz dawno powinien siedziec za kratami………… lub wisiec dla przykladu!!
  MUSIMY ODDZYSKAC POLSKE!!!! Glosyjmy KONFEDERACJA… lub POLSKI kapitulacja!!!!!!!

 6. Nic dziwnego, że popiera złodziei. Przecież sam wywodzi się od bolszewickich „worow”. Złodziej dla komucha, to element bliski klasowo.

 7. Komuszek Cimoszewicz taktownie pominął fakt, że ciągle obowiązuje uchwalone przez jego ideowych patronów prawo nacjonalizujące po wojnie dużą część prywatnej własności (przemysł, grunty), w tym w ramach tzw. reformy rolnej. Jak można odzyskać przed sądem coś, co zostało zabrane na mocy obowiązującego prawa?

 8. Najnowszy wierszyk:

  Trzeba się ubezpieczać
  dedykuję redakcji dorzeczy.pl

  Potop w Polsce był potworny,
  Ale dla premiera nie:
  „Każdy winien być przezorny.
  Trzeba ubezpieczać się!“

  Jednak cóż z ubezpieczenia,
  Gdy go nie utrwala SMIERSZ?
  „Tata bez wynagrodzenia!”
  (Jak rozśmieszać nas tak śmiesz!!!???)

  Przez Hajnówkę do Brukseli,
  By utrzymał ojca, syn
  Pędzi!… Zderzak mu wygięli.
  To staruszki wrednej czyn!

  „Pomógł. Podniósł ją i rower.“
  I spierniczył… Promil miał?
  Po godzinach game is over:
  Już był trzeźwy, śmiało łgał:

  „Auto było bez przeglądu?
  Byłem pewny święcie, że
  Jest z przeglądem.“ Ex-szef rządu
  „Święcie” ubezpiecza się…

  Z resztą „jazdę miał pod Słońce.
  No i żył diagnozą: rak!”
  Ubezpiecza się?… Dwa końce:
  Bóg i nicość – złączyć jak?

  Rak, gdy toczy go potworny,
  W Boga czas uwierzyć, nie?
  Każdy winien być przezorny.
  Trzeba ubezpieczać się!…

 9. Cimoszewicz ty lepiej oddaj co ukradłeś ,okradasz Polskę od daty swych urodzin agencie ruskich.
  Pluje jako Polak na takich jak ty!!!

 10. W TV wypowiadał się przedstawiciel Lasów Państwowych. Demontaż wyposażenia leśniczówki był uzgodniony. Lasy planują tam przeprowadzać gruntowny remont i to co zdemontował Cimoszewicz, pojechało by i tak na śmietnisko. Co do mienia to należy poszukać w necie i posłuchać co rzeczywiście mówił a nie opierać się na zmanipulowanych wiadomościach z TV Kurskiego. Ja słuchałem.

 11. Towarzyszu Włodzimierzu to może oddasz to co twój tatuś zagrabił żołnierzom polskim po wojnie?

Comments are closed.