DEBATA EUROPEJSKA W TVP. Krzysztof Bosak z Konfederacji wygrał tym jednym gestem. „Jeśli jest pani przeciwko roszczeniom, proszę to wpiąć”

Debata unijna w TVP Info/fot. prnt scrn tvp.info
Debata unijna w TVP Info/fot. prnt scrn tvp.info

Podczas debaty unijnej w TVP Info doszło do incydentu, który wyraźnie zaniepokoił poseł PiS Jadwigę Wiśniewską oraz prowadzącego debatę. Krzysztof Bosak z Konfederacji wręczył przypinkę STOP447 i powiedział, że „jeśli jest przeciwko roszczeniom, to niech ją przypnie”.

Debata rozpoczęła się o godz. 20.30. Obecni byli przedstawiciele wszystkich komitetów ogólnopolskich.

Konfederację reprezentował Krzysztof Bosak, jedynka na liście warszawskiej oraz wiceprezes Ruchu Narodowego.

PiS reprezentowała Jadwiga Wiśniewska, poseł.

Krzysztof Bosak skorzystał z prawa riposty. Wówczas zwrócił uwagę na żydowskie roszczenia i ustawę 447. Wyciągnął przypinkę z napisem STOP447.

Jeśli jest pani przeciwko roszczeniom, to niech ją pani przypnie – powiedział chcąc wręczyć pani poseł przypinkę.

Poseł Jadwiga Wiśniewska z PiS przestraszyła się symbolu sprzeciwu wobec żydowskich roszczeń, jak diabeł święconej wody i jej nie przypięła.

To też jedyny przypadek, gdy prowadzący przerwał wypowiedź w trakcie czasu na wypowiedź przedstawiciela. Potem podczas podsumowania, gdy pojawił się temat ustawy 447, prowadzący również wtrącał się Krzysztofowi Bosakowi.

Warto też zaznaczyć, że poseł PiS Jadwiga Wiśniewska aż pięciokrotnie próbowała przerywać wypowiedzi innych przedstawicieli komitetów wyborczych. Poza nią, jeden raz próbował to zrobić Śmiszek z Wiosny wobec Pawła Kukiza.

Źródło: tvp.info/nczas.com

Comments are closed.