Gowin składa hołd izraelski. Bosak: „Dajcie spokój z tym lizusostwem, panie premierze”

Krzysztof Bosak i Jarosław Gowin w jarmułce/fot. PAP/Radek Pietruszka/Twitter: Pikuś POL
Krzysztof Bosak i Jarosław Gowin w jarmułce/fot. PAP/Radek Pietruszka/Twitter: Pikuś POL
REKLAMA

Krzysztof Bosak ostro skrytykował Jarosława Gowina za jego publiczny hołd wobec Izraela. Chodzi o wczorajszy wpis premiera.

W ostatnim czasie za sprawą działań organizacji narodowych, patriotycznych, wspartych następnie przez siłę polityczną Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy, temat ustawy 447 przebił się do debaty publicznej.

REKLAMA

Poruszany był już w najpopularniejszych programach publicystycznych, między innymi w „Kropce nad i”. Tam Monika Olejnik pytała m.in. Adama Bielana o notatkę ujawnioną przez Stanisława Michalkiewicza, a ostatnio temat roszczeń bezspadkowych poruszyła w rozmowie z Włodzimierzem Cimoszewiczem.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Ten migał się i opowiadał, że tak naprawdę to chodzi o zwrot mienia tym, którym on się należy w ramach spadku, czym oczywiście mijał się z prawdą.

W naszym kraju za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą holokaustu – powiedział Cimoszewicz.

Tak haniebne słowa należałoby po prostu przemilczeć, minister PiS-owskiego rządu oczywiście jednak od razu ruszył z tłumaczeniami, że to żaden antysemityzm, tak się rozpędził, że wręcz złożył hołd Żydom.

Tak haniebnie antypolskich słów nie spotkałem wśród najbardziej antypolsko nastawionych Żydów w Izraelu. Dla jasności: jestem zwolennikiem strategicznego sojuszu Polski z Izraelem, a Żydów uważam za starszych braci w wierze – napisał Jarosław Gowin.

Krzysztof Bosak ostro skrytykował służalczo-wasalną postawę, którą wykazał się publicznie Gowin.

Strategiczny „sojusz” polega na tym, że środowiska żydowskie mają strategiczne interesy w Polsce. Czy ktoś słyszał by premier @netanyahu nazywał Polskę „strategicznym sojusznikiem Izraela”? – stwierdził Bosak.

Dajcie sobie spokój z tym lizusostwem względem Izraela, Panie Premierze @Jaroslaw_Gowin! – zaapelował lider warszawskiej listy Konfederacji.

REKLAMA