Jakubiak ostro do Kukiza: „Paweł, zerwij tę koalicję, nie zdradzaj wyborców!”. Poszło o uchodźców

Marek Jakubiak na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl
Marek Jakubiak / foto: LiveOn.pl
REKLAMA

Koło poselskie Konfederacji zorganizowało w sejmie konferencję prasową. Jej przewodniczący Marek Jakubiak zaapelował do Pawła Kukiza, by ten wycofał się z koalicji z włoską partią polityczną Ruch Pięciu Gwiazd, która opowiada się za przymusową relokacją uchodźców.

Kiedy byłem posłem z ramienia Kukiz’15 robiliśmy gigantyczną akcję zbierania podpisów przeciwko przymusowej relokacji uchodźców – przypomina Kukizowi Jakubiak i dziwi się, dlaczego teraz jego dawny polityczny partner wycofuje się z tych deklaracji.

REKLAMA

Paweł, zaufało nam tysiące ludzi. Setki tysięcy ludzi złożyło swoje podpisy. Nie mogę przejść do porządku dziennego nad sytuacją, kiedy zawiera się koalicję z partią Ruch Pięciu Gwiazd, której częścią programu jest przymusowa relokacja uchodźców, w tym do Polski – zauważa Jakubiak.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Na pytanie czy to jest oficjalny program wyborczy włoskiej partii, czy może deklaracja padła tylko w trakcie wyborczej dyskusji, Jakubiak przedstawia twarde dowody.

To jest opublikowane na stronach Ruchu Pięciu Gwiazd. Popierają wspólną europejską politykę imigracyjną dotyczącą obowiązkowej relokacji migrantów – informuje Jakubiak, pokazując dokumenty.

Paweł, można się pomylić, ale apeluję do Ciebie, abyś tę koalicję zerwał! Trzymaj się tego, z czym wchodziliśmy do sejmu. Nie zdradzaj swoich wyborców – apeluje Jakubiak.

Przypomina Kukizowi jak walczył o uniknięcie przymusowej relokacji uchodźców. – Dowodem tego są zebrane setki tysięcy podpisów, ale nie wiedzieć czemu do dziś nie oddanych choćby do PKW – przypomina poseł Konfederacji.

Ugrupowanie, które z założenia jest przeciwne temu, podpisuje porozumienie z ugrupowaniem, które ma to na swoich sztandarach. To jest hipokryzja polityczna. Paweł, wycofaj się z tego! – ponowił swój apel Jakubiak.

REKLAMA