Kandydat Konfederacji znów pominięty w przedwyborczej debacie TOK FM. Absurdalne tłumaczenie stacji

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl
Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl

W czwartek w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się debata wyborcza pomorskich kandydatów do Europarlamentu. Debatę organizuje TOK FM. Wśród zaproszonych gości zabrakło kandydata Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

W debacie udział weźmie pięciu kandydatów. Oprócz przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Europejskiej, w szranki rywalizacji staną reprezentanci Wiosny, Kukiz’15 i Lewicy Razem.

Zaproszenia nie otrzymał przedstawiciel Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Ugrupowanie walczące o podium w wyborach nie dostanie szansy zaprezentowania się szerszemu gronu wyborców. Możliwość taką otrzyma natomiast szczycąca się śladowym poparciem Lewica Razem.

Radio TOK FM w dość absurdalny sposób wytłumaczyło swoją decyzję. „Dobór gości debaty jest zawsze arbitralną decyzją redakcji TOK FM. W każdym mieście wybieramy maksymalnie pięcioro spośród wszystkich kandydatów. Sondaże przedwyborcze nie dyktują nam składu zaproszonych gości.”

„Organizowane przez nas debaty to nie tylko spotkanie z kandydatami i słuchaczami, ale również ograniczona do 2 godzin audycja transmitowana przez Radio TOK FM w całej Polsce. Zbyt duża liczba rozmówców uniemożliwiłaby merytoryczną rozmowę.” – czytamy.

Cóż, najwyraźniej ta merytoryczna dyskusja, o którą tak zaciekle walczą media powiązane z Agorą, nie przewiduje poruszania ważnych i przede wszystkim niewygodnych tematów. Spodziewać się natomiast możemy wątków od lat wałkowanych na prawo i lewo, przemielonych na każdy możliwy sposób. I tylko wyborców żal…

Dziś w Radio TOK FM debata pomorskich kandydatów do PE. Będzie pięciu. Szósty, reprezentant Konfederacji nie został zaproszony. Oczywiście, prywatna stacja może robić co chce. Ale trochę to źle świadczy o ich profesjonalizmie. Państwowe stacje takich numerów nie robiły – skomentował decyzję stacji Artur Dziambor, numer 10 na pomorskiej liście Konfederacji.

Źródło: TOK FM/nczas.com

15 KOMENTARZE

 1. a kto tam normalny słucha tok fm??? czytelnicy szechtera i tak nie zagłosują na Konfederacje, to są fanatycy a takim to nic się nie wytłumaczy, nawet eksperymentem

  • Prawda. ALe trzeba im wytykac hipokryzje jak sobie beda nastepnym razem wycierac mordy ‚pluralizmem i demorkatycznymi watosciami’

  • Ja słucham. Trzeba wiedzieć co wróg mówi i każe myśleć. A niewielka ilość trucizny uodparnia organizm. Element kabaretowy, np. gdy Lis z Żakowskim udają obiektywnych komentatorów, też nie do pogardzenia.

 2. Przecie to to należy zdaje się do Agory. Czego się spodziewać PO Michnikach?

 3. dziambor to tłusta świnia, władze konfederacji też powinny go pominąć

 4. Może i dobrze – po co tracić czas na przekonywanie ludzi których nie da się przekonać. (Zakładam, że nawet PiSiory nie słuchają TokFM.) Także ze strony TokFM duży błąd – nie angażuje sił wroga.

 5. „Ale trochę to źle świadczy o ich profesjonaliźmie.” Pisanie „profesjonaliz’mie” tez nie za dobrze swiadczy o profesjonalizmie autora :)

 6. Gdańsk to kliniczny przypadek antypisowskiej histerii. Spaliliby całe stare miasto, gdyby to mogło odebrać głosy Kaczyńskiemu.

 7. Boją się, że Konfederacja mogłaby przekonać nawet część ich (raczej lewicowych) słuchaczy. To dobrze o niej świadczy, i mam nadzieję, że mimo wszystko właśnie tak będzie, tzn. że Konfederacja nie tylko będzie odbierać głosy Kukiz’15, PiS-owi czy PSL-owi, ale też PO czy nawet Nowoczesnej (w końcu na początku ta ostatnia siła udawała zrzeszenie ekonomistów, przedsiębiorców i innych „technokratów”, a nie jakichś obyczajowych rewolucjonistów). Nie trzeba się zamykać na żaden elektorat. Oczywiście nie można „rozwadniać” programu, ale trzeba mówić do wszystkich (zamiast zniechęcać inne elektoraty jakimiś inwektywami, przekonywać je właśnie pomysłem, programem).

 8. Dawno temu UPR to była partia na poziomie. Teraz ta Konfederacja to istna żenada. Wstyd na to głosować.

  • to nie głosuj, jednak nie ma w tej chwili lepszej opcji – przynajmniej żydom krwi napsują

 9. Jedna prawda dla was wszystkich jeb..c media. Najważniejsze byśmy nie dali d… Na wyborach i poszli zaglosowali na konfederacje!!

Comments are closed.