Konfederacja pozywa OKO.press za kłamstwa na temat Kai Godek! Rusza proces w trybie wyborczym

Kaja Godek/fot. PAP/Rafał Guz
Kaja Godek/fot. PAP/Rafał Guz

Prawnicy Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy złożyli dzisiaj pozew w trybie wyborczym przeciwko OKO.press. O sprawie poinformowała na Twitterze Kaja Godek.

„Prawnicy @KONFEDERACJA_ złożyli rano pozew przeciw Okopress, który wczoraj napisał, że mam zdjęcia z hajlujacymi kolegami” – czytamy na profilu Godek.

„Jest to nieprawda wielokrotnie dementowana, a zdjęcia to fejki. Rozpoczyna się proces w trybie wyborczym” – oznajmiła pro-liferka.

„Proszę o modlitwę, aby prawda zwyciężyła w sądzie” – dodała.

Wczoraj na portalu oko.press ukazał się tekst Klementyny Suchanow „Konfederacja jak koń trojański. Antyaborcyjny nacjonalizm chce zniszczyć UE”. Autorka podała oszczercze informacje na temat liderki mazowieckiej listy Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy Kai Godek, sugerując związki z neonazistami.

„Matka dwójki dzieci, w tym jednego z zespołem Downa, związana także z ONR, organizatorem marszów 11 listopada na Dzień Niepodległości. Znane jest jej zdjęcie z heilującymi kolegami. To byłby jej pierwszy krok w karierze politycznej” – czytamy na portalu.

Źródła: Twitter/oko.press

9 KOMENTARZE

 1. Zajrzałem tam. Miło było zobaczyć jak postępowcom puszczają zwieracze i do tego nieźle się uśmiać, widząc taką zachętę do sponsorowania portalu OKO: „Ten tekst jest wolny od reklam, manipulacji i propagandy”. Jeżeli chodzi o zdjęcia, to istotnie jest zdjęcie p. Godek machającej do kogoś ręką. A wiadomo, że podnoszenie ręki powyżej poziomu ramienia jest gestem nazistowskim, chyba że ma się na taki zgodę Michnika lub któregoś z wicemichników I albo II stopnia.

 2. dziwnym trafem nie widze gdziekolwiek opinii Godek ze nalezy odebrac zasilki wszystkim po kolei z kalekami wlacznie

 3. Ciaganie po sądach za wypowiedzi jest fatalne dla Polski. Nie tylko obecne ciąganie posądach komuchów z „oka”przez Konfederację, ale każde ciąganie za wypowiedź.

  Powinny zostać zniesione wszystkie „prawa” karzące za jakiekolwiek wypowiedzi. Karanie kogoś za wypowiedź powinno zostać prawnie uznane za akt kryminalny i być surowo karalne.

  Jedyną „karą” za niemiłą wypowiedź powinna być odpowiedź wypowiedzią, nawet najostrzejszą.

  Niech będzie „wolny rynek” czy, jak kto woli, „wolna amerykanka” informacyjna.
  Niech opinie ścieraja się ze sobą swobodnie, nawet te najgłupsze i najbardziej obraźliwe dla kogoś. Wyniknie z tego wielkie dobro dla Polski: zjednoczenie narodu, rozwój kulturalny i gospodarczy, potęga polityczna i militarna. Dowód: USA. To dzięki wielkiej wolności wypowiedzi Stany Zjednoczone stały sie największym mocarstwem w historii.

  Nie popieram ciągania po sadach za wypowiedzi, ale popieram panią Kaję Godek. W tym jej prawo do swobodnego wypowiadania się.

  Dobrze, że jest Konfederacja. To nareszcie prawdziwa opozycja. Polska potrzebuje prawdziwej opozycji równie mocno co prawdziwego rządu.

  Rząd PiS to, mimo swych ułomności (zawinionych przez UE) to prawdziwy rząd.
  Natomiast POkomuna to banda chuliganów a nie opozycja.
  Brawo Konfederacja!

  • Prawdziwy rząd, który klęczy przed wszystkimi na kolanach. Nie rozśmieszaj mnie.

   • Przyganiał kocioł garnkowi.Czyżby poprzednicy robili coś zupełnie przeciwnego?
    Takie rzeczy to tylko w Erze,jak mawiała lekrama (dżwignią handlu).

   • @ „Mistrz Cietej Riposty”

    Ty sam siebie uważasz za „mistrza ciętej riposty”, tak?
    Ojejku.

    Komunikujesz mi: „Prawdziwy rząd, który klęczy przed wszystkimi na kolanach”

    Czemu mi to komunikujesz, i który rząd masz na myśli? Więc, powiadasz, ten domniemany rząd klęczy przed wszystkimi na kolanach? W tym przed tobą? Co jeszcze „widzisz”?
    Ty, a czy można też klęczeć nie na kolanach? Jak?

    Rozkazujesz mi: „Nie rozśmieszaj mnie.”

    Ja twoje rozkazy to mam wiesz gdzie.

    Ile mi dasz?

 4. „Znane jest jej zdjęcie z heilującymi kolegami….Jest to nieprawda wielokrotnie dementowana, ‚
  A cała reszta ???????????? Warto przeczytać !!!!!!!!!!!!!!
  Typowa obrona przez atak i nerwowe odwracanie bzdetą uwagi od treści bardzo, bardo istotnych.

Comments are closed.