Przeciek z rządu: „PiS już wie, że Konfederacja odniesie sukces”

Przedstawiciele Konfederacji KORWiN, Braun, Liroy oraz Narodowcy. / foto: PAP/Jakub Kamiński
Przedstawiciele Konfederacji KORWiN, Braun, Liroy oraz Narodowcy. / foto: PAP/Jakub Kamiński
REKLAMA

Są przecieki z rządu, które dają Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy powody do radości. Wiceminister nie pozostawił złudzeń. Informację na swoim Twitterze opublikował Artur Zawisza.

Zawisza wymieniał wiadomości z jednym z wiceministrów Prawa i Sprawiedliwości „w sprawie związanej z interesem publicznym”. To, co przeczytał w odpowiedzi, nie pozostawia jakichkolwiek wątpliwości.

REKLAMA

„Dobra wróżba: wymieniam smsy z wiceministrem rządu @pisorgpl w sprawie związanej z interesem publicznym. Na koniec rozmowy tekstowej piszę doń neutralnie: cześć pracy! On wtedy odpisuje do mnie: czołem wielkiej Polsce! Ha, w rządzie już wiedzą, że @KONFEDERACJA_ odniesie sukces!” – relacjonował na Twitterze Zawisza.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych (IBSP) dla Newsweeka i Radia Zet wynika, że Konfederacja jest trzecią siłą polityczną w Polsce.

Badani wskazali, że pierwsze miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskałaby Koalicja Europejska z wynikiem 42,51 proc. Na drugiej pozycji uplasował się PiS z wynikiem 36,32 proc. Trzecią siłą polityczną okazała się Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy z poparciem rzędu 7,23 proc.

Źródła: Twitter/nczas.com

REKLAMA