SONDAŻ. Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy zdobywa ponad 50 procent. Kibice nie mają wątpliwości

Marek Jakubiak, Kaja Godek, Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl
Marek Jakubiak, Kaja Godek, Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki na konwencji Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. / foto: LiveOn.pl

Z sondażu przeprowadzonego przez Agencję Analityki Sportowej Sport Analytics i portal 12zawodnik.pl wynika, że Konfederacja KORWiN może liczyć na ponad 50% poparcia wśród kibiców piłki nożnej. Na drugim miejscu jest PiS z 15,9%.

Aż 52,7% kibiców piłki nożnej deklaruje poparcie dla Konfederacji w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sondaż Agencji Analityki Sportowej i portalu 12zawodnik.pl przeprowadzono wśród ponad 11 tysięcy kibiców w całej Polsce.

Na drugim miejscu plasuje się PiS z poparciem 15,9%. Kukiz’15 ma 7% poparcia, a Koalicja Europejska 5,8%. Były prezydent Słupska Biedroń i jego Wiosna mogą liczyć jedynie na 2,9 proc. poparcia. Kolejna miejsca zajęły: Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (1,4%), PolEXIT Koalicja (1,3%), Lewica Razem Partia Razem, Unia Pracy, RSS (1,2%) oraz Jedność Narodu (0,9%). Ruch Prawdziwa Europa Europa Christi nie otrzymał żadnego głosu poparcia.

Na Konfederację zagłosować chce 35,9% pań – kibicek piłki nożnej. Wśród nich na drugim miejscu preferencji jest Koalicja Europejska z 25,6%. PiS może liczyć na zaledwie 5,1%.

Miażdżące poparcie KONFEDERACJI wśród kibiców wynika m.in. z tego, że doświadczeni obserwatorzy potrafią rozpoznać „czarnego konia” rozgrywek. Kibice to też ludzie normalni: prawdziwi mężczyźni, którzy nie ulegli unijnej antykulturze i nie dali się przerobić na zniewieściałych chłopców. Nie dziwi więc, że popierają formację, która chce normalność przywrócić – skomentował wyniki dla Sport Analytisc Konrad Berkowicz.

Z wyniku sondażu zadowoleni są też przedstawiciele Kukiz’15. – Bardzo dziękujemy kibicom za poparcie. Oczywiście będziemy ciężko pracować, żeby to poparcie, nie tylko wśród kibiców, zwiększyć – powiedział Bartosz Garczyński, z Kukiz’15, kandydat do PE.

Źródło: Agencja Analityki Sportowej Sport Analytics