„Uprawiają politykę na wałach. My nie robimy szopki medialnej z ludzkiego nieszczęścia”. Grzegorz Braun mówi o wieloletnich zaniedbaniach na Podkarpaciu [VIDEO]

Grzegorz Braun. / foto: YouTube: eMisjaTV
Grzegorz Braun. / foto: YouTube: eMisjaTV
REKLAMA

Dziś miała miejsce kolejna konferencja Konfederacji. Wystąpił na niej jeden z liderów ugrupowania, Grzegorz Braun, który zabrał głos w kwestii uprawiania polityki na wałach przeciwpowodziowych.

Na samym wstępie Grzegorz Braun powiedział, że to kolejna sytuacja, gdy politycy głównego nurtu urządzają spektakl hipokryzji. Z zatroskanymi minami występują w telewizji, a po powrocie do stolicy i tak nie podejmują żadnych działań, aby zapobiec kolejnym powodziom.

REKLAMA

W czasie konferencji Braun zaprezentował raport Najwyższej Izby Kontroli z 2015 r., sporządzony w przedmiocie stanu infrastruktury przeciwpowodziowej na Podkarpaciu. Polityk przyznał, że stan wałów przeciwpowodziowych oraz rowów melioracyjnych nie uległ żadnej poprawie od czasu opublikowania tego raportu.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

My nie prezentujemy się tutaj w gumiakach i kapokach, nie robimy szopki medialnej z ludzkiego nieszczęścia. My wzywamy tylko media, bo już nie władzę, nie władzę z tego rozdania, żeby przypomniały obywatelom Podkarpacia, że nie ma tutaj mowy o zaskoczeniu, że te zdziwione miny polityków aktualnego układu władzy są zdecydowanie nie na miejscu – powiedział Braun.

Te zaniedbania mają wymiar kryminalny. I od 2016 r. mamy stwierdzony przez NIK fatalny stan rzeczy, to urzędnicy, którzy przez te lata nie wyciągnęli żadnych roboczych wniosków z tych podsumowań, myślę, że powinni spotkać się z kryminalnymi zarzutami sprowadzania, to się nazywa, powszechnego niebezpieczeństwa – dodał polityk.

Braun, Bąkiewicz, Buczek – konferencja w Rzeszowie

Opublikowany przez Grzegorz Braun Piątek, 24 maja 2019

Źródło: facebook.com

REKLAMA