Jastrząb od Trumpa oskarża Koreę Południową

Donald Trump i Kim Dzong Un. / fot. YouTube
Donald Trump i Kim Dzong Un. / fot. YouTube

Doradca prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton powiedział w sobotę w Tokio, że „nie ulega wątpliwości”, iż ostatnie testy rakietowe Korei Płn. naruszały rezolucje ONZ.

„Rezolucje ONZ zabraniają wystrzeliwania wszelkich pocisków balistycznych” – powiedział Bolton podczas spotkania z dziennikarzami.

Bolton przybył do stolicy Japonii przed rozpoczynającą się w sobotę czterodniową wizytą oficjalną Trumpa.

Doradca dodał, że Waszyngton nie zmieni stanowiska zajętego podczas ostatniego szczytu prezydenta Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w Hanoi, ale Trump „pozostawia dla Kima drzwi otwarte”.

Wcześniej w maju Kim obserwował pierwsze próby nowego rodzaju pocisków – stosunkowo małych i trudniejszych do wykrycia. Zdaniem ekspertów łatwiej je będzie ukryć, wystrzeliwać a nawet manewrować nimi w locie. (PAP)

9 KOMENTARZE

 1. Czy Korea Płn kiedykolwiek kogoś zaatakowała? Czy Iran kiedykolwiek kogoś zaatakował? Czy Wenezuela kiedykolwiek kogoś zaatakowała? Czy Izrael kiedykolwiek kogoś zaatakował? Czy USA kiedykolwiek kogoś zaatakowały? W świecie w którym prawda jest uznawana za kłamstwo, a kłamstwo jest powtarzane jako prawda, w takim świecie tylko psychopaci, dzieci diabła, są w stanie funkcjonować. Reszta ma łamane kręgosłupy i zmuszona jest żyć w tym globalnym syndykacie zbrodni.

  • Ta ONZ to wspaniały wynalazek. Można tam przepchnąć rezolucje zabraniające biednemu krajowi z 25 min ludbości rozwijania swego potencjału militarnego i potem wszystko co ten kraj zrobi w zkresie obronnym jest nielegalne, a każde działanie przeciwko niemu staje się nie tylko legalne ale i chwalebne.

  • Uwazasz, ze „NCz!” klamie?
   Jak jest poludniowa, to poludniowa.
   Ciekawe, czy poprawia przed poniedzialkiem. \mam nadzieje, ze ambasada K.P. nie zniszczy czasopisma.

  • Czy to ważne, dla mnie ci wszyscy Koreańczycy wyglądają tak samo i mówią tym samym językiem. :D

 2. To w końcu południowa czy północna, zdecydujcie się!!!
  Zaglądam tu, bo wydaje mi się że jest to najbardziej prawdomówny portal.
  Ale czasem tak dowalicie do pieca że „fakt” czy super expres by się nie powstydziłby. A najbardziej mnie wkurzają artykuły pt. Skandal, szok i.t.d.
  Zmieńcie to, bądżcie bardziej poważni, a czytelników przybędzie .

 3. Czy debil który to pisał rozróżnia Koreę Południową od Północnej? A potem się dziwicie że lewactwa wyzywa was od tępych nazistów.

Comments are closed.