Pogarda i pycha Junckera. Wyzywa uniosceptyków od „głupków kochających swoją ojczyznę” [VIDEO]

Jean Claude Juncker. Foto: PAP/EPA
Jean Claude Juncker podczas ataku skurczu/rwy kulszowej. Foto: PAP/EPA

W wywiadzie dla CNN przewodniczący Komisji Europejskiej stwierdził, że ludzie kochający swa ojczyznę są głupi. To jego odpowiedź na pytanie dlaczego jest tak duża niechęć w stosunku do Unii Europejskiej.

Jeśli coś miało przekonać niezdecydowanych, eurosceptyków zmobilizować do pójścia na wybory europejskie to może nią być pełna pogardy i arogancji wypowiedź Junckera.

Pytany o to co jest złego w Unii Europejskiej, że pojawia się coraz więcej eurosceptyków odpowiedział, że to własnie z eurosceptykami jest coś nie w porządku. Według niego ludzie kochający swój kraj są głupkami.

Siły eurosceptyczne, prawicowe wydają się być w wielu krajach bardzo mocne. Jak bardzo pan się tym przejmuje? Dlaczego tak się dzieje? Co jest złego z Unią? – zapytał dziennikarz.

– Należałoby zapytać co złego jest z nimi – odpowiedział Juncker. – Co złego jest z tymi, którzy otwarcie walczą z Unią Europejską. Według niego Unia jest oazą pokoju, a inne kontynenty zazdroszczą tego. Na świecie toczy się 16 wojen, ale poza Ukrainą, żadna w Europie – dowodził Juncker.

A później stwierdził, że ci co są eurosceptykami są głupi. – Ci populiści, nacjonaliści, głupi nacjonaliści kochają swój kraj – odpowiedział Juncker, jakby patriotyzm, miłość ojczyzny była czymś złym.

Jak twierdzi w niektórych krajach rządy, parlamenty, społeczeństwa nie lubią przybywających ludzi. Tymczasem naczelną zasadą Unii powinna być solidarność, a więc przyjmowanie imigrantów.

Według Junckera to, że Brytyjczycy odrzucili Unię wynika m.in z tego, że eurokraci zostali zablokowani w kampanii przedreferendalnej.

15 KOMENTARZE

 1. Człowiek znikąd. Tacy zawsze się uśmiechają.
  ——
  youtube.com/watch?v=GeO7t4TkztM
  ——
  „I Come From Nowhere” – Frank Zappa, Ship Arriving Too Late To Save A Drowning Witch (1982)

 2. On wie co traci. Mieć taką robotę, że można pić na okrągło za tak wielkie pieniądze, to jak jej nie wielbić? Kto by mówił co innego na jego posadzie? Takie są realia.

 3. Pajac upojony alkoholem i wielkimi pieniędzmi.Do tego tępy jak przeciętny komunista i lewak.

  • Kretyn z tego junkera. Czy on ma masło w głowie? Czy ku.rwa ktoś mu tam narzygał?!

 4. Zeświniony zapijaczony marksistowski śmieć. Zagłosowanie prawidłowe jutro to jak zaśmianie mu się w fałszywy obleśny ryj.

 5. A czego można spodziewać się po lumpie. Tylko bredzenia. Jego mózg już dawno pożarł alkohol. Teraz jest tam tylko galareta.

Comments are closed.